Veiling: Veiling 41 sessie 3, woensdag 30 november 2022

753. Aquarel, Henri Donker

Aquarel in gemengde techniek van een zeegezicht met platbodems op volle zee. Rechtsonder gesigneerd Henri Donker, vierde kwart 20e eeuw.

754. Vaas

Opaline glazen vaas met metalen montuur aan de bovenzijde. Frankrijk, derde kwart 20e eeuw.

755. Etsen, K. LeGrand

Twee etsen van K. LeGrand, getiteld "Spanjaardsgat te Breda" en "Sassenpoort te Zwolle". Beide etsen gesigneerd K. LeGrand en getiteld met potlood, jaren 30.

756. Piggy bank spaarpot, John Harper & Co

Gietijzeren spaarpot, Piggy bank PIG BOSS HOG van John Harper & Co. Aan de onderzijde gemerkt, 20e eeuw.

757. Vaas

Kobaltblauwe glazen vaas met drie ringen op de hals, 20e eeuw.

758. Schilderij, Jan Derksen Staats

Stilleven met Chinese kom, wijnglas en fruit van Jan Derksen Staats (1897-1974). Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd, midden 20e eeuw.

759. Tafelstukken

Drie verzilverde metalen en glazen liggende vazen, tafelstukken. Vierde kwart 20e eeuw.

760. Tekening Roland Groenendijk

Kleurentekening, fantasievolle florale afbeelding met sneeuwklokjes. Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1983.

761. Ets, Edwin Brandt

Ets van riethalmen, Edwin Brandt (1942). Linksonder gesigneerd en gedateerd E. Brandt 82, rechtsonder vermelding eigen druk en oplagenummer 1/10.

762. Menukaarten Holland-Amerika Lijn

Dertien menukaarten van het cruiseschip R.M.S. Nieuw Amsterdam van de Holland-Amerika Lijn. Menukaarten stammen uit 1938.

763. Vaas, Engeland

Barokke porseleinen polychrome vaas met romantische decoratie. Aan de onderzijde gemerkt. Engeland, begin 1900.

764. Schilderij, Jensen

Schilderij, olieverf op board, van zeegezicht met driemaster op volle zee. Rechtsonder gesigneerd Jensen, midden 20e eeuw.

765. Stopflessen

Drie glazen afsluitbare stopflessen, apothekers model. Midden kwart 20e eeuw.

766. Schilderij, Simon Kramer

Schilderij van een stadgezicht met poort, Simon Kramer (1940-2015). Olieverfschilderij op linnen, gesigneerd S. Kramer, vierde kwart 20e eeuw.

767. Beeld, Indonesië

Gestoken houten Batak voorouderbeeld. Sumatra, 20e eeuw.

768. Little fat man spaarpot, Tamanny

Tamanny gietijzeren spaarpot genaamd “Little Fat Man", het onderstel ontbreekt. Aan de achterzijde van de stoel een gestanst patentnummer met jaartal 1870.

769. Schilderijen, Indonesië

Drie schilderingen op papier met Indonesische sfeerbeelden; Sawah landschap, kustlandschap met inheemse zeilboot en een Indonesisch rivierlandschap. Alle drie de werken zijn gesigneerd, derde kwart 20e eeuw.

770. Bord messing

Chinees messing bord in de rand gedecoreerd met Foo Dogs en in het midden een draak. 20e eeuw.

771. Theepot en melkkan

Handbeschilderde melkkan in Art Deco vormgeving van Ditmar Urbach. Aan de onderzijde gemerkt en voorzien van modelnummer, made in Czechoslovakia, jaren 30. Daarbij een gele pompoenvormige theepot aan de onderzijde gemerkt met modelnummer.

772. Ets, Kuno Brinks

Ets van Kuno Brinks (1908-1992) met voorstelling van Zuid-Italiaans visserstafereel, getiteld "Almalfi". Uitgave Vereniging tot bevordering van de Beeldende Kunst 1937.

773. Mickey Mouse kinderservies

Porseleinen servies gedecoreerd met Mickey Mouse. Theepot, melk en suikerpot in muisvorm. Japan, midden 20e eeuw.

774. Lot ansichtkaarten

Vier gevulde albums met ansichtkaarten met beren, vele Steiff beren zijn vereeuwigd. Circa 265 kaarten, vierde kwart 20e eeuw.

775. Aquarel, Edwin Brandt

Aquarel met landschappelijke voorstelling met riet, Edwin Brandt (1942). Linksonder gesigneerd en gedateerd Brandt 85.

776. Kraantjespotten

Twee tinnen kraantjeskannen, zwart gelakt en gedecoreerd met boerentafereel. Compleet met messing onderstel op bolpootjes en spiritusbrander. Tweede helft 20e eeuw.

777. Wandkleed, Birma

Ingelijst Birmese Kalaga wandkleed van godin met paard, geborduurd en met verwerkte pailletten van parelmoer. 20e eeuw.

9725 CT Groningen