Veiling: Veiling 41 sessie 1, maandag 28 november 2022

51. Ketting

Afrikaanse kralenketting van Venetiaanse glazen export kralen, gedecoreerd met wit aangebracht patroon met lichtblauwe puntjes. Behorend tot de Luluwa stam (Congo). 20e eeuw.

52. Ketting

Kralenketting met zwarte Venetiaanse glaskralen met wit-rode stippen met tussenliggende rode geslepen kralen. 20e eeuw.

53. Beeld

Aardewerken roodgebakken driehoekig etnografisch beeld met aan de drie kanten twee personen boven elkaar afgebeeld, 20e eeuw.

54. Boeken - De Tegenwoordige Staat van Stad en Lande

De Tegenwoordige Staat der Vereenigde Nederlanden, Twintigste deel en eenentwintigste deel, vervattende een aanvang en vervolg der Beschrijving van Stad en Lande. Amsterdam, Leiden, Dordrecht en Harlingen: J. de Groot e.a., 1793/1794. Gebonden in halfleer, 8vo, 538; 446p

55. Bronzen beeld, Benin

Bronzen beeld van koning Oba met hoofdtooi. Benin, midden 20e eeuw.

56. Bureaulamp

Metalen verchroomde bureaulamp met glazen gestreepte grijze lampenkap, voorzien van trekkoord met aan/uit functie. Jaren 60

57. Netsukes

Vijf uit hout gestoken netsukes waaronder een muis, varken, geiten en twee mensfiguren, 20e eeuw.

58. Mantelklok, Orfac

Mantelklok van het merk Orfac, een klokkenfabrikant uit Roden. Uitgevoerd in messing met crèmekleurige wijzerplaat. Nederland, jaren 60.

59. Horloge, Dolce & Gabbana

Zilverkleurig dameshorloge van Dolce & Gabbana, bezet in de band met diamant ogende steentjes. Ingebouwd Japans Quartz uurwerk. Aangeschaft in 2005, inclusief papieren en originele doos.

60. Rijwielbelastingplaatjes

Zeven koperen- en messing rijwielbelastingplaatjes uit de periode 1933 tot 1941. Tweede kwart 20e eeuw.

61. Ramen café, L. Joh. v.d. Meulen Leeuwarden

Twee geëtste café ramen met afbeelding van een koffie en borrel drinkende heer. Beide ramen zijn gesigneerd met L. Joh. v.d. Meulen, Leeuwarden. Eerste kwart 20e eeuw.

62. Ketting

Kralenketting diverse soorten kralen waaronder glazen Venetiaanse Millefiore kralen, 20e eeuw.

63. Tafel, China

Chinese tafel in koffietafel formaat, met twee laden voorzien van bronskleurig beslag. Midden 20e eeuw.

64. Beeld, Corry Ammerlaan-van Niekerk

Bronzen, donker gepatineerd beeld van moeder met kind van Corry Ammerlaan - van Niekerk. Op de sokkel gesigneerd met monogram CAN. Vierde kwart 20e eeuw.

65. Schilderij J.M.W. Kessler

Schilderij met bloemstilleven in vaas. Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd J.M.W. Kessler, midden 20e eeuw.

66. Vaas, Art Nouveau

Art Nouveau vaas met florale decoratie van Plateelbakkerij Zuid Holland. Aan de onderzijde gemerkt en voorzien van schilders initialen, omstreeks 1910-1915.

67. Ets, J. Graadt van Roggen

Ets van Johannes Graadt van Roggen (1867-1959) met een voorstelling van boerenschuur. Oplagenummer 17/18, rechtsonder gesigneerd JM Graadt van Roggen. Eerste helft 20e eeuw.

68. Poëziealbums

Vier poëziealbums met persoonlijke Nederlandse- en Duitse gedichten en plaatjes vanaf 1883 tot 1943.

69. Plafondlampen

Twee vintage plafondlampen met geometrische patronen in groen en oranje, jaren 70.

70. Notarislamp

Klassieke uitvoering van de notaris bureaulamp met groene glazen kap en messingkleurige armatuur met trekkoord. Vierde kwart 20e eeuw.

71. Merklap 1867

Geborduurde merklap uit 1867, voorzien van symbolen als dubbelkoppige adelaar, levensboom, wapen met Hollandse leeuwen en monogrammen JV en CJV. Geborduurd op een stramien van katoen.

72. Olielamp

Olielamp in melkglazen, groene uitvoering met ronde lampenkap met Grieks meander motief en sterren. Eerste helft 20ste eeuw.

73. Aquarel Indonesië

Aquarel met Indonesische voorstelling van Sawah Besar en berglandschap. Rechtsonder gesigneerd, jaren 50/60.

74. Beelden

Twee gebronsd metalen beeldje van dansend paar en moeder met kind met bal spelend. Vierde kwart 20e eeuw.

75. Lot speelgoedauto’s, Burago en Maisto

Lot van vijf metalen modelauto’s met Burago Porsche 356B Cabriolet, schaal 1/18 en een Ferrari F300 van Burago, schaal 1/24. Twee Maisto modellen Aston Martin DB7 en BMW 850 Csi SL. Tevens Lledo Model Ford T, Made in England. Vierde kwart 20e eeuw.

9725 CT Groningen