Veiling: Veiling 43 sessie 2, dinsdag 20 juni 2023

702. Pastelkrijttekening

Pastelkrijttekening van een stilleven met zonnebloemen. Anoniem, tweede kwart 20e eeuw.

703. Schilderij, Dup

Schilderij van een biddende brouw door de kunstenaar Marinus Bijkerk, pseudoniem Dup. Uit de opleidingstijd aan de Kunstacademie Minerva te Groningen, jaren 80.

704. Krijttekening

Krijttekening van een berglandschap met dorp. Rechtsonder gemonogrammeerd met J.M, midden 20e eeuw.

705. Schilderij

Modernistisch abstract schilderij, acrylverf op papier. Rechtsonder gesigneerd, jaren 90.

706. Lot keramiek

Lot keramiek met een geglazuurd porseleinen bord met craqueléglazuur door Han Boerrigter en gesigneerd met monogram, een kom met handgeschilderde decoratie en twee lichtkleurige porseleinen dekselpotten, aan de onderzijde gesigneerd. Vierde kwart 20e eeuw.

707. Gewichten

Achtentwintig messing gewichten, deels voorzien van keuringsstempels, met twee houten blokken. 19e/20e eeuw.

708. Voorraadblik, A. Hoogendijk Vlaardingen

Voorraadblik van de firma A. Hoogendijk, wijnhandelaar; importeurs van zuidelijke producten, uit Vlaardingen. Jaren 30/50.

709. Houtskooltekening, Karel Buskes

Houtskooltekening van een zittende vrouw op de rug gezien door Karel Buskes (Groningen, 1962). Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1995.

710. Schilderij

Schilderij van een blazende kat en drie honden. Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gemonogrammeerd HR. Eerste helft 20ste eeuw.

711. Schilderij, K.D. Wirama

Schilderij van een Balinese danseres van K.D. Wirama. Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd en gedateerd Bali 2003.

712. Vloerlamp

Witte vloerlamp met lampenkap, jaren 80.

713. Lot pleet

Lot pleet met een verzilverde theepot, kandelaar, theelepels, kaarsendover, kaasschaaf, tafelbel, suikertang, serveertang en taartschep. 20e eeuw.

714. Zeefdruk, Walasse Ting

Zeefdruk van twee ontblote dames door Walasse Ting (1929-2010). Rechtsonder gesigneerd, gedateerd 1979 en vermelding oplagenummer 4/13 en Artist Proof.

715. Consoles

Vijf gipsen en kunststoffen consoles in neogotische stijl, 20e/21e eeuw.

716. Prent Noorwegen

Prent van een Noors winterlandschap getiteld “Vinter”. Linksonder gemonogrammeerd door de uitgever. Noorwegen, eerste kwart 20e eeuw.

717. Zeefdruk, Jan Hofman

Zeefdruk met Friese zwartbonte koe door Jan Hofman (Groningen, 1942). Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1975, betreft een eigen druk.

718. Ets, Margherita Pianarosa

Ets van stilleven met zonnebloem van Margherita Pianarosa (1936). Titel “Zonnebloem”, techniek drypoint/chine collée. Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 2012 en vermelding oplagenummer 1/5

719. Lot curiosa

Lot curiosa bestaande uit drie dekseldozen waarvan een met tinnen inleg, een mahoniehouten Franse doos met twee openingen, een eikenhouten doos met schuifdeksel en twee verzilverde vleesvorken in een etui. 20e eeuw.

720. Prent

Prent van Jozef, Maria en het kindeke Jezus met tekst in het Latijn. Tweede helft 20e eeuw.

721. Voorzetramen

Twee voorzetramen met gehamerd glas, loodomranding en ophangoogjes. 20e eeuw.

722. Schilderij, A. Loos

Schilderij van een strandgezicht met lopende vrouw en liggend op het strand het Nieuwsblad van het Noorden. Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd A. Loos. Vierde kwart 20e eeuw.

723. Schilderij

Schilderij van een duinlandschap met zee, acrylverf op papier. Linksonder gesigneerd Job en gedateerd 1992.

724. Kopergravure Witmarsum

Kopergravure met de titel “Menno Simons kerkje te Witmarsum te Vriesland”. Uitgegeven door M. Stoffels te Zaandam en datering omstreeks 1838.

725. Lot elpees

Lot elpees met klassieke muziek, tweede helft 20ste eeuw.

726. Aambeeld

Smeedijzeren, ambachtelijk vervaardigde speerhaak aambeeld met gestanste nummering V07 8L en onduidelijk merkteken. Omstreeks 1900.

9725 CT Groningen