Veiling: Veiling 43 sessie 2, dinsdag 20 juni 2023

652. Parfumflessen

Glazen parfumflessen; twee Russische dames, twee Russische Disney stijl flesjes, een Avon fles in staande klok vorm en een setje met drie flesjes in houder met slotje. Tweede helft 20e eeuw.

653. Glazen en karaf

Twee kristallen wijnglazen in geslepen uberfang techniek en een rode kristallen wijnkaraf met sterslijpsel. Duitsland/Bohemen, jaren 60.

654. Prent Exodus

Prent van het bijbels thema Exodus, met tekst in het Latijn. Vierde kwart 20e eeuw.

655. Lot naturalia

Lot met circa vijftig gesteenten, mineralen en schelpen. 20e eeuw.

656. Aquarel

Aquarel van het platteland met sloot en bebouwing. Anoniem, 20e eeuw.

657. Schilderij, G.A. Kadir

Schilderij van een Indonesisch landschap met ossenkar. Olieverfschilderij op linnen, linksonder gesigneerd G.A. Kadir, jaren 50.

658. Aquarellen, J. Omer

Drie landschappelijke aquarellen met Zuid-Europese voorstelling. Gesigneerd J. Omer, 21e eeuw.

659. Cartografische kaarten

Hand ingekleurde cartografische kaarten van over de hele wereld van Franse origine, negenenvijftig stuks. Gedateerd 1837.

660. Sierborden

Vier keramieken sierborden waaronder drie met dierenafbeeldingen; The Moose, The Grizzly Bear naar ontwerp van Paul Krapf en uitgevoerd door Dominion China LTD en The Panda naar ontwerp van Will Nelson en uitgevoerd door W.S George. Tevens een porseleinen sierbord van Mosa uit de reeks Marktpleinen van Holland “Het Amsterdams Waterlooplein. Alle vier borden met certificaat en genummerd en gedateerd 1988-1992.

661. Object

Houten object in vorm van een gestileerde persoon, eind 20e eeuw.

662. Kunstboeken

Vier Engelstalige kunstboeken betreffende de kunstschilders Nicolas Poussin en Sir Lawrence Alma Tadema (hardcover) en twee algemene Engelstalige kunstboeken betreffende British Art in the 20th Century en Early Dutch Paintings (hardcover). Kunstboeken uit de derde kwart 20e eeuw.

663. Russische lakwerkdozen, Palekh

Vier Russische Palekh handgeschilderde lakwerkdozen met afbeeldingen van de Heilige Maria, een dame voor een venster, een jager met hond en een vrouwen portret. Alle vier de lakwerkdozen zijn gesigneerd op het deksel. Rusland, tweede helft 20e eeuw.

664. Schalen, A.D. Copier

Elf persglazen saffierkleurige nestschalen, model Primula. Ontwerp van Adries Dirk Copier voor Glasfabriek Leerdam, ontwerp stamt uit 1947.

665. Houtskooltekening

Houtskooltekening met de titel “De Grote Wasch”. Rechtsonder gesigneerd Koekkoek en gedateerd 1929.

666. Visbestek, Nivella Duitsland

Nivella verguld visbestek in barokke stijl van fabrikant Nivella, 38-delige set in 23/24 karaat vergulding. Duitsland, Solingen, vierde kwart 20e eeuw.

667. Lot design

Lot met twee voorraaddozen van Kenzoi en Friedy, een deurstopper en een kunststof handwasbeker design Piet Cohen. Eind 20e eeuw.

668. Beeld Asmat, Nieuw-Guinea

Houtgestoken tropisch hardhouten voorouder beeld van de Asmat uit Nieuw-Guinea, 20e eeuw.

669. Accordeon, Scandalli

Italiaanse accordeon van met merk Scandalli, genummerd 5026 en met originele accordeonkoffer. Jaren 60.

670. Bijzettafel

Mahoniehouten bijzettafel, drum table met lade en groen lederen inleg in het bovenblad. Vierde kwart 20e eeuw.

671. Hanglamp, Hans-Agne Jakobsson

Vintage grenenhouten hanglamp, ontwerp Hans-Agne Jakobsson. Zweden, jaren 60.

672. Scheepskist

Houten scheepskist met smeedijzeren beslag en messing slot en voorzien van een metalen binnen koffer. Engeland, omstreeks 1900.

673. Aker

Koperen aker met handvatten, eind 19e eeuw.

674. Notariskast

Eikenhouten notariskast met pilaren voorzien van meander motief opleg, het geheel op bolpoten. 20e eeuw.

675. Kruk

IJzeren industriële kruk, jaren 20/30.

676. Kelim

Geweven Kelim tapijt met boom en huis decoratie. 20e eeuw.

9725 CT Groningen