Veiling: Veiling 41 sessie 2, dinsdag 29 november 2022

377. Klok, Art Deco

Eikenhouten Art Deco klok met chromen applicaties, wijzerplaat voorzien van wortelnotenhout fineer. Jaren 30.

378. Mir tapijt

Handgeknoopt Sarough Mir tapijt, 20e eeuw.

379. Karaffen met stop

Twee karaffen met stop van kurk en metaal, gedecoreerd met golf. Vierde kwart 20e eeuw.

380. Kandelaren, Glasfabriek Leerdam

Elf glazen helderglazen kandelaars van Glasfabriek Leerdam, model Rondo. Jaren 60.

381. Spiegel

Houten spiegel met bronskleurige gipsopbouw voorzien van gefacetteerd spiegelglas, eerste helft 20ste eeuw.

382. Sterkandelaars, Floris Meydam

Vier glazen sterkandelaars van Glasfabriek Leerdam. Ontwerp Floris Meydam, jaren 50/60.

383. Spiegel, Frankrijk

Eikenhouten spiegel met goudkleurige gipsopbouw, voorzien van kuif met guirlande en florale decoratie. Frankrijk, 19e eeuw.

384. Murano vaas

Murano vaas in de kleuren groen en roze. Italië, jaren 50/60.

385. Kommen, China, Ming Dynastie

Twee Chinese kommen, geel met zwart schildpadpatroon. Ming Dynastie, circa 1500.

386. Vaas, Vietnam

Aardewerken Bien Hoa vaas gedecoreerd met vogels en leeuwenkoppen. Aan de onderzijde gemerkt, Vietnam, tweede helft 20e eeuw.

387. Vaas, Plateelbakkerij Zuid-Holland

Plateel vaas van Plateelbakkerij Zuid-Holland met florale decoratie voorzien van tinnen hals ornament met floraal motief. Aan de onderzijde gemerkt met beeldmerk PlaZuid en modelnummer 813, decor Magda. Gouda, jaren 30.

388. Globe, Rico

Kunststof globe op groot formaat, schaal 1:35.000.000. Nederlandse uitvoering, gefabriceerd door Rico, Florence. Jaren 70/80, made in Italy.

389. Klapstoelen

Vier eikenhouten klapstoelen met kunstlederen bekleding. Achterzijde metaalplaatje Shanghai, Made in China. Jaren 60/70.

390. Blikken speelgoed, Wilesco

Twee speelgoed blikken attributen voor een stoommachine van Wilesco. Een arbeider met slijpmachine, modelnummer M74 en man met persmachine, modelnummer M75, tevens een blikken trein. Wilesco Duitsland, vierde kwart 20e eeuw.

391. Schenkkan en karaf, Mary Gregory

Mary Gregory schenkkan en karaf met stop. Rode schenkkan voorzien van glazen applicaties met meisje en heldere karaf met geslepen decoratie met jongen. Circa 1900.

392. Vazen, Plateelbakkerij Zenith

Twee plateel vazen van Plateelbakkerij Zenith, Gouda. Aan de onderzijde gemerkt Zenith, decor Oriënt en modelnummer. Jaren 30.

393. Schotels, China

Twee Chinese kapucijner bruine schotels met handbeschilderde famille rose decoratie, 19e eeuw.

394. Bord, China

Chinees messing bord in de rand gedecoreerd met Foo Dogs en in het midden een draak, 20e eeuw.

395. Wandbord, Villeroy & Boch

Porseleinen herinneringsbord voor kerst, Weihnachten 1978 in Jasperware techniek. Voorstelling naar Albrecht Dürer “Die Anbetung der Heiligen Drei Könige”. Made in West Germany, 1978.

396. Beeld koe

Afrikaanse, Dogon Stam gestileerde bronzen beeld van een gehoornde koe, 20e eeuw.

397. Schilderij

Schilderij van duinlandschap met zandpad. Olieverfschilderij op karton, rechtsonder gesigneerd, eerste helft 20ste eeuw.

398. Zonnewijzer

Zonnewijzer naar antiek voorbeeld, zogenaamde Ore Babylonische, bestaande uit bewerkte messing plaat met palletjes op houten basis. Midden 20e eeuw.

399. Litho, Hendrik Werkman

Lithografie van Hendrik Werkman uit de serie Chassidische legenden met afbeelding van een bruiloft. 1985.

400. Netsukes

Vijf houtgestoken netsukes waaronder een haan, schildpadden, kip met kuikens. 20e eeuw.

401. Tortoise lepeldoos

Tortoise lepeldoos met ivoren bolpootjes en randafzetting, omstreeks 1900.

9725 CT Groningen