Veiling: Veiling 41 sessie 1, maandag 28 november 2022

227. Kom, China

Blauw beschilderde Chinese boeren Ming kom, 19 eeuw.

228. Litho, Martin Engelman

Kleurenlitho van Martin Engelman (1924-1992). Voorstelling bekend onder de titel "Rendez-vous Au Jardin Zoologique". Rechtsonder gesigneerd, oplagenummer 104/190.en gedateerd 1973.

229. Bajonet, Waffenfabrik Neuhausen

Bajonet in originele schede met fabrieksaanduiding Waffenfabrik Neuhausen en serienummer 152118. Eerste helft 20e eeuw.

230. Schilderij, D. van Dijk

Schilderij, strandgezicht met boten. Olieverf op paneel, rechtsonder gesigneerd D. Van Dijk Jr. en gedateerd 1929.

231. Majolica servies

Een Majolica servies met als thema zeeschelpen bestaande uit zes kop-en-schotels, een theepot, een suiker, een melkstel en een asbakje. Omstreeks 1965.

232. Draaifauteuil met voetenbank, Hjort Knudsen

Bruin leren draaifauteuil en bijpassende voetenbank, modelnaam Levanto van de Deense meubelfabrikant Hjort Knudsen., 21e eeuw.

233. Hanglampen, Art Deco

Twee Art Deco hanglampen met bronskleurige metalen armatuur en melkglazen bollen. Circa 1930.

234. Tincraquele schaal, A.D. Copier

Grote tincraquelé schaal ontwerp Andries Dirk Copier voor Glasfabriek Leerdam, transparante glasschaal met opgedampte tinoxides. Circa 1935.

235. Reclameaffiche Hartevelt & Zoon

Reclameaffiche van Hartevelt & Zoon, Distillateurs Leiden met opschrift “In de Fransche Kroon”. Litho Kühn & Zoon Rotterdam, eerste kwart 20e eeuw.

236. Vintage wandlamp

Vintage glazen wandlamp, conische glasplaat met messing armatuur. Circa 1955.

237. Reiskoffer

Grote vintage reiskoffer van geperst hout met metalen sluitingen, circa 1938.

238. Emaille beker 1896, Rusland

Emaille herdenkingsbeker in verband met de kroning van Tsaar Nicolaas II in 1896 met het wapen van de Romanovs en datering.

239. Winkelblik Koopmans Leeuwarden

Winkelblik Koopmans Leeuwarden, banketbakkers poeder uit de jaren 50.

240. Vaas

Blauwe keramieken bolvormige vaas met geglazuurd gestreept patroon, binnenzijde bruin geglazuurd. Aan de onderzijde gemerkt met modelnummer 105. Tweede helft 20e eeuw.

241. Vaas, Art Deco

Glazen Art Deco groen en donkerblauwe spatterglas vaas. Omgeving Kralik Bohemen, jaren 30.

242. Ets, Nico Bakker

Ets van Nico Bakker betreffende de Deltawerken. Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1965 met vermelding van het oplagenummer 25/30.

243. Vaas, Art Nouveau

In de mal geblazen groen glazen Art Nouveau vaas met opgelegde goudkleurige glasdraden. Kralik Bohemen, omstreeks 1920.

244. Koekjespot, Willem Heesen

Blauwgroene koekjespot, ontwerp van Willem Heesen voor Royal Leerdam. Modelnaam Nostalgia en het ontwerp stamt uit 1975.

245. Waterkan met glazen, W.J. Rozendaal

Een annagroene uranium glazen waterkan met twee bekers. Ontwerp W.J. Rozendaal, uitgevoerd door Kristalunie Maastricht. Circa 1935.

246. Prenten Indonesië

Twee prenten met Indonesische voorstelling, eind 20e eeuw.

247. Vazen

Drie glazen vazen met florale koud geschilderde decoratie, jaren 50/60.

248. Vaas, Boda

Een Zweedse groene Boda vaas met ingeblazen luchtbel, jaren 70.

249. Bolvaas

Glazen bolvaas met kleine opening en ingesloten luchtbellen. Niet gesigneerd, tweede helft 20e eeuw.

250. Vazen, Groninger Steenfabriek ADCO

Twee crèmekleurige keramieken ribbelstructuur vazen van ADCO, Groningen. Aan de onderzijde gemerkt ADCO, made in Holland en voorzien van modelnummer 1016. Jaren 50/60.

251. Paard, Sitzendorf Dresden

Keramisch paard van Sitzendorf uit Dresden. Gemerkt aan de onderzijde en voorzien van modelnummer, midden 20e eeuw

9725 CT Groningen