Veiling: Veiling 43 sessie 2, dinsdag 20 juni 2023

602. Presse-papiers, Han Boerrigter

Drie aardwerken presse-papiers in verschillende glazuren door Johan Alexander (Han) Boerrigter (Nijmegen 1935-2023). Vierde kwart 20e eeuw.

603. Beeld, Lladro

Porseleinen beeld in pasteltinten van meisje met kruik en vogel door Lladro NAO (Valencia). Aan de onderzijde gemerkt Handmade in Spain, Nao, Lladro. Spanje, vierde kwart 20e eeuw.

604. Parfumflesjes

Twee glazen parfumflesjes met diamantslijpsel optiek voorzien van zilveren dop en een met zilveren zijkant en voet. Gemerkt met zwaardjes, omstreeks 1900.

605. Vingerhoedjes

Zes vingerhoedjes; een cloisonné-, een porseleinen-, en drie gekeurde zilveren vingerhoedjes. Hierbij drie vingerhoedjes van onedel metaal. 20e eeuw.

606. Lot keramiek

Lot keramiek met drie geglazuurde kommen, een solifleur vaasje en een vrij vormgegeven vaas. Vierde kwart 20e eeuw.

607. Zilveren servetringen en kaasduimpje

Acht zilveren servetringen in verschillende grootte en voorzien van monogrammen, namen en versieringen. Hierbij een zilveren kaasduimpje. Gekeurd zilver, 20e eeuw.

608. Daksteun tempel, India

Houtgestoken daksteun met olifant en draak van een tempel uit Rajasthan, India. 18e/19e eeuw.

609. Mini viewer, TX Plastiskop

Zeven speelgoed mini slide-viewers in TV model van Plastiskop. Duitsland, jaren 50/60.

610. Platenspeler, Maxitone

Platenspeler van de firma Maxitone met bijbehorende Pathé 78 toeren platen. Engeland, jaren 20.

611. Misthoorn en soldeerbout

Messing misthoorn en een messing soldeerbout van het merk Talisman. Eerste helft 20ste eeuw.

612. Grammofoonspeler, Pathé Phonograph

Franse grammofoonspeler van Pathé Phonograph met houten hoorn, met opschrift "Les disques pathé chantent sans aguille". Inclusief twee Franstalige langspeelplaten. Frankrijk, jaren 20/30.

613. Beeld Kwan Yin

Kwan Yin beeld uitgevoerd in messing. China, 20e eeuw.

614. Tafellamp, Art Deco

Art Deco tafellamp met vis, uitgevoerd in metaallegering en voorzien van goudkleurige handgeschilderde accenten. Glazen bol voorzien van glasdraad effect, geheel op marmeren basis. Jaren 30/40.

615. Lot zilver

Lot zilver met een zilveren serveerschaaltje met drie keuren, twee servetringen, een Duits gekeurde 835 en een Nederlands gekeurd met zwaardje en een kaarsenstandaard gekeurd met zwaardje. 20e eeuw.

616. Russische lakwerkdozen, Palekh

Drie Russische Palekh handgeschilderde lakwerkdozen met afbeeldingen van ridders te paard, man te paard met dame op balkon, moeder en kind omringd door zwanen en vogels. Alle drie de lakwerkdozen zijn gesigneerd op het deksel. Rusland, tweede helft 20e eeuw.

617. Aquarel

Aquarel van een stadsgezicht in winterse sfeer, vermoedelijk Zuid-Duitsland of Oost-Europa. Rechtsonder gesigneerd, eind 20e eeuw.

618. Lot zilver

Lot zilver met maliënkolder beursje, een tondeldoos, sterling zilveren pillendoosje, schakelketting, twee gespen met ijzeren bevestiging en een vingerhoedje. Alle objecten gekeurd, 20e eeuw.

619. Vaas

Glazen helderglazen design vaas voor vier bloemen met gematteerde glasinzet. Jaren 90.

620. Ets, Ronald Tolman

Kleuren ets van Ronald Tolman. Rechtsonder gesigneerd, eind 20e eeuw.

621. Etsen, Piet de Vries

Twee etsen van Piet de Vries, een ets van Elahuizen in een oplage van 2/75 en rechtsonder gesigneerd met potlood. Een tweede ets van Earnewâld, Friesland, rechtsonder gesigneerd met potlood en vermelding oplagenummer 9/45. Vierde kwart 20e eeuw.

622. Wandborden, Seltmann Weiden

Vier porseleinen wandborden uit de reeks “Abenteuer auf Samptfoten” met afbeeldingen van poezen naar ontwerp van Wolfgang Kaiser. Uitgevoerd door Seltmann Weiden, Germany. Alle vier borden met certificaat en genummerd. Duitsland, 1991-1992.

623. Lot zilver

Lot zilveren voorwerpen met een half Dollar met beeltenis van John F. Kennedy uit 1969, een Russische zilveren munt uit 1897 met beeltenis van Tsaar Nicolaas II Aleksandrovitsj, twee theelepels, twee botermessen, een zilveren cakeprikker, een ajour bewerkte gebaksschep, twee vorken, lepel, strooilepel, mosterdlepeltje en zilveren kledingklemmen aan ketting.

624. Ets, Geert Maring

Ets door Geert Maring (1943) van het Blijenhof te Bergum. Linksonder gesigneerd en getiteld en vermelding oplagenummer 1/10. Ets stamt uit 2001

625. Lot glaswerk

Lot glaswerk met twee presse-papiers, een glaspegel en een glazen zwaan. Eind 20e eeuw.

626. Beeld, Afrika

Afrikaans houtgestoken tribaal beeld van een kruik dragende vrouw met slang in de hand. Kruik gevuld met schelpenketting. Afrika, 20e eeuw.

9725 CT Groningen