Veiling: Veiling 41 sessie 2, dinsdag 29 november 2022

529. Schilderij

Schilderij van een dame. Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd MV en gedateerd 1959.

530. Houtsnede, Siemen Dijkstra

Houtsnede, zeegezicht met de titel “Helnæs, Staat van welbevinden” van Siemen Dijkstra (1968). Linksonder met potlood gesigneerd en gedateerd juni/nov 1999 en genummerd 37/75.

531. Fruitschaal, Alessi

Roestvrijstalen 18/10 fruitschaal van Alessi, uit de Alfra serie. Made in Italy, jaren 60.

532. Kinderwagen met poppen

Houten kinderwagen met wilgentenen gevlochten reiswieg, inclusief drie poppen. Tweede kwart 20e eeuw.

533. Aquarel, William Wilde

Aquarel van berglandschap met beek; Highlands Schotland van William Wilde (1826-1901). Linksonder gesigneerd W. Wilde. Tweede helft 19e eeuw.

534. Poppen

Twee vrouwelijke houten poppen in authentieke kleding op klompen. Tweede kwart 20e eeuw.

535. Kinderwagen met poppen

Houten kinderwagen met metalen onderstel en drie geklede poppen, waaronder een Wildebras pop. Eerste helft 20e eeuw.

536. Menukaarten Rotterdamsche Lloyd

Elf menukaarten van het cruiseschip Willem Ruys, waarvan meerdere gedecoreerd door Anton Pieck. Kaarten stammen uit december 1951.

537. Schilderij, Indonesië

Schilderij van Indonesisch landschap met sawah, olieverfschilderij op linnen. Linksonder gesigneerd, jaren 50.

538. Pinball speeltafel

Voorloper van de flipperkast, een Pinball spel. Eikenhouten trekkast met rode kogels, geheel op inklapbaar onderstel. Tweede kwart 20e eeuw.

539. Borduurwerken 1870 en 1926

Twee borduurwerken in lijst. Een borduurwerk met afbeelding van een amfoorvaas met bloemen uit 1870 en een borduurwerk uit 1926 met een liggende hond met vlinder en floraal borduurwerk, initialen MH.

540. Kop-en-schotels, Schlaggenwald

Zes Schlaggenwald porseleinen Art Deco theekop-en-schotels, aan de onderzijde gemerkt en genummerd 14151. Made in Czechoslovakia, jaren 30.

541. Haardscherm, Art Nouveau

Art Nouveau mahoniehouten haardscherm met geborduurd zijden inzet met lisdodden, waterlelies en libellen achter glas. Frankrijk/België, omstreeks 1900.

542. Peren

Twee glazen peren, oranje peer is hol geblazen, paarse peer solide. Jaren 70/80.

543. Aquarel, Indonesië

Aquarel met Indonesische landschappelijke voorstelling van sawah, midden 20e eeuw.

544. Lot speelgoed beesten

Lot met tien speelgoeddieren met fluweelachtig oppervlak, jaren 60.

545. Ets, Metten Koornstra

Ets van Metten Koornstra (1912-1978) met schuur en bomen. Rechtsonder gesigneerd MT Koornstra en voorzien van oplagenummer 26/90. Derde kwart 20e eeuw.

546. Kraantjespot en theepot

Koperen theepot met komfoor en een koperen kraantjespot met messing banden en bijbehorend komfoor. Eerste helft 20ste eeuw.

547. Beeld stier

Bronskleurige gietijzeren stier op marmeren basement, 21e eeuw.

548. Pastelkrijttekening, Roland Groenendijk

Pastelkrijttekening van bosomgeving met looppad. Tekening op papier, verso vermelding kunstenaar en datum 1982.

549. Schilderij

Schilderij van landschap met vissende man en koeien. Olieverfschilderij op paneel, linksonder gesigneerd met initialen P.C. v. A. en gedateerd 1844.

550. Lantaarnklok en reiswekker

Engelse messing lantaarnklok van Smiths, achtdaags uurwerk, made in Great Britain in de jaren 50. Hierbij een Duitse miniatuur reiswekker, jaren 30.

551. Houten kistje met kettingen

Houten kistje gevuld met vier ketting met gitten, twee halskettingen met gitten en zwarte kralen met zilverkleurig medaillons, een ketting met zwarte geslepen stenen met glaskleurige stenen. Hierbij een doosje met losse kleine kraaltjes. Eerste helft 20ste eeuw.

552. Rankenkast

Eikenhouten rankenkast op bolpoten gedecoreerd met wijnranken en vogel, binnenzijde twee planken en vier laden. Tweede helft 20e eeuw.

553. Laarzenhouder

Laarzen houder voor vier paar laarzen, betonnen basis met houten staanders en gedecoreerd met twee paar groene regenlaarzen. Vierde kwart 20e eeuw.

9725 CT Groningen