Veiling: Veiling 41 sessie 1, maandag 28 november 2022

151. Bijzettafel

Oosterse hout gestoken bijzettafel gedecoreerd met draken en pauwen, bovenblad gedecoreerd met dubbelkops pauw en florale motieven. Begin 20e eeuw.

152. Houtskooltekening, M. Roepers

Art Deco houtskooltekening met antilopen familie in tropische bossfeer. Rechtsonder met potlood gesigneerd M. Roepers, jaren 30/40.

153. Vintage bijzettafel

Vintage bijzettafel met beige gestreept formica bovenblad, jaren 60/70.

154. Spaarvarken, Workum

Antiek Fries aardewerken spaarvarken met groen loodglazuur. Met krulstaart en beide zijden zes dwarsstrepen. In Workum werd de oud Friese "ringeloor" gemaakt, dit betreft het zogenaamde "visvormig" Workums spaarvarken, herkenbaar aan de drie pootjes. Eind 19e eeuw.

155. Schenkkan en vaas, De Olde Kruyk

Keramieken schenkkan en vaas van De Olde Kruyk, Utrecht. Beide objecten aan de onderzijde gemerkt met DOK, jaren 70.

156. Wolwinder

Houten wolwinder met twee verstelbare cilinders, omstreeks 1900.

157. Schilderij, Jan de Graef

Schilderij, olieverf op linnen, met portret van man, Jan de Graef (1877-1952). Belgische School, rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1907.

158. Vintage theewagen

Vintage teakhouten bijzettafel of theetafel op wieltjes, voorzien van touwstructuur aan weerszijden. Het bovenblad betreft formica met houtnerfstructuur. Jaren 50/60.

159. Aquarel, Wim van Amstel

Aquarel, landschappelijke voorstelling met huis aan het water, Wim van Amstel (1916-1995). Rechtsonder gesigneerd W. van Amstel, derde kwart 20e eeuw.

160. Naaitafel

Octogonale mahoniehouten naaitafel op driespant, met ingelegde intarsia bovenblad, circa 1900.

161. Aquarellen

Twee aquarellen van twee rustende koeien en een paard. Ongesigneerd, eerste helft 20ste eeuw.

162. Breistoel

Louis XV stijl houten breistoel met wijnrode velours bekleding, midden 20e eeuw.

163. Etsen, Laetitia de Haas

Etsen van Leatitia de Haas (1948). Een ets met de titel “Winkeltje in Alkmaar”, rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1978 en met vermelding oplagenummer 52/70. Tweede ets van stilleven met peren, rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1977, oplagenummer 28/60.

164. Pastelkrijttekening

Pastelkrijttekening van bomenrij met weerspiegeling in rivier. Rechtsonder gesigneerd Engeline en gedateerd 2003.

165. Koekjespot, Floris Meydam

Glazen koekjespot in kleiner model met bordeauxrood deksel, uitvoering Glasfabriek Leerdam. Oorspronkelijk ontwerp uit 1934 van Jacques Boon, in jaren 60 gemoderniseerd door Floris Meydam.

166. Wandborden

Vier Delftse aardwerken wandborden. Aan de achterzijde gemerkt, 20e eeuw.

167. Karaf, ontwerp Jacob Bang voor Holmegaard

Karaf met opengewerkte structuur van Jacob Bang door Glasfabriek Holmegaard Kopenhagen. Groenkleurig rookglas, modelnaam Kluk Kluk. Denemarken, jaren 50/60.

168. Vaas

Hoge trechtervormige rode vaas met groen-witte kleuraccenten. Vierde kwart 20e eeuw.

169. Schilderij, De Vries

Schilderij met landschappelijke voorstelling met zandpad en berkenbomen. Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd de Vries, tweede kwart 20e eeuw.

170. Schilderij, Riek Ammermann

Schilderij met abstract bosgezicht van Henderika Hermanna (Riek) Veen-Ammermann (1944). Acrylverf op papier, rechtsonder gesigneerd Riek Ammermann, vierde kwart 20e eeuw.

171. Kast

Gründerzeit tweedeurs vertico kast met lade, voorzien van bronskleurig beslag. Duistland, omstreeks 1900.

172. Schotels

Elf vintage pastel- en aardetinten kleurige keramieken serveerbordjes. Jaren 60.

173. Beeld

Bronzen beeld van moeder met kind op granieten basement, vierde kwart 20e eeuw.

174. Kast

Mahoniehouten kast met hout gestoken florale decoratie en opstand, voorzien van messing beslag. Eerste helft 20ste eeuw.

176. Dekselpot, Ditmar Urbach

Keramieken handbeschilderde Art Deco dekselpot van Ditmar Urbach. Modelnummer 1643, made in Czechoslovakia. Aan de onderzijde gemerkt, jaren 30/40.

9725 CT Groningen