Veiling: Veiling 41 sessie 1, maandag 28 november 2022

101. Kopergravures 's-Gravenhage

Drie hand ingekleurde kopergravures ‘s-Gravenhage. Het Voorhout van de Kneuterdyk verby de Klooster-Kerk (Lange Voorhout Kneuterdijk), gepubliceerd oorspronkelijk in 1711. Het Binnenhof van ‘s Gravenhagen en ‘t Buytenhof van ‘s Gravenhagen. Nederland, 18e eeuw.

102. Modeltrein, Märklin

Märklin treinset met S870 opwindbare Streamline locomotief met sleutel, twee passagierswagons en HO spoor. Geheel in originele doos, omstreeks 1953.

103. Slabestek en bestek Argental

Argental bestek bestaande uit acht grote verzilverde messen en zes kleine verzilverde messen, hierbij een slabestek met hoorn. Frankrijk, tweede kwart 20e eeuw.

104. Vaas

Meerkleurige dikwandige glazen vaas. Gesigneerd aan de onderzijde, vierde kwart 20e eeuw.

105. Aker

Koperen geklonken aker met messing hengsel, circa 1900.

106. Breistoel

Mahoniehouten barokke breistoel op porseleinen wieltjes met gecapitonneerde rugleuning en uitgevoerd in oudroze velours bekleding. Eind 19e eeuw.

107. Waterkan met glas, A.D. Copier

Groene glazen waterkan met glas. Ontwerp Andries Dirk Copier voor Glasfabriek Leerdam, jaren 30.

108. Schilderijen, Huibert Schallenberg

Twee schilderijen met bloemstillevens van Huibert Schallenberg (1883-1981). Rechtsonder gesigneerd H. Schallenberg, derde kwart 20e eeuw.

109. Kisten

Twee houten opbergkisten bekleed met leer, voorzien van bronskleurig beslag. Eind 20e eeuw.

110. Linnenkast

Duitse Gründerzeit linnenkast met drie legplanken en opberglade aan de onderkant, voorzien van messing beslag en gestoken houten acanthusbladeren. Omstreeks 1900.

111. Wandkleed, Annet Gaaikema

Van sisal geknoopt, opengewerkt wandkleed op groot formaat van Annet Gaaikema (1944) getiteld “Tot iets gedwongen niets” Jaren 70.

112. Houten dozen

Twee bruine ronde houten dozen met deksel, eind 20e eeuw.

113. Sigarendoos, Amsterdamse School

Messing Amsterdamse School sigarendoos van Daalderop gevuld met knopen. Modelnummer 55 21 8, aan de onderzijde gemerkt met KMD Daalderop, made in Holland. Staat vermeld in de Daalderop catalogus uit 1929.

114. Lot emaille

Franse witte emaille wand lavement met blauwe streep en drie emaille en een aluminium maatschep. Frankrijk, jaren 50/60.

115. Kop-en-schotels, Ancap

Italiaanse porseleinen kop-en-schotels van Ancap. Aan de onderzijde gemerkt met Ancap, made in Italy, 2020.

116. Boeksimulanten

Drie houten boeksimulanten, Charles Dickens en Dante uitvoeringen. Vierde kwart 20e eeuw.

117. Hoge hoeden

Twee hoge hoeden met oorspronkelijke opbergdoos, herkomst Gebroeders Zwartsenberg Stadskanaal en Wigbolt Idema, Zwanestraat Groningen. Maat 56 en 57. Tweede kwart 20e eeuw.

118. Presse-papier, Floris Meydam

Presse-papier in helder kristal met ingesloten luchtbellen. Ontwerp Siem van Marel voor Glasfabriek Leerdam, derde kwart 20e eeuw.

119. Schaakspel

Grieks geïnspireerd schaakspel, schaakstukken uitgevoerd in messing en houten schaakbord met messing omranding en ingelegd messing. Hierbij drie doosjes met schaakstukken. Tweede helft 20ste eeuw.

120. Citer, Jubel Töne

Houten citer, tafelmodel met florale decoratie van het merk Jubel Töne. Met oorspronkelijke doos en boekjes. Duitsland, tweede helft 20e eeuw.

121. Netsukes

Zes houtgestoken netsukes waaronder een aap met noot, kikkers, muizen en een kip. 20e eeuw.

122. Luit

Houten luit met zes snaren, 20e eeuw.

123. Schilderij, Johan Hendrik Kaemmerer

Schilderij van verstild herfstlandschap door Johan Hendrik Kaemmerer (1894-1979). Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd, jaren 50/60.

124. Beeld, China

Jadekleurig hardstenen beeldje van Foo Dog met Chinese wijze, 20e eeuw.

125. Kom, China

Blauw beschilderde Chinese boeren Ming kom, 19 eeuw.

9725 CT Groningen