Veiling: Veiling 41 sessie 1, maandag 28 november 2022

202. Schaaltjes, China

Zes Chinese famille rose porseleinen schaaltjes met florale decoratie. Eerste helft 20ste eeuw.

203. Houtsnijwerk

Houtsnijwerk, wandplaquette van Don Quichot en Sancho Panza. Tweede helft 20ste eeuw.

204. Lot curiosa

Lot curiosa met twee bronskleurige kandelaars, vier opbergdoosjes, drinkglas met zilver voet, flesje met verzilverde afsluitdop en een geslepen glazen bakje en vaasje. 20e eeuw.

205. Lot sieraden

Lot met zes broches, halsketting met roze glazen stenen, een goudkleurig dameshorloge, een herenhorloge, servetringen met cabochons, goudkleurig onedele ketting met scarabee en een lakstempel. 20e eeuw.

206. Melk- en suikerstel, Art Deco

Oranje Art Deco glazen melkkannetje, suikerpot en lepelvaasje met zwart glazen onderblad. Tweede kwart 20e eeuw.

207. Anatomisch skelet

Anatomisch levensgroot studie skelet uit kunststof met metalen onderstel. Jaren 60/70.

208. Prenten, Han Jansen

Twee prenten van Han Jansen (1931-1994) met de titel “Vreten voor de stad”. Vierde kwart 20e eeuw.

209. Schenkkan, China

Chinese crèmekleurige keramieken schenkkan met drakenhoofd, 20e eeuw.

210. Mahjong

Mahjong set in kunststof uitvoering met bijbehorende opbergkoffer. Jaren 70/80.

211. Vaas

Zware aardewerken vaas van chamotteklei met een abstract decor. Voorzien van monogram JA en datering 1989.

212. Sterkandelaars, Floris Meydam

Vier sterkandelaars van Glasfabriek Leerdam, ontwerp Floris Meydam. Jaren 50/60.

213. Theepot, suikerpot en melkkan

Keramieken theeset bestaande uit theepot, melkkan en suikerpot in pompoenvorm met florale decoratie. Aan de onderzijde gemerkt met modelnummer. Jaren 50.

214. Dekselpot en bord, China

Chinees aardwerken handbeschilderd bord en Nanking dekselpot met krijgermotief, 20e eeuw.

215. Schilderij, Cornelis van Waning

Schilderij van oud-Hollands stadsgezicht met gracht door Cornelis Anthonij van Waning (1861-1929). Olieverfschilderij op linnen, linksonder gesigneerd C. Van Waning. Omstreeks 1900.

216. Vintage bijzettafel

Smeedijzeren vintage bijzettafel met tegels ingelegd, klein formaat. Circa 1970.

217. Vintage bureaulamp

Metalen bureaulamp met disc-vormige kap, originele verf. Toegeschreven aan Christian Dell Kaiser Idell, tweede helft 20e eeuw.

218. Vaas

Vrij geblazen kunst vaas met rode accenten, bestaande uit drie delen met ingesmolten spiraal in de poot. Midden 20e eeuw

219. Beeld

Bronzen replica van Etruskische beeld "Ombre della Sera" van een zeer lange naakte jongen. Eind 20e eeuw.

220. Plastiek

Messing plastiek van een stilistische toekan, Hollywood Regency. Tweede helft 20e eeuw.

221. Klok, Telechron

Bakelieten Art Deco klok van Telechron, model 355. Gemerkt Warren Telechron Co, Ashland U.S.A., gefabriceerd tussen 1927-1932.

222. Vaas, Art Nouveau

Polychroom gedecoreerde aardewerken vaas met decor Warkos, uitvoering Arnhemsche Fayencefabriek. Art Nouveau vaas met oren en abstract decor. Gemerkt aan de onderzijde, plateelschilder HB, 1918-1924.

223. Lot lijstwerk

Vier ingelijst prenten bestaande uit etsen met een molen, Hollands landschap, stadsgezicht met kerktoren en dorpsgezicht aan het water met molens. Eerste helft 20ste eeuw.

224. Wijnglazen, Moser Karlsbad

Twee Moser kristallen wijnglazen, ongebruikt in doos. Gesigneerd aan de onderzijde en met stickers, tweede helft 20e eeuw.

225. Prent Groningen

Duitse prent van de stad Groningen in vogelvlucht met vermelding kenmerkende gebouwen in het Duits. 20e eeuw.

226. Satsuma servies

Negendelig Japans aardewerken servies uit de streek Satsuma. Merktekens aan de onderzijde, circa 1930.

9725 CT Groningen