Veiling: Veiling 43 sessie 2, dinsdag 20 juni 2023

552. Sieradendoosje

Bronskleurige sieradendoosje met gefacetteerde glazen inleg. Eind 19e eeuw.

553. Jubileumbeker 1897

Jubileumbeker, in geëmailleerd metaal uitgevoerd, ter gelegenheid van het diamanten jubileum van Koningin Victoria in 1897.

554. Prenten

Vier prenten waarvan drie kleinere cartografische kaarten de Gemeente Oost Stellingwerf, Gemeente Oost Dongeradeel, Gemeente Schoterland. Kaarten stammen uit de eind 19e eeuw. Een grotere heruitgave van het Voorhout te ‘s-Gravenhage naar een prent uit 1756 uit 1975.

555. Linnenkast, Biedermeier

Eikenhouten Hollandse Biedermeier linnenkast met gestoken kuif, 19e eeuw.

556. Boeken

Zes boeken met onder andere Jac P. Thijsse uitgaven "Door het rietland", "In de duinen" en "Tussen riet en biezen" door J. De Jong. Eerste kwart 20e eeuw.

557. Prentenboeken - Die Lustigen Münchener bilderbogen 1890

Reeks van vier boeken “Die Lustigen Münchener bilderbogen” - Band 1-4 Verlag Braun & Schneider München. Duitsland, omstreeks 1890.

558. Beeld

Aardewerken beeld van vrouwenhoofd. Gesigneerd T G aan de zijkant, vierde kwart 20e eeuw.

559. Beeld Akua'ba, Ghana Afrika

Houtengestoken tribaal beeld van een Akua'ba vruchtbaarheids pop, regio Arkan Ghana, typeaanduiding Fante. Begin 20e eeuw.

560. Glasobject

Helder glazen object met ingevangen polychrome kluwen glasdraad. Anoniem, vierde kwart 20e eeuw.

561. Russische lakwerkdozen, Palekh

Drie Russische Palekh handgeschilderde lakwerkdozen met afbeeldingen van een ridder te paard, een paar met vrouw op bezem en zittende heilige met omstanders. Alle drie dozen zijn gesigneerd op het deksel. Rusland, tweede helft 20e eeuw.

562. Murano vaas

Kristallen Murano blokvaas in Sommerso techniek in de kleurslag groen en geel. Venetië, jaren 70.

563. Tafellamp, Gino Sarfatti

Tafellamp van chroom en plexiglas, model 540. Ontwerp Gino Sarfatti, jaren 70/80.

564. Beeld, Afrika

Afrikaans houtgestoken beeld van een Afrikaanse vrouw zittend op een kruk. 20e eeuw.

565. Boeken - Het leven van onze voorouders, De Roever - Dozy

Vier gebonden boeken met de titel “Het leven van onze voorouders”. Deel 1 t/m 4, auteurs Mr. N. de Roever en Dhr. G.J. Dozy. Uitgeverij Van Holkema en Warendorf, eind 19e eeuw.

566. Snuffbottles, China

Vijf hardstenen snuifflesjes met metalen montuur. China, tweede helft 20ste eeuw.

567. Lot zilver

Lot zilver met vijf portretlijstjes, drie servetringen, twee whisky cups 800 gemerkt, een inktpot Engels gemerkt, vijf mosterdlepels, sterling zilveren potjeshouder. Alle objecten gekeurd, 20e eeuw.

568. Bowl, Cristal Peninsula Portugal

Kristallen bowl met decor van geslepen olifanten uitgevoerd in gematteerd glas. Uitgevoerd door Cristal Peninsula JDF. Portugal, eind jaren 90.

569. Hyacintvazen

Drie glazen hyacintvazen in kleuren blauw, oker en aubergine, blauwe vaas met ribbelwerking. Jaren 60/70.

570. Steunpenningen Martinikerk Groningen

Twee bronzen steunpenningen Martinikerk Groningen ter financiering van de restauratie van de Martinikerk. Afbeelding Martinikerk, naar "Grootzegel" van 1276. Voorzijde van de penning de St. Maartenskerk/St. Martinikerk met boven het dak van de kerk vijf sterren.
Beide penningen zijn gedateerd 1964.

571. Dakloodjes Martinikerk Groningen

Drie dakloodjes met afbeelding van een haas, de zogenaamde dakhaas is naar ontwerp van Rinus Meijer uit Groningen. Uitgaven ter financiering van de restauratie van de Martinikerk in de periode 1962-1972.

572. Vaas, A.D. Copier

Serica helderglazen dikwandige vaas door Andries Dirk Copier en uitgevoerd door glasfabriek Leerdam, modelnummer KN1708. Aan de onderzijde gemerkt met geëtst CL, jaar van ontwerp 1936-37.

Literatuur:
Afgebeeld in: Copier compleet, het oeuvre van A.D. Copier 1901-1991: pag. 376, afb. 0735.

573. Beeld Zimba, Afrika

Afrikaans houtgestoken hardhouten tribaal beeld van de Zimba stam, 20e eeuw.

574. Beeld en boeken Makonde, Afrika

Afrikaanse hardhouten beeld van een pijp rokende man. Bijgaande twee boeken over Makonde beeldhouwen, een Engelstalig- en Duitstalig boek, jaren 70.

575. Kunstboeken

Vier Engelstalige kunstboeken, twee boeken over de Vlaamse kunstenaar Hans Memling, de catalogus en de essays. Een kunstboek over de Amerikaanse schilder Andrew Wyeth getiteld "The Helga Pictures" en een kunstboek betreffende Lucian Freud getiteld "Paintings". Vierde kwart 20e eeuw.

576. Etsen, Is van Mens en Toon de Jong

Twee etsen, een door Isodorus (Is) van Mens (1890-1985) uit 1928 met de titel “Marabout souk el gzel, Rabat", linksonder met potlood gesigneerd en gedateerd. Een tweede ets door Antoine Jacob (Toon) de Jong (1879-1978) getiteld “Soestdijk N.8”, rechtsonder gesigneerd, gedateerd 1908.

9725 CT Groningen