Veiling: Veiling 41 sessie 2, dinsdag 29 november 2022

402. Tortoise theekistje

Tortoise theekistje met binnen deksel en voorzien van ivoren randafzetting en bolpootjes, einde 19e eeuw.

403. Naaldenhouder en foedraal

Een met koperdraad en ganzenveerpennen gevlochten naaldenhouder met zilveren uiteinden. Hierbij een foedraal voor een reisbestek van roggehuid voorzien van een zilveren uiteinde. 19e eeuw.

404. Aquarel, H. de Vries

Aquarel van landschap met riet en boerderij met molen. Linksonder gesigneerd H. de Vries en gedateerd 1944.

405. Halskettingen

Vergulde halsketting met miniatuur Fabergé stijl ei als hanger in groen-paars emaille, herkomst Museum Reproductions Inc, Boston. Hierbij een vergulde halsketting. Vierde kwart 20e eeuw.

406. Coctailglazen, Richard Art Glass

Twee mondgeblazen cocktailglazen van Richard Art Glass UK. Engeland, vierde kwart 20e eeuw.

407. Lot kistjes

Vier verschillende houten kistjes bestaande uit een sigarendoos, een tabaksdoos, een theekist en een lepeldoosje. Eerste helft 20ste eeuw.

408. Murano vaas

Groen-gele Murano vaas met geschulpte rand, jaren 60/70.

409. Ets, Renée Lubarow

Surrealistische ets van Renée Lubarow (1923-2017) getiteld "Le soleil noir d’Amour". Rechtsonder gesigneerd met potlood en voorzien van oplagenummer, ets stamt uit 1977.

410. Lot plateel

Lot plateel bestaande uit twee schalen, vaas en gemberpot, 20e eeuw.

411. Netsukes

Vijf houtgestoken netsukes waaronder een muis met noot, een kind in waskuip, een dolfijn en een pad. 20e eeuw.

412. De Wereld Bosatlas

De Wereld Bosatlas in hardcover, cartografie van de 21e eeuw. Uitgave Wolters Noordhoff Atlasproducties uit 2004.

413. Lot lijstwerk

Pastelkrijttekening van een berglandschap en een abstract landschappelijk olieverfschilderij op paneel. Vierde kwart 20e eeuw.

414. Borduurwerk

Twee borduurwerken, een florale met twintig bloemen en een borduurwerk met het alfabet, cijfers, floraal motief en gedateerd 1998. Vierde kwart 20e eeuw.

415. Russisch lakwerkdoos, Palekh

Russische Palekh handgeschilderde lakwerkdoos met afbeelding van Sint Joris en de draak. Getiteld op de deksel en gesigneerd en gedateerd aan de onderzijde, 21e eeuw.

416. Aquarel, Geert Bok

Aquarel met het skûtsje van Grou genaamd ‘It Doarp Grou’ door Geert Bok (1900-1998). Linksonder gesigneerd G. Bok. Tweede helft 20ste eeuw.

417. Vaas, Plateelbakkerij Flora

Keramieken vaas van Plateelbakkerij Flora Gouda met decoratie van vliegende zeemeeuwen in reliëf. Aan de onderzijde gemerkt met modelnummer 3015 en serienaam Unique. Flora, Gouda. Holland. Derde kwart 20e eeuw.

418. Klokgewichten, Herbert & Sons

Vier messing klokgewichten, Herbert & Sons Ltd, West Smithfield, Londen. Engeland, gefabriceerd na 1910.

419. Plaatjesalbums

Drie plaatjesalbums waarvan twee met Jugendstil kaft. Albums gevuld met romantische afbeeldingen, dieren, botanische voorstellingen, voertuigen en florale afbeeldingen. Plaatjes vanaf begin vorige eeuw tot 1960.

420. Tekening

Pastelkrijt en potloodtekening op papier van twee antilopen. Ongesigneerd, 20e eeuw.

421. Lot sieraden

Lot sieraden met kettingen, waaronder bloedkoraal en parels (negentien stuks), een dameshorloge Salendio, een tweede dameshorloge Enicar (model MRO) Swiss Made, manchetknopen, twee armbanden, ring en twee broches. Onedele metalen, 20e eeuw

422. Schilderij

Schilderij, olieverf op board, van man met boerenkar op zandweg. Rechtsonder gesigneerd, tweede kwart 20e eeuw.

423. Scheepslamp

Koperen scheepslamp met messing scharnierbeslag en hengsel, compleet met brander, type Meteorite 49/241. Engeland, eerste helft 20e eeuw.

424. Borden, Glasfabriek Leerdam

Twee heldere persglazen borden bestaande uit een ABC 50 bord, ontwerp G.J. Thomassen, Glasfabriek Leerdam uit 1957 en een bord met de beeltenis van Koningin Juliana en profil ter gelegenheid van de 25-jarig jubileum als Koningin, Glasfabriek Leerdam uit 1973.

425. Chocolademallen

Vijf metalen chocolademallen met dieren-, kransjes- en bloemenvormen en een mal voor chocolade tablet. Halverwege 20e eeuw.

426. Wieg met hemel

Mahoniehouten wieg in bootmodel met hemelopbouw en gestreepte stof gedecoreerd met beertjes. Eerste kwart 20e eeuw.

9725 CT Groningen