Veiling: Veiling 43 sessie 2, dinsdag 20 juni 2023

577. Amfora vaas, West Germany

West Germany keramieken Carstens Tonnieshof amfora vaas. Aan de onderzijde gemerkt West Germany en modelnummer 43-35. Duitsland, jaren 60/70.

578. Beelden, Gino Rugerri Italië

Drie polystone bustes op marmeren basement van Christoffel Columbus, Homerus en Hippocrates. Aan de onderzijde gemerkt met sticker. Fabrikant G. Rugerri, made in Italy, vierde kwart 20e eeuw.

579. Zilveren theelepeltjes

Eenentwintig zilveren theelepels, elk afzonderlijk gekeurd. 20e eeuw.

580. Mantelklok, Japy Freres Frankrijk

Zwart marmeren mantelklok voorzien van een uurwerk van Japy Freres, op de emaille wijzerplaat een duiding Kraan Hg Groningue. Gemerkt op het uurwerk en voorzien van uurwerknummer. Frankrijk, tweede helft 20e eeuw.

581. Eierstel, Plateelbakkerij Flora Gouda

Pastelkleurig keramieken eierstel met zoutstrooier en dienblaadje. Alle delen gemerkt Flora Gouda Holland, dienblad voorzien van een sticker. Gouda, jaren 60.

582. Schilderij

Schilderij van een heidelandschap met berken. Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd. Vierde kwart 20e eeuw.

583. Boeken - Het leven van onze voorouders, De Roever - Dozy

Vier gebonden boeken met de titel “ Het leven van onze voorouders” Deel 1 t/m 4. Auteurs Mr. N. De Roever en Dhr. G.J. Dozy. Bewerking door Dr. F.H. Fischer. Jaar van publicatie 1938.

584. Karaf met zilver

Karaf met zilveren kraag en ketting, tweede gehalte zilver Nederland. Karaf is onduidelijk gesigneerd aan de onderzijde. Waarschijnlijk Italië, eerste kwart 20e eeuw, zilveren montering van latere datum.

585. Beelden, Afrika

Drie hardhouten Afrikaanse beelden van pijp rokende mannen, 20e eeuw.

586. Snuffbottles, China

Drie Chinese van binnen handbeschilderde snuifflesjes met landschappelijke voorstelling en een met Chinese karakters. Daarbij een glazen dekselpotje met metalen montuur. Derde kwart 20e eeuw.

587. Dame-jeanne, Frankrijk

Groene glazen wijngistfles, dame-jeanne op groot formaat. Frankrijk, halverwege de vorige eeuw.

588. Kunstboek - Chris Lebeau

Kunstboek over Chris Lebeau 1878-1945 door Mechteld de Bois. Uitgave naar aanleiding van een tentoonstelling door Drents museum Assen & Frans Hals museum Haarlem. Uitgave 1987.

589. Bijbel 1884

Bijbel met lederen band en voorzien van zilveren slot. Uitgegeven door J Brandt & Zoon te Amsterdam in 1884.

590. Postzegelalbum

Postzegelalbum gevuld met voornamelijk Nederlandse postzegels en exemplaren uit Nederlands Indië en overzeese gebieden. Datering de jaren 30-80.

591. Botervloot, Art Deco

Keramieken dubbelwandig Art Deco botervloot. Ongemerkt, jaren 30-50.

592. Sierborden, Osiris Porcelain

Vijf porseleinen sierborden uit de reeks “Legend of Tutankhamun” naar ontwerp van de Egyptische kunstenaar Nageh Nassif Bichay uitgevoerd door Osiris Porcelain. Alle borden met certificaat en genummerd. Datering 1991/92.

593. Gouden dameshorloge

14 karaat gouden dameshorloge met geweven armband. Aan de binnenzijde voorzien van modelnummer en gekeurd 0,585 (14 k) in het deksel. Eerste kwart 20e eeuw.

594. Beelden Afrika

Twee hardhouten Afrikaanse beelden van zittende man en man met trommel, 20e eeuw.

595. Eetkamerstoelen

Vier mahoniehouten Empire stijl eetkamerstoelen met stoffen bekleding. Vierde kwart 20e eeuw.

596. Jardinières, Art Nouveau

Vier polychroom geglazuurde Art Nouveau jardinières. Alle vier aan de onderzijde gemerkt met modelnummers. Duitsland, jaren 20/30.

597. Beelden, Afrika

Drie hardhouten Afrikaanse beelden waarvan twee zittende mannen en een vrouw, 20e eeuw.

598. Vogels, Art Glass Team

Twee Art Glass Team strak gestileerde glazen vogels. Finland, eind 20e eeuw.

599. Houtskooltekening, Rudi Seidel

Houtskooltekening van een boerenschuur op papier door Arthur Rudolf (Rudi) Seidel (1938). Linksonder gesigneerd Seidel, tweede helft 20ste eeuw

600. Memorabilia Huis van Oranje

Lot Oranje Memorabilia, acht lithografieën van een Feestzang voor Willem III uit 1849, twee polychrome oorkondes, diploma, een gedicht voor Wilhelmina, een huwelijks lithografie betreffende Juliana en Bernhard. 19e/20e eeuw.

601. Lot zilver

Lot zilver met drie theezeefjes, vierkante met lekbak, alle vier afzonderlijk gekeurd. Een servetring gemerkt met zwaardje, een eierdopje uit 1924, zilveren sigarenpijpje en zilveren Duits gekeurde potloodhouder. 20e eeuw.

9725 CT Groningen