Veiling: Veiling 41 sessie 1, maandag 28 november 2022

126. Paneel

Goudkleurig paneel met opgelegde houten, polychrome symbolistische voorstelling met futuristische inslag. Vierde kwart 20e eeuw.

127. Vintage schotels, Plateelbakkerij Zuid-Holland

Zes vintage keramieken schotels met een serveerschotel met pitrieten hengsel, Koninklijke Plateelbakkerij Zuid Holland. Aan de onderzijde gemerkt met zegel en modelnummer 6099 en decor M.8. Jaren 70.

128. Melkkan en kop-en-schotels, China

Chinees porseleinen melkkan en vijf porseleinen kop-en-schotels, 19e eeuw.

129. Kopergravure, Georg Balthasar Probst

Ingekleurde kopergravure van Georg Balthasar Probst (1732-1801) met de vertelling: Geschiedenis van Jozef. Jozef vertelt zijn droom aan zijn broers. Vermelding van titel in vier talen. Linksonder: "Med. Fol. No. 48", midden onder "Cum Priv. Sac. Coes. Majest." en rechtsonder de naam van de graveur. Eerste helft 18e eeuw.

130. Koekjespot, Floris Meydam

Glazen koekjespot met helder blauw deksel, uitvoering Glasfabriek Leerdam/Kristalunie. Oorspronkelijk ontwerp uit 1934 van Jacques Boon, in jaren 60 gemoderniseerd door Floris Meydam. Gemerkt met oorspronkelijke sticker.

131. Lot zilver plate

Lot met zilver plate bestaande uit een Art Nouveau sauslepel, twee lepels, suikertang, twee vorken, serveervork, twee vergrootglazen met ketting en snuisterijendoosje. 20e eeuw.

132. Kandelaren

Twee koperen kandelaars voor een kaars, 20e eeuw.

133. Vazen, Groninger Steenfabriek ADCO

Twee crèmekleurige ADCO vazen met ribbelstructuur. Aan de onderzijde gemerkt ADCO en voorzien van modelnummer 1014, derde kwart 20e eeuw.

134. Houtsnede, Piet Rackwitsz

Houtsnede van Piet Rackwitsz (1892-1968) getiteld linksonder “In ‘t Gooi”. Rechtsonder gesigneerd met potlood Piet Rackwitsz, tweede kwart 20e eeuw.

135. Vaas, China

Aardewerken groene vaas met florale decoratie in craquelé glazuur, China 19e eeuw.

136. Prent, Agnes van Enkhuizen

Prent van Agnes van Enkhuizen getiteld "De Kosmische wet: Eeuwige harmonie". Onder afbeelding getiteld en gesigneerd en gedateerd 1978.

137. Lot sieraden

Lot sieraden met dertig geëmailleerde hangers en broches en twee brons/messing kleurige broches. 20e eeuw.

138. Schilderij, G.F. Teijssen

Schilderij van zandlandschap met heide te Nunspeet door George Frederik Teijssen (1873-1955). Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd, tweede kwart 20e eeuw.

139. Kleurenets

Kleurenets met afbeelding van roeiboot op een meer. Linksonder getiteld en rechtsonder gesigneerd met potlood, jaren 50/60.

140. Vaas, ontwerp Marcello Morandi voor Rosenthal

Porseleinen Rosenthal Studio Line vaas met vermelding van geluk in twaalf talen. Ontwerp Marcello Morandi, made in Germany, vierde kwart 20e eeuw.

141. Album met poëzieplaatjes

Album met poëzieplaatjes van huisdieren, muziekinstrumenten, kinderen, bloemen en verschillende sporten. Derde kwart 20e eeuw.

142. Dekselvaas

Handbeschilderde keramieken blauw-witte dekselvaas met florale decoratie met vogel, 20e eeuw.

143. Karaf en glazen, Holmegaard

Glazen karaf met stop en twee borrelglazen van Holmegaard. Gedecoreerd met havengezicht met boten en kerk. Denemarken, vierde kwart 20e eeuw.

144. Schilderij op tegel

Schilderij op keramieken tegel met landschappelijke voorstelling met wandelende vrouw bij brug. Linksonder gesigneerd, 20e eeuw.

145. Steelpannen, Verbeelen Antwerpen

Set van vier koperen steelpannen. Aan de binnenzijde vertind. Fabrikant Verbeelen Antwerpen. Eerste helft 20ste eeuw.

146. Lot kandelaren

Vijf kandelaren voor een kaars bestaande uit twee Art Deco modellen voorzien van zilverkeuren en drie silverplate kandelaren, 20e eeuw.

147. Netsukes

Zes gestoken houten netsukes waaronder kikkers, muizen, varken met aap en een Boeddha. 20e eeuw.

148. Schilderij

Schilderij van oud-Hollands interieur met voorlezende grootmoeder en kind. Olieverfschilderij op linnen, linksonder gesigneerd, eerste helft 20ste eeuw.

149. Schilderij

Schilderij van dorpsgezicht nabij de bergen. Olieverfschilderij op paneel, rechtsonder gesigneerd, eerste helft 20ste eeuw.

150. Vaas

Rode bolvaas met helderglazen basis, vierde kwart 20e eeuw.

9725 CT Groningen