Veiling: Veiling 41 sessie 2, dinsdag 29 november 2022

327. Wandbord, Koninklijke Tichelaar Makkum

Aardewerken wandbord van Koninklijke Tichelaar Makkum met florale handbeschilderde decoratie. Aan achterzijde gemerkt en gedateerd 1990.

328. Albums met poëzieplaatejs

Twee albums met poëzieplaatjes en plaatjes met onder andere kinderen, oude vliegtuigen, landschappelijke plaatjes.

329. Schaal, ontwerp Max Verboeket voor Kristalunie Maastricht

Kristallen rechthoekige schaal met paarse- en groene kleurelementen, ontwerp Max Verboeket uitgevoerd door de Kristalunie Maastricht. Aan de onderzijde gesigneerd, jaren 60.

330. Dienblad

Houten dienblad met florale intarsia voorzien van nikkelen omranding met handvatten. Eerste helft 20e eeuw.

331. Vaas

Glazen solifleur vaas met aardetinten kleurinsluitingen, 21e eeuw.

332. Spiegel, Meubelfabriek Nederland J.A. Huizinga

Eikenhouten spiegel met kuif en gefacetteerd spiegelglas van Meubelfabriek Nederland, J.A. Huizinga, Westersingel Groningen. Eerste kwart 20e eeuw.

333. Spiegel, Frankrijk

Ovale vergulde en geornamenteerde spiegel. Aan de bovenzijde een fraaie kroon van bladeren en guirlandes, florale decoratie aan de onderzijde van de spiegel. Frankrijk, 19e eeuw.

334. Vaas

Rode glazen Murano stijl vaas, model fazzoletto. Vierde kwart 20e eeuw.

335. Opium gewichten

Acht donker gepatineerde bronzen opiumgewichten in de vorm van leeuwen. Thailand, 20e eeuw.

336. Paspop model

Goudkleurig model paspop voorzien van zwart-gouden decoratie en Franse teksten op papier, 21e eeuw.

337. Schilderij

Schilderij van Alpine skiër. Acrylverf en gemengde techniek op linnen, rechtsboven gesigneerd. Eind 20e eeuw.

338. Vaas, Art Deco

In de mal geblazen rode Art Deco vaas met glazen applicaties. Toegeschreven aan de firma Kralik, Bohemen, circa 1925.

339. Aquarel, Gouke Notebomer

Aquarel met goud op papier van Gouke Notebomer (1947-2009). Titel "Blauwes Wunder 2 (Virgo Clemens O.P.N.)"., verso vermelding kunstenaar, titel en gedateerd 23-2-2007.

340. Barometer, Art Deco

Franse Art Deco wandbarometer “Barometre Aneroïde”, in chromen behuizing en zilverkleurige plaat. Frankrijk, tweede kwart 20e eeuw.

341. Vaas

Heldere halfkristallen vaas met geslepen bloemmotief, groot formaat vaas. Bohemen, derde kwart 20e eeuw.

342. Hyacintglazen, Glasfabriek Leerdam

Vier persglazen hyacintglazen van Glasfabriek Leerdam, jaren 60/70.

343. Vaas, Confido

Aardewerken vaas van aardewerkfabriek Confido Harkstede, voorzien van wit craqueléglazuur. Aan de onderzijde gemerkt met modelnummer en Confido, jaren 50/60.

344. Pastelkrijttekening

Pastelkrijttekening met wajangpoppen. Pastelkrijt op board, rechtsonder gesigneerd. 20e eeuw.

345. Schaal, ontwerp Max Verboeket voor Kristalunie Maastricht

Kristallen schaal met oranje-groene glasslierten van Max Verboeket door Kristalunie Maastricht, omstreeks 1958.

346. Vaas, Art Nouveau

In de mal geblazen Art Nouveau vaas met applicaties in de vorm van bladeren. Ongemerkt, vermoedelijk Kralik, Bohemen. Circa 1930.

347. Cache-pot, Royal Doulton

Cache-pot van Royal Doulton met florale decoratie in reliëf aangebracht. Gemerkt aan de onderzijde met fabrieksstempel en modelnummer. Engeland, gefabriceerd tussen 1901 en 1922.

348. Boekensteun

Houten gestoken boekensteun met Afrikaanse figuren. Vierde kwart 20e eeuw.

349. Hyacintglazen, ontwerp L.J.F. Linssen voor Glasfabriek Leerdam

Vijf helderglazen hyacintglazen van Glasfabriek Leerdam, ontwerp L.J.F. Linssen, waarvan twee met afbeelding van moeder en kind. Omstreeks 1964.

350. Schilderij, Verhulst

Schilderij van een bosgezicht met schaapskudde. Olieverfschilderij op paneel, rechtsonder gesigneerd Verhulst. Tweede kwart 20e eeuw.

351. Beeld, Indonesië

Coromandel houten gestoken beeld van knielende man. Indonesië, eerste helft 20e eeuw.

9725 CT Groningen