Veiling: Veiling 43 sessie 2, dinsdag 20 juni 2023

627. Beeld Yoruba, Nigeria

Houtgestoken tribaal beeld van een Yoruba krijger. Nigeria, 20e eeuw.

628. Asbakken

Twee asbakken, een keramieken donkerbruin-wit ambachtelijk gevormde asbak met doof staaf door Jaap Ravelli Valkenburg en een helderglazen asbak. Jaren 70.

629. Onderzetter, Chris van der Hoef

Onderzetter met Jugendstil tegel van Chris van der Hoef gevat in vernikkeld montuur. Aan de onderzijde gemerkt met modelnummer 1831. Tweede kwart 20e eeuw.

630. Lentebloem vaasjes, Glasfabriek Leerdam

Negen lentebloem vaasjes gefabriceerd door Glasfabriek Leerdam. jaren 20/30.

631. Lot keramiek

Lot keramiek met een schotel, dekselpot en twee kommen. Deels gesigneerd, vierde kwart 20e eeuw.

632. Hyacintvazen

Vijf glazen hyacintvazen, derde kwart 20e eeuw.

633. Beeld, Afrika

Afrikaans houtgestoken beeld van een man op gestileerd hoefdier. Afrika, 20e eeuw.

634. Wandborden

Vier Russische Palekh stijl porseleinen wandborden met verschillende wintertaferelen voorzien van certificaat en afzonderlijke nummering. Datering eind jaren 80.

635. Lot keramiek

Lot keramiek met twee geglazuurde vazen en twee geglazuurde kommen. Een kom gemonogrammeerd met KH. Vierde kwart 20e eeuw.

636. Koekjespotten

Twee groene glazen koekjespotten. Een koekjespot met helderglazen voet en handvat door glasfabriek Scott-Zwiesel naar ontwerp van Heinrich Löffelhardt, Duitsland, jaren 70. En een geheel groene ambachtelijk gevormde koekjespot uit de Bohemen, eerste helft 20ste eeuw.

637. Kunstboeken

Vier kunstboeken over Anselmn Kiefer, Allesandro Mendini, Armando en een algemeen boek "Schatten van het Gulden Vlies". Vierde kwart 20e eeuw.

638. Beelden, Afrika

Drie Afrikaanse houten beelden waaronder een Ashanti stam vruchtbaarheidsbeeld, 20e eeuw.

639. Houtdruk

Een fantasievolle houtdruk op handgeschept papier. Ongesigneerd, verso vermelding van de naam Anne Buchthal London, 20e eeuw.

640. Oeil de boeuf klok, Frankrijk

Franse houten wandklok oeil de boeuf, ofwel ossenoog klok met albasten wijzerplaat en geëmailleerde Romeinse cijfers. Frankrijk, eind 19e eeuw.

641. Klok, Duitsland

Antieke Duitse notenhouten Schwarzwald klok met latoenkoperen applicaties met vrouwen portretten. Eind 19e eeuw.

642. Regulateur, Duitsland

Duitse regulateur van notenhout met geëboniseerde pilaren en overige accenten, voorzien van een geëmailleerde wijzerplaat en slinger. Omstreeks 1900.

643. Appelklok, Duitsland

Duitse appelklok met handbeschilderde wijzerplaat, eerste helft 20ste eeuw.

644. Klok, Duitsland

Houten huisjesklok met witte geëmailleerde wijzerplaat en porseleinen pilaren. Duitsland, eerste kwart 20e eeuw.

645. Beelden, Gino Rugerri Italië

Drie polystone bustes op marmeren basement van Galileo Galilei, Hippocrates en Homerus, vervaardigd door G. Rugerri. Aan de onderzijde gemerkt met sticker. Made in Italy, vierde kwart 20e eeuw.

646. Lantaarnklok, Engeland

Engelse messing lantaarnklok gemerkt in de wijzerplaat London en met gegraveerde platen aan weerszijden. 20e eeuw.

647. Schilderij

Schilderij van een havengezicht met boten. Olieverfschilderij op linnen, Anoniem, tweede helft 20ste eeuw.

648. Geweer

Replica enkelschots geweer met houten kolf en ijzeren- en messing elementen. 20e eeuw.

649. Kaart Midlesex Engeland 1722

Cartografische handingekleurde kopergravure van het graafschap Middlesex door Rob't Morden met vermelding van Londen. Datering 18e eeuw.

The work was republished in 1722, 1730, 1753 and, finally in 1772. The plate was updated for the 1722 edition mostly with changes to place name spellings and was reworked for the 1753 edition due to wear on the plate.

650. Kaart Drenthe

Cartografische kopergravure van de provincie Drenthe, titel “ Comitatus Drentiae (...) - 1639". De kaart is in 1634 gekarteerd door Cornelis Pijnacker, cartograaf, hoogleraar en diplomaat. Kopergravure is uitgegeven door Henricus Hondius in de Mercator-Hondius atlas, Atlas Novus te Amsterdam. 19e eeuw.

651. Zeefdruk, Guido de Waart

Zeefdruk van Guido de Waart (1931-2023) met de titel “Cross goes by”. Linksonder gesigneerd, vermelding eigen druk, genummerd en gedateerd 1967.

9725 CT Groningen