Veiling: Veiling 41 sessie 3, woensdag 30 november 2022

828. Friese staartklok

Eikenhouten meekrap kleurige Friese staartklok met ronde messing bollen op de kap en handbeschilderde wijzerplaat. 19e eeuw.

829. Presse-papier, Caithness Glass

Presse-papier "Millennium Voyager", design Colin Terris voor Caithness Glass Limited Inveralmond, Scotland. Gelimiteerde oplage, nummer 233 van de 250.

830. Fotolijsten

Twee eikenhouten fotolijsten met portretten van een echtpaar, jaren 30.

831. Schaal, Johan Broekema

Aardewerken schaal met craqueléglazuur, uitgevoerd door Johan Broekema (1943-2010) in eigen atelier, derde kwart 20e eeuw. Gesigneerd met ingekrast monogram aan onderzijde.

832. Vitrinekast

Mahoniehouten vitrinekast met pilaren op met twee niveaus, staand op bolpoten. Kast is voorzien van drie met zwart vilt bekleedde planken. Tweede helft 20ste eeuw.

833. Lot Verkade plaatjesalbums

Een lot met acht Verkade plaatjesalbums: De bloemen in onzen tuin (Thijsse, 1926); (1) Kamerplanten, (2) Cactussen en (3) Vetplanten (A. J van Laren, resp. 1928, 1931 en 1932); Zeewater, Aquarium en Terrarium (A.F. J. Portielje, 1930); Hans de torenkraai (H. E. Kuylman, 1935); (1) Dierenleven in Artis en (2) Apen en hoefdieren in Artis (A. F. J. Portielje, resp. 1939 en 1940). Alle albums gecollationeerd compleet, een aantal nog met origineel los ingelegd instructievel.

834. Lot bloempotten

Een lot van zes midcentury vintage bloempotten, vier bloempotten gemerkt Adco Steenfabriek Groningen en twee bloempotten gemerkt Westraven Utrecht. Alle derde kwart 20e eeuw.

835. Lot Verkade plaatjesalbums

Zes complete plaatjesalbums. Uitgaven: Texel door Jaq. P. Thysse uit 1927, De Bonte Wei door Jaq. P. Thysse uit 1911, Cactussen door A.J. Van Laren uit 1931, Apen en hoefdieren in Artis door AFJ Portielje, Kamerplanten door AJ. Van Laren uit 1928 en Verplanten door van Laren uit 1932.

836. Lot Verkade plaatjesalbums

Zes complete Verkade plaatjesalbums: Cactussen van Jaq P. Thijsse uit 1931, Kamerplanten door A.J. Van Laren uit 1928, De bonte wei door Jaq P Thijsse uit 1911, De Bloemenvelden door J.W. De Groot, jaren 20, Dierenleven in Artis door A.F.J. Portielje uit 1939 en Hans de Torenkraai door H.E. Kuylman uit 1935.

837. Lot Verkade plaatjesalbums

Zes Verkade plaatjesalbums: De Boerderij door H.E. Kuylman uit 1936, Cactussen uit 1931 en Kamerplanten (1928) van A.J. van Laren, Het Naarder Meer door Jaq. P. Thijsse uit 1912. Langs de Zuiderzee door Jaq. p. Thijsse uit 1915 en Friesland door Jaq. P. Thijsse uit 1921.

838. Lot uitgaven Groninger Museum

Een drietal boeken uitgegeven door het Groninger Museum bij exposities:
H. P. van Rijen - Groninger Keur. Zilver uit Stad en Ommelanden (1997). Hardcover met stofomslag. Belangrijk naslagwerk met vele afbeeldingen in kleur.
De Ploeg, Verzameld in het Groninger Museum. Deel 1 uit de bekende reeks, (1993). Hardcover, vele afbeeldingen in kleur.
Hendrik Werkman. Uit innerlijke noodzaak geboren. Deel 2 (van ca. 10) uit de bekende reeks, 1995. Hardcover, vele afbeeldingen in kleur.

839. Vaas, Wenco

Aardewerken groen geglazuurde vaas met banden op hals en buik, ontwerp Wenco (Wortelboer en co) modelnummer 410, stempelmerk aan de onderzijde. Datering circa 1940.

840. Boerderijboeken

Een kavel met twee boerderijboeken. Beide vol met informatie over en beeldmateriaal van de (geschiedenis van de) boerderijen in de betreffende dorpen.
Een boek over boerderijen gemeente Ten Boer en Overschild 1595-2005 (Bedum: Profiel, 2005). Linnen hardcover met stofomslag, 4to, 976p. Stofomslag iets los, kleine gebruiksspoortjes, goed exemplaar. Het andere boek over boerderijen in en om Noordhorn, Zuidhorn en Briltil. (Bedum: Profiel, 2009). Linnen hardcover met stofomslag, 4to, 464p.

841. Handleiding voor het sabelschermen, L. J. M. P. van Humbeek

L. J. M. P. van Humbeek – Handleiding voor het sabelschermen. Amsterdam: Drukkerij M. Lindenbaum, 1905. Linnen stempelband, 8vo, 126p. Diverse foto’s in zwart wit naast de tekst, met daarop instructies voor het schermen.

Ex bibl. Koninklijke Landmacht/defensie, hiervan diverse stickers/stempels aanwezig.

842. Lot Nederlands aardewerk, Art Deco

Een lot met zeven Nederlands Art Deco aardewerk, Een kan Katwijk, ongemerkt; twee vaasjes Katwijk met plaatsnaam, (Katwijk aan Zee en Urk) het grootste gemerkt; een kan Mobach, gemerkt; een kannetje Velsen, gemerkt en een fruittestje met onderschotel, Goedewaagen Gouda, beide delen gemerkt. Eerste helft 20e eeuw:

843. Plafonnière

Messing drielichts plafonnière met glazen schaal gedecoreerd met guirlandes en floraal motief. Frankrijk, derde kwart 20e eeuw.

844. Theetegel

Theetegel van geperste theebladeren met afbeeldingen in reliëf, onderkant blokverdeling, 20e eeuw.

845. Wandbord, Tichelaar Makkum

Aardwerken wandbord met florale beschildering van Aardewerkfabriek Tichelaar Makkum. Aan de achterzijde gemerkt en voorzien van modelnummer. Tweede helft 20ste eeuw.

846. Imari schotel en schaal

Een handbeschilderde Imari porseleinen schotel met geschulpte rand en floraal gedecoreerd. Daarnaast een Imari porseleinen kom, floraal gedecoreerd met aan de buitenkant een prunus motief. Eerste helft 20e eeuw.

847. Imari schotels en flesje

Twee porseleinen Imari schotels, een schotel met cartouches en aan de achterzijde gemerkt met berg en een schotel gedecoreerd met prunusboom. Tevens een porseleinen flesje melk en bloed kleurslag met gouden dop gemerkt met eikenblaadje 14 karaat. 19/20e eeuw.

848. Plafonnière

Messing drielichts plafonnière met glazen schaal. Derde kwart 20e eeuw.

849. Bowlset, Kayser

Mid Century bowlset met zes kopjes en opscheplepel in plastic. Kayser, made in West Germany, jaren 50/60.

850. Petroleumlamp

Petroleumlamp, hangend model met wandbevestiging, glazen vloeistofhouder en melkglazen lampenkap. Bronskleurige messing verstelbare armatuur. 19e eeuw.

851. Gronings kabinet

Vol eikenhouten Gronings kabinet met hele pilaren, overgang periode Louis XVI naar Empire. Circa 1800.

852. Sallander klok, Warmink

Sallander klok met maanstand, Warmink Almelo, circa 1970.

9725 CT Groningen