Veiling: Veiling 41 sessie 1, maandag 28 november 2022

26. Russische lakwerkdoos, Palekh

Russische Palekh handgeschilderde lakwerkdoos met landschappelijke voorstelling, ingelegd met parelmoer. Gesigneerd door de schilder op de onderzijde en gedateerd 2001.

27. Spaarvarken

Keramieken groen geglazuurd spaarvarken met florale decoratie. Oost-Europa, omgeving Hongarije, jaren 70.

28. Gobelin

Gobelin van Maria met kind, naar een schilderij van Bartolomé Esteban Murillo. 20e eeuw.

29. Ets, Krijn de Koning

Ets van Krijn de Koning (1963) getiteld "Voor Tjitze Mi Amigo". Oplagenummer 11/28, rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1992.

30. Kris, Indonesië

Indonesische Javaanse kris met gestoken houten heft en damastkling, de schede is van hout en messing met florale decoratie. Begin 20e eeuw.

31. Vaas, China

Chinese Nanking porseleinen vaas met craqueléglazuur, voorzien strijders tafereel. Aan de onderzijde gemerkt met Chinese karakters, eerste helft 20e eeuw.

32. Kist

Houten met leder beklede kist met hengsel, eind 20e eeuw.

33. Toverlantaarn

Toverlantaarn met drieëntwintig verhalende glazen stroken met plaatjes voor de Laterna Magica in originele doos. Eerste kwart 20e eeuw.

34. Kom, China

Blauw beschilderde Chinese boeren Ming kom, 19 eeuw.

35. Schaal

Glazen schaal op groot formaat in licht groenblauwe kleur, geheel omslingerd met glasdraden. Vierde kwart 20e eeuw.

36. Trekpotje, China, Kangxi periode

Chinees hexagonaal porseleinen trekpotje in blauw-wit, markering onderzijde niet oorspronkelijk. Kangxi periode, 18e eeuw.

37. Kaarsenhouder, Holmegaard

Gesatineerd glazen kaarsenhouder met lederen handgreep. Glasfabriek Holmegaard, Denemarken, 21e eeuw.

38. Beeld, ontwerp Eta Lempke voor Plateelbakkerij Zuid-Holland

Keramieken beeld van danseres. Ontwerp Eta Lempke, uitgevoerd door Plateelbakkerij Zuid-Holland, Gouda. Aan de onderzijde gemerkt, ontwerp omstreeks 1935.

39. Prent

Prent met roodkuifkardinalen in botanische setting, rechtsonder gesigneerd. Verso vermelding Kunsthandel Sanders Leeuwarden en Groningen. Jaren 30.

40. Kettingen

Twee kettingen met glazen kralen. Een ketting met ronde gele kralen met rood-groene stippen en een ketting met zwarte kralen met groene streep en witte stippen en steeds drie groene tussenliggende kleine kralen. Venetië, tweede helft 20ste eeuw.

41. Beeld, Berend Seiger

Bronzen voorovergebogen vrouwelijk naakt op granieten basement. Gesigneerd in het brons, Berend Seiger (1944).

42. Presse-papier, Jablonski

Heldere kristallen presse-papier van Jablonski met spijkerbol techniek en twee ingesloten kleur luchtbellen. Voorzien van originele stikker, Polen, vierde kwart 20e eeuw.

43. Pentekeningen

Oost-Indische pentekeningen van vrouwen, haarpartijen zijn ingevuld met goudverf. Aan de onderzijde gesigneerd met monogram en gedateerd 1978.

44. Netsukes

Zeven uit hout gesneden netsukes waaronder een varken, schildpadden, baby, muizen en aap met krab. 20e eeuw.

45. Beeld

Houten gestoken beeld van vrouwelijk naakt, gesigneerd als E. Heckel en volgens sokkel gedateerd 1919.

46. Beeld, Ger van Tankeren

Beeld uitgevoerd in gebronsde tinlegering op marmeren sokkel, getiteld “Dank”, ontwerp Ger van Tankeren. 21e eeuw.

47. Schilderij, Anthony Keizer

Schilderij van stilleven met Chinese vaas gevuld met bloeiende takken door Anthony Keizer (1897-1961). Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd Anthony Keizer en gedateerd 1916.

48. Vaas, ontwerp Per-Olaf Ström voor Alsterfors

Oranje cilindrische vaas met ribbelstructuur van Per-Olaf Ström voor Alsterfors, jaren 60/70.

49. Schilderij

Schilderij getiteld “Zeepfabriek de Klok, Heerde”. Olieverfschilderij op paneel, tweede kwart 20e eeuw.

50. Kinderboeken

Drie kinderboeken; Legenden en Sprookjes, Langs Twee Wegen door H. Hinze en Mijn lievelingen. Eerste kwart 20e eeuw.

9725 CT Groningen