Veiling: Veiling 41 sessie 2, dinsdag 29 november 2022

352. Plafondlamp, Amsterdamse School

Amsterdamse School smeedijzeren drielichts plafondlamp in de stijl van Winkelman & van der Bijl. Jaren 30.

353. Blikken speelgoed, Wilesco

Drie blikken Wilesco attributen om te koppelen aan een stoommachine, een zagende man, man met orgel en een zaagmachine. Duitsland, vierde kwart 20e eeuw.

354. Wandobject

Keramieken wandobject met abstract decor in drie kleuren, tweede helft 20e eeuw.

355. Schilderij op zijde, Japan

Schildering op zijde met florale voorstelling en vogel. Japan, jaren 50/60.

356. Koperen pannen

Drie koperen steelpannen met vertinde binnenzijde. Op verschillende wijze gemerkt, Antwerpen en Paris. Eerste helft 20ste eeuw.

357. Beeld Inuit

Keramieken Inuit beeld van vrouw met gedragen kind en gevangen vis, gesigneerd INUKPUK 20e eeuw.

358. Album met poëzieplaatjes

Album gevuld met poëzieplaatjes waaronder dieren, bloemen, fruitsoorten, elfjes, plaatjes met groeten en sprookjes. 20ste eeuw.

359. Schilderij, Th. Wouterse

Schilderij van zandweg met berkenbomen. Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd Th. Wouterse, 20e eeuw.

360. Vide-poche, WMF

Messing vide-poche of schaaltje van WMF met Art Nouveau stijl voorstelling. gemerkt met struisvogelmerk van WMF.

361. Rozenkrans

Antieke rozenkrans van gesneden eikenhouten kralen en kruis. Tevens inscriptie en siersnijwerk, circa 1920.

362. Vaas, Art Nouveau

Art Nouveau plateelvaas gemaakt bij ESKAF in Steenwijk. Gemerkt aan de onderzijde ESKAF, circa 1930.

363. Manometer, Mather & Platt Ltd.

Messing manometer van Mather & Platt Ltd, Manchester. Engeland, omstreeks 1900.
Een manometer geeft de druk aan ten opzichte van de atmosferische druk. De meest gebruikte toepassing is het meten van luchtdruk, maar je kan ook de druk van andere vloeistoffen en gassen meten.

364. Winterbeker, A.D. Copier

Winterbeker, ontwerp van Andries Dirk Copier voor Glasfabriek Leerdam, opgedampte goudluster op transparant glas. Deels gesigneerd maar moeilijk zichtbaar, circa 1923.

365. Scheepskatrollen

Antieke houten katrollen met smeedijzeren montering, gemaakt voor een Friese skûtsje. Datering rond 1900.

366. Vaas

Modernistische handgedraaide vloervaas met berkenbast glazuur, twee openingen. Gemerkt aan de onderzijde, circa 1970.

367. Bowlstel, Art Deco

Glazen schaal met zes kommen van gematteerd persglas, Engeland jaren 30.

368. Dekselvazen, China

Twee handbeschilderde Chinese porseleinen dekselvazen, gemerkt aan de onderzijde. Waarschijnlijk hebben de vazen in de zee gelegen, 20 eeuw.

369. Schilden en mes, Masai Kenia

Twee schilden en een mes in schede. Schilden zijn gemaakt van hout en dierenhuid, mes is van ijzer en schede deels leer. Jaren 70.

370. Gelegenheidsbord

Aardewerken bord door de Rotterdamsche Aardwerkfabriek voor Veltmeijer & Schalkens, Rotterdam een groothandel in Kolen en Aardolie. Aan de achterzijde gemerkt, 1938.

371. Deurklopper Vindicat

Messing deurklopper met wapenschild van Studentenvereniging Vindicat Groningen met gekruiste zwaarden en opkomende zon en de tekst "Vindicat Atque polit".

372. Schenkkan, ontwerp Willem Stuurman voor Regina

Grote keramieken schenkkan van aardewerkfabriek Regina, Gouda door Willem Stuurman. Modelnummer 857, Bora, circa 1930.

373. Dienblad, Fayencefabriek Arnhem

Keramieken dienblad met florale decoratie van de Arnhemsche Fayencefabriek in Art Nouveau stijl. Decor Polo, aan de onderzijde gemerkt en voorzien van modelnummer. Circa 1925.

374. Vaas

Dikwandige blauwe glazen vaas, blauwe kleurpoeders in een mal geblazen vaas met omgeslagen rand. Toegeschreven aan WMF in Duitsland, jaren 70.

375. Afshar tapijt

Perzisch handgeknoopt Afshar tapijt, 20e eeuw.

376. Waterkaraffen met glazen

Twee waterkaraffen met bijbehorende glazen, voor op het nachtkastje in vroegere tijden. Midden 20e eeuw.

9725 CT Groningen