Veiling: Veiling 41 sessie 1, maandag 28 november 2022
76. Plastiek
Keramieken plastiek van abstract vrouwenfiguur. Gesigneerd, vierde kwart 20e eeuw.
77. Bureaulamp
Messing bureaulamp met glazen lampenkapje, vierde kwart 20e eeuw.
78. Schilderij, Anton Rinzema
Schilderij getiteld "Jerrycan" in gemengde techniek, aquarel, pastel en conté krijt van Anton Rinzema (1943-2012). Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1982.
79. Kookpot
Antieke gietijzeren kookpot op drie poten. Duitsland/Nederland, 18e eeuw.
80. Steendruk Amsterdamsche Geslachten anno MCMI
Steendruk met overzicht van honderd Amsterdamsche geslachten met familiewapens anno 1901. Uitgave van het Heraldisch Genealogisch archief (dir. E.G van Epen) Amsterdam-Brussel.
81. Lot boekenwetenschap
Dit kavel omvat twaalf banden, alle betrekking hebbend op de Nederlandse boekwetenschap. In het bijzonder: Het Nederlandsche Boek, 10 delen: 1929-1934; 1937-1940. In elk deel een overzicht van de in dat jaar in Nederland verschenen boeken. Alle delen herbonden in linnen met behoud van de originele platten. Hierbij twee andere.
82. Kistje met inhoud
Houten kistje met zilveren en verzilverde items waaronder theelepeltjes, vingerhoeden, suikerlepels, suikerstrooier en een sleutelhanger van kever in acrylaat gegoten. 20e eeuw.
83. Stoel
Eikenhouten troonstoel met armleuningen in Neo Renaissancestijl met webbing zitting. Circa 1900.
84. Schilderij, Monica van Rijn
Schilderij van Monica van Rijn (1950) met de titel “Togetherness”. Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd van Rijn. Verso vermelding van de naam van de schilderes, titel en datering 2004.
85. Vaas
Oranjerode mondgeblazen trechtervormige vaas in spatterglas effect, groot formaat vaas. Aan de onderzijde geslepen pontil, vierde kwart 20e eeuw
86. Kistje met inhoud
Houten kistje met verschillende items, waaronder blikken doosjes, garenklosjes en vingerhoedjes. 20e eeuw.
87. Kerkkandelaren, Frankrijk
Twee tinkleurige kerkkandelaars, driespant uitgevoerd in zinklegering. Midden gedeelte uitgevoerd in tin. Frankrijk, circa 1800.
88. Plaatjesboeken
Twee plaatjesboeken gevuld met plaatjes van bloemen, boten, meisjes, dieren, vogels en portretplaatjes. Eerste helft 20ste eeuw.
89. Lot snijwerk
Vijf houtsnijwerken met miniaturen van een uil, muis op paprika, konijnen en een beer. 20e eeuw.
90. Ets
Ets op papier van een Zuid-Europees stadsgezicht. Rechtsonder gesigneerd met potlood en gedateerd 1997.
91. Aquarel, Anthony Keizer
Aquarel met sfeerbeeld van de Franse Rivièra, door Anthony Keizer (1897-1961). Linksonder gesigneerd en voorzien van titel en gedateerd 1956.
92. Schilderij, G. Fijneart
Schilderij van botters op open zee door G. Fijneart. Marouflé op paneel, linksonder gesigneerd. 20e eeuw.
93. Schilderij
Schilderij, olieverf op linnen, met Locomotief 3917 naar Willem Laurens Bouwmeester. Rechtsonder gesigneerd met monogram WLB. Verso vermelding van naam Willem Laurens Bouwmeester. Tweede helft 20e eeuw.
94. Ets Ter Apel
Ets van de Twaalf Apostelenboom, een linde, met kloosterkerk van Ter Apel. Rechtsonder gesigneerd, tweede helft 20ste eeuw.
95. Stolpklok, FHS Hermle
Stolpklok met florale decoratie met FHS Hermle uurwerk, gemerkt aan de achterzijde Made in Germany. Duitsland, jaren 50.
96. Schilderij
Schilderij van winterlandschap met dorp aan het water en twee molens. Olieverf op linnen, midden 20e eeuw.
97. Schilderijen, Rineke Engwerda
Twee schilderijen, een landschappelijke voorstelling en een roeiboot te water van Rineke Engwerda (1974). Acrylverf op linnen, rechtsonder gesigneerd R. Engwerda en gedateerd 2003. Verso vermelding titels "Relativity, Reality and Rabbits, Special Edition VIII" en "Fun, Special Edition I".
98. Schilderij, abstract
Schilderij, abstracte voorstelling in oranje-gele-rode kleurcombinatie. Rechtsonder gesigneerd en gedateerd, 20e eeuw.
99. Kopergravure Groningen, Georg Braun & Franz Hogenberg
Kopergravure van de stad Groningen (Groeninga) in vogelvlucht. De gravure is met de hand ingekleurd, makers Georg Braun & Franz Hogenberg. Uit: Civitates Orbis Terrarum afkomstige vogelvlucht van de stad Groningen. Latijnse tekst rechtsboven in kader. Verso vermelding informatie, uitgegeven in 1572.
100. Bronzen beeld
Bronzen, donker gepatineerd beeld van knielende, hand uitreikende vrouw. Geheel op marmeren basement. Beeld is voorzien van monogram KV aan de zijkant, vierde kwart 20e eeuw.
9725 CT Groningen