Veiling: Veiling 43 sessie 2, dinsdag 20 juni 2023

527. Vaasje

Pâte de verre Art Nouveau stijl vaasje in bruingroene kleurschakering. Gemerkt aan de zijkant Daum, Nancy.

528. Comtoise, Frankrijk

Franse comtoise met wit geëmailleerde wijzerplaat met Romeinse becijfering en met wekfunctie. Gedecoreerd met paard en wagen en verschillende figuren in het latoenkoperen gedeelte. Frankrijk, omstreeks 1900.

529. Elandantilope

Geprepareerde elandantilope (Taurotragus oryx), een preparaat op groot formaat. Afrika, 21e eeuw.

530. Serveerschaaltjes, Art Deco

Zes annagroene Art Deco serveerschaaltjes in schelpvorm met lichte uraniumstraling. Jaren 30.

531. Ets, Van den Muyzenberg

Ets van Ansje van den Muyzenberg (1940-2022). Rechtsonder gesigneerd en genummerd 6/25, eigen druk.

532. Tekening, Michaël de Wilde

Twee moderne landschappen uitgevoerd in een gemengde techniek met pastelkrijt door Michaël D. de Wilde uit Groningen. Verso informatie, rechtsonder gemonogrammeerd en gedateerd 1995.

533. Vaas

Limoengroene glasvaas op groot formaat, vierde kwart 20 eeuw.

534. Halsketting en armband

Parelketting en parelarmband van cultivé parels met bijbehorende doos en certificaat. Tweede helft 20e eeuw.

535. Reebokkop

Geprepareerde reebokkop met gewei op houten wandbevestiging, 20e eeuw.

536. Kommen en lepel, Letland

Houten handbeschilderde Riga kom op groter formaat met lepel en kleinere kom. Letland, 20e eeuw.

537. Beelden, Afrika

Drie hardhouten Afrikaanse beelden waarvan twee mannen met trommel en een pijp rokende man. 20e eeuw.

538. Presse-papiers en vaas, Glasfabriek Leerdam

Twee presse-papiers in flesvorm met ingesloten luchtbellen en een helderglazen vaas van glasfabriek Leerdam. Vaas en een presse-papier voorzien van originele sticker van Royal Leerdam. Vierde kwart 20e eeuw.

539. Kastje, Japan

Lakwerk kastje met twee laden voorzien van florale decoratie. Japan, derde kwart 20e eeuw.

540. Sieradendoos met inhoud

Houten sieradendoos met een kompas, miniatuur boekjes, naaldenkoker, metalen kruikjes, militair identificatie schild 1888, lepels, gesp en meer. 20e eeuw.

541. Beeldjes

Twee aardewerken paarden beeldjes waarvan een gemerkt Koninklijke Plateelbakkerij Zuid-Holland, Gouda. Ontwerp Lempke/Swildens. Eind jaren 30.

542. Wandmasker, Afrika

Afrikaans houtgestoken wandmasker, tweede helft 20e eeuw.

543. Schilderijlijst

Schilderijlijst in barokke stijl, houten frame met gipsen goudkleurige opbouw. Eerste helft 20e eeuw.

544. Kommen, China

Vier Chinese porseleinen handbeschilderde kommen met florale decoratie. China, rond 1900.

545. Borden en ringenschaal

Twee Makkumer blauw-wit handbeschilderde aardewerken borden en een porseleinen ringenschaal met vier eenden door Metzler & Ortloff, Germany, 20e eeuw.

546. Haardplaat 1738

Gietijzeren haardplaat met voorstelling van een springend paard met initialen HS. Aan de onderzijde gedateerd 1738.

547. Beelden

Drie gesatineerd glazen beelden, een Art Deco dame van Curt Schlevogt, een Frans persglazen Madonna en een hondje van glas. 20e eeuw

548. Houtsnede, Hasegawa Sadanobu III

Japanse houtsnede van Hasegawa Sadanobu III getiteld “Benkei on Gojo Bridge in Kyoto”. Japan, jaren 50.

549. Beeld krijger, Afrika

Houtgestoken beeld van een Afrikaanse krijger in overwinningspose. Afrika, 20e eeuw.

550. Lot keramiek Han Boerrigter

Lot geglazuurd keramiek met drie bekers en een vaasje. Johan Alexander (Han) Boerrigter (Nijmegen 1935-2023). vierde kwart 20e eeuw.

551. Beeld, Makonde Tanzania

Makonde Shetani tribale handgesneden palissanderhouten geest totem met drie personen boven elkaar. Land van herkomst Tanzania, 20e eeuw.

9725 CT Groningen