Veiling: Veiling 43 sessie 2, dinsdag 20 juni 2023

427. Glasobject, Weinfurtner Glas

Kristallen glasobject in Sommerso techniek door Weinfurtner Glas - Das Glasdorf, 21e eeuw.

428. Aquarel

Aquarel van een stadsgezicht met ophaalbrug. Linksonder gesigneerd J. v.d. Zee, vierde kwart 20e eeuw.

429. Tekening

Tekening van een Noord-Nederlands landschap in zwart-groen-gele kleurschakering. Rechtsonder gesigneerd J. v.d. Zee, vierde kwart 20e eeuw.

430. Schaal

Keramieken schaal met geometrisch patroon met blauwe- en grijze tinten. Aan de onderzijde gemerkt met monogram, eind 20 eeuw.

431. Aquarel, Jo Alting

Aquarel van winterlandschap Giethoorn door Jo Alting (Wildervank 1924-2010 Meppel). Rechtsonder gesigneerd en linksonder voorzien van titel. Tweede helft 20e eeuw.

432. Plastiek, Janine van Rooijen

Aardewerken geglazuurd plastiek van twee kinderen met bloemen in een vierkante doos door Janine van Rooijen (1945). Aan de onderzijde gesigneerd Janine, genummerd XXIX A en gedateerd december 1973.

433. Zilveren lodereindoosje 1853

Zilveren lodereindoosje met filigrain bewerkte deksel en geciseleerde zijkanten met wapen, tweede gehalte zilver. Gemerkt lopende leeuw 2, meesterteken GK 80, minervakop en jaarletter T (1853).

434. Bord, China

Chinees porseleinen handbeschilderd bord gedecoreerd met de zeven onsterfelijken, 19e eeuw.

435. Murano obelisken, Archimede Seguso

Twee kristallen Murano obelisken, lilakleurige obelisk uitgevoerd in alexandriet kristal met geslepen facetten op een hexagonaal grondvlak. Aan de onderzijde zijn beide obelisken gemerkt door gravering Murano, Archimede Seguso. Italië, jaren 60/70.

436. Schilderij

Schilderij van boerderij met schuur. Olieverf op paneel, ongesigneerd, midden 20e eeuw.

437. Gouden dameshorloge

14 karaat gouden dameshorloge, gemerkt Lincoln 17 rubis incabloc. Aan de achterzijde gekeurd 14 karaat 0,585. Jaren 50/60.

438. Tuinvazen

Twee gietijzeren tuinvazen gedecoreerd met guirlandes en handvatten in de vorm van zwanen. 20e eeuw.

439. Vaas, ontwerp Tamara Aladin voor Riihimäki

Cognackleurige vaas van Riihimäki, ontwerp Tamara Aladin (1932-2019). Voorzien van originele sticker. Finland, jaren 70.

440. Beeld wijsgeleerde, China

Bronskleurig beeld van een Chinese wijsgeleerde op een schildpad, uitgevoerd in een verbronsde metaallegering. China, 21e eeuw.

441. Theekommen en schotels, China

Drie porseleinen handbeschilderde theekommen en schotels met "Joosje te paard" decoratie, een konijnenjacht scene. Aan de onderzijde gemerkt met vier Chinese karakters. China, 19e eeuw.

442. Gouden zakhorloge, Waltham U.S.A.

Gouden 18 karaat zakhorloge van de firma A.W. Waltham Co, Massachusetts U.S.A. Voorzien van geëmailleerde wijzerplaat met Romeinse cijfers en koudgeschilderde vermelding van J.E. de Boer Joure. Modelnaam Hillside, type horloge Full Hunter, gekeurd 18K. Afdekkingsplaat uurwerk cuivre (koper). Gefabriceerd omstreeks 1884.

443. Bolvaas, Schweizer Kristallglas Sarnen

Kristallen bolvaas in blauwtinten door Schweizer Kristallglas Sarnen, gemerkt middels sticker. Zwitserland, jaren 80.

444. Boekensteun

Metalen boekensteun in Art Deco stijl en groen bronskleurig gepatineerd. Vierde kwart 20e eeuw.

445. Menselijke schedel

Anatomische menselijk schedel van een volwassen vrouw met onderkaak, afneembaar schedeldak en alle fontanellen duidelijk zichtbaar. Omstreeks 1900.

446. Houtsnede, Arie Zuidersma

Houtsnede met de titel "Essen - Groningen" door Arie Zuidersma (Emmer-Erfscheidenveen 1925-2014 Zuidlaren). Rechtsonder gesigneerd met potlood en linksonder getiteld met potlood en gedateerd 1959. In de houtsnede gesigneerd ArieZ.

447. Zilveren theelepeltjes, Jugendstil

Twaalf zilveren Jugendstil lepeltjes in mahoniehouten lepeldoos. Zilver gemerkt met meesterkeur G.Z. (Gerritsen Zeist) en een zwaardje. Eerste kwart 20e eeuw.

448. Bord, China, Chien Lung periode

Chinees porseleinen handbeschilderd bord op groot formaat met florale en prunus motieven. China, Chien Lung periode, 18e eeuw.

449. Vaas, Han Boerrigter

Keramieken vaas door Johan Alexander (Han) Boerrigter (Nijmegen 1935-2023) in tweekleurige glazuur. Aan de onderzijde gemerkt J. Boerrigter, vierde kwart 20e eeuw.

450. Bord, China, Kangxi periode

Famille verte porseleinen bord uit de Kangxi periode, gedecoreerd met feniks en Foo dog. China, omstreeks 1700.

451. Bord, China, Chienlung periode

Een porseleinen famille rose bord met florale decoratie met pioenrozen. Aan de onderzijde gemerkt met dubbele blauwe cirkel en Chinees karakter. China, Chienlung periode, 18e eeuw.

9725 CT Groningen