Veiling: Veiling 41 sessie 3, woensdag 30 november 2022

853. Koekoeksklok, Duitsland

Zwarte Woud houten koekoeksklok met gestoken elementen, 20e eeuw.

854. Wandklok, Duitsland

Vrijslinger houten wandklok met wit geëmailleerde wijzerplaat met Jugendstil becijfering. Duitsland, circa 1900.

855. Sallander klok, Warmink

Sallander klok met maanstand, Warmink Almelo, circa 1970.

856. Wandklok, Jugendstil

Goudkleurige eikenhouten Jugendstil wandklok met crèmekleurige wijzerplaat. Jaren 20/30.

857. Hanglamp, ontwerp Lisa Johansson Pape voor Stockmann-Orno

Scandinavische goudkleurige design hanglamp van Lisa Johansson Pape, fabrikant Stockmann-Orno. Made in Finland, derde kwart 20e eeuw.

858. Staande klok, Warmink

Staande klok van klokkenfabrikant Warmink, reproductie van Amsterdams horloge. Vierde kwart 20e eeuw.

859. Schommelpaard

Polychroom houten schommelpaard met echt paardenhaar staart, vierde kwart 20e eeuw.

860. Kermispaard

Polychroom houten kermispaard met echt paardenhaar staart op groot formaat. Vierde kwart 20e eeuw.

861. Friese staartklok

Friese staartklok voorzien van dubbele kap, venster met messing ornament en vadertje tijd. De wijzerplaat is handbeschilderd met een Fries dorpsgezicht en de vier jaargetijden. De kap is voorzien van twee zwarte pilaren met messing kapitelen en drie latoen koperen ornamenten bovenop de kap. 19e eeuw.

862. Friese staartklok

Friese staartklok met maan duiding en beschilderde wijzerplaat met Romeinse cijfers en de vier jaargetijden. De kap is voorzien van twee zwarte pilaren met messing kapitelen en drie messing beelden. Tweede helft 20e eeuw.

863. Friese stoelklok

Friese stoelklok met een gebogen kap met een opengewerkt ornament. De wijzerplaat is beschilderd met een Fries dorpslandschap, klok heeft een maanfunctie. Boven de wijzerplaat een gekroond wapenschild met twee leeuwen met schild. Twee beschilderde zeemeerminnen flankeren de klok. Midden 20ste eeuw.

864. Schippertje, Warmink

Eikenhouten Friese staartklok, model schippertje met maanfunctie van klokkenfabrikant Warmink. Vierde kwart 20e eeuw.

865. Friese staartklok

Friese eikenhouten staartklok met een schuif welke is voorzien van wangen en een ovaal venster met messing ornament. De wijzerplaat is handbeschilderd met Fries dorpsgezicht en alle vier de hoeken zijn gedecoreerd met rozen. Klok heeft maanfunctie en de kap is voorzien van twee zwarte pilaren met messing kapitelen en drie messing beelden. Tweede helft 20e eeuw.

866. Friese stoelklok

Friese stoelklok met een gebogen kap, de wijzerplaat is geschilderd met een Fries landschap. Boven de wijzerplaat een gekroond wapenschild met twee leeuwen, twee beschilderde zeemeerminnen flankeren de klok. Vierde kwart 20e eeuw.

867. Tafelklok

Houten gelakte tafelklok met geslepen glas. Gemerkt met een leeuw, circa 1900.

868. Album met ansichtkaarten

Groot album met tweehonderdvijfenzestig ansichtkaarten, veelal topografisch, 20e eeuw.

869. Album met ansichtkaarten

Album met tweehonderd ansichtkaarten waarvan vele topografisch, 20e eeuw.

870. Pop

Antieke papier-maché pop met porseleinen hoofd, groot formaat pop met originele kleding. Niet gemerkt, 19e eeuw.

871. Pop

Een pop gemaakt van papier-maché met biscuit porseleinen hoofd. Modelnummer 36 aangebracht achterzijde hoofd, tevens markering Made in Germany. Duitsland, tweede kwart 20e eeuw.

872. Lot curiosa

Lot Curiosa waaronder Aziatica, 20e eeuw.

873. Lot curiosa

Lot curiosa waaronder Chinese en Indiase objecten, 20e eeuw.

874. Lot speelgoedauto’s

Lot met speelgoedauto’s in plastic, rubber en metaal. Diverse merken waaronder Tonka, Politoys, Corgi en Matchbox. Tweede helft 20ste eeuw.

875. Lot stripboeken

Lot stripboeken, zevendertig stuks waaronder Rik Ringers, Staney Derval, Suske en Wiske, Tina. Zestien exemplaren van Donald Duck. Jaren 70/80.

876. Lot strips: Pep Stripweekblad

Twee dozen vol gebonden weekbladen van Pep, jaargang 1962-1975 (alle jaargangen die zijn verschenen). Niet gecollationeerd, maar tenminste grotendeels compleet. NB: In jaargang 1975 zijn de eerste nummers van het tijdschrift Eppo mee gebonden, de opvolger van Pep.

877. Lot strips: Eppo en Wham!

(1) Eppo, 1975 tot en met begin 1980, niet gecollationeerd maar tenminste grotendeels compleet. Hierbij nog enkele losse nummers uit de jaargangen 1980 en 1981, incompleet. NB: de eerste nummers van Eppo (jaargang 1975) zijn bij de vorige eigenaar ingebonden bij de laatste jaargang van Pep, de voorganger van Eppo. Zie hiervoor de betreffende kavel in deze veiling, waarin alle jaargangen van Pep worden aangeboden.
(2) Wham! Stripweekblad. Jaargang 1979 tot en met nummer 26, 1980 (het laatste nummer dat werd uitgebracht). Niet gecollationeerd maar tenminste grotendeels compleet.

9725 CT Groningen