Veiling: Veiling 43 sessie 2, dinsdag 20 juni 2023

502. Maanvis, Vilca Italië

Kristallen beeld van een gestileerde maanvis. Gemerkt aan de zijkant door gravering en middels een sticker. Aan de onderzijde gegraveerd Claudio. Uitvoering Vilca, Made in Italy, eind jaren 90.

503. Wandborden

Vijf porseleinen wandborden waarvan drie van Mosa Maastricht, uit de reeks “Marktpleinen van Holland”, van de steden Maastricht, Deventer en Gouda, een uitgave uit 1993. Een Mosa porseleinen wandbord uitgave “Stilleven in de muziekkamer” uit 1988. Tevens een porseleinen wandbord getiteld “Beim Abendgebet” uitgevoerd door Barether Porzellan, Bavaria, Duitsland uit 1990.

504. Dekselpot, Han Boerrigter

Aardewerken dekselpot door Johan Alexander (Han) Boerrigter (Nijmegen 1935-2023) in monochrome glazuur en aan de binnenzijde donkerrood geglazuurd. Aan de onderzijde gemerkt met het monogram van Boerrigter. Vierde kwart 20e eeuw.

505. Sigarenkoker

Sigarenkoker uitgevoerd in schildpad met zilveren applicaties, 19e eeuw.

506. Russische lakwerkdozen, Palekh

Drie Russische Palekh handgeschilderde lakwerkdozen met afbeeldingen van een winterlandschap met arrenslee, een ridder te paard en zittende man met vis. Gesigneerd op de deksels, tweede helft 20e eeuw.

507. Lektuurbak

Plexiglazen lektuurbak met handgreep. Jaren 90.

508. Lot Nedlloyd

Lot maritiem met ingelijste Makkumer tegel met 17e-eeuws zeilschip, vier keramieken onderzetters van Nedlloyd Lines, twee platenalbums van het Nederlandsch Historisch Scheepvaart Museum, deel I en II, uitgaven uit 1963. Uitgave De Schatkamer der Scheepsvaart uit 1966. Twee ansichtkaarten van passagiersschepen. Historisch document Aktiengessellschaft Ems. Nach Borkum und Helgoland uit 1926.

509. Pleet visbestek

Zes persoons ajour bewerkt verzilverd visbestek met filigraine invulling. Verzilverde aanduiding 80 gestempeld op zowel messen als vorken. Tweede kwart 20e eeuw.

510. Aquarel

Aquarel van een winterlandschap met brug naar Louis Apol, 20e eeuw.

511. Menora

Bronskleurige messing menora gedecoreerd met acanthusbladeren en florale elementen en guirlandes. Een menora op groot formaat. Eerste helft 20e eeuw.

512. Vaas

Wit-groene glazen vaas met horizontale ringen optiek, 21e eeuw.

513. Lot speelgoed

Een houten driewieler in de vorm van een paard, hierbij een klein houten paard op wieltjes. Midden 20e eeuw

514. Lot K.P.M.

Lot met K.P.M. (Koninklijke Pakketvaart Maatschappij) bestaande uit keramieken onderzetters, theelepels, een paar Tichelaar aardewerken tegels met bootafbeeldingen, twee jaarkalenders 1986/87, een presse-papier M.S. Boissevain en boekje met verschillende foto’s van KPM steamers. Nederland, derde kwart 20e eeuw.

515. Koraal

Brok versteend koraal, 20e eeuw.

516. Bord en beker, Piet Schopping

Kunstzinnig porseleinen bord en beker uitgevoerd door Heinrich Winterling naar een ontwerp van Piet Schopping. Gemerkt op de achterzijde met het Heinrich Winterling Marktleuthen merk en de signatuur van Piet Schopping, 2007 Ateliers Amerpoort.

517. Dekselpot, Han Boerrigter

Keramieken dekselpot door Johan Alexander (Han) Boerrigter (Nijmegen 1935-2023) in monochrome glazuur. Aan de onderzijde gemerkt met het monogram van Boerrigter. Vierde kwart 20e eeuw.

518. Beeldjes

Vier beeldjes waarvan drie uitgevoerd in porselein, twee wit geglazuurde kinderbeeldjes van Bing & Grondahl (Denemarken) aan de onderzijde gemerkt met B&G, Copenhagen en modelnummer, een porseleinen engel beeldje van Lladro Nao, aan de onderzijde gemerkt Nao en vermelding Made in Spain en een lilakleurig persglazen biddend kind. Vierde kwart 20e eeuw.

519. Dekseldoos, ontwerp Kari Christensen voor Royal Copenhagen

Porseleinen dekseldoos door Royal Copenhagen naar ontwerp van Kari Christensen uit de serie Fajance. Aan de onderzijde gemerkt en met vermelding modelnummer en monogram KC. Denemarken, jaren 60/70.

520. Kunstboeken

Vier kunstboeken met betrekking tot de schilderkunst in de Noordelijke regio met uitgaven over Ids Wiersma, Johan Dijkstra, de Ploeg in de jaren 20 en Meppel en zijn schilders. Vierde kwart 20e eeuw.

521. Vaas

Paarse kegelvormige glazen vaas in Sommerso techniek, vierde kwart 20e eeuw.

522. Kunstboeken - Rembrandt en Van Gogh

Twee kunstboeken, "De Ogen van Rembrandt" door Simon Schama, uitgave uit 2019 en "Vincent van Gogh alle schilderijen", deel 1, een Taschen uitgave uit 2001.

523. Schenkan, De Distel Amsterdam

Schenkkan met Jugendstil decor van De Distel, Amsterdam. Gemerkt aan de onderzijde met stempel en voorzien van modelnummer. Eerste kwart 20e eeuw.

524. Borden, China

Twee Chinese porseleinen borden, een blauw-witte handbeschilderd bord met florale decoratie uit de Chien Lung periode, 1740-1750. Tweede porseleinen Chinese bord polychroom beschilderd met floraal decor, aan de achterzijde gestempeld, omstreeks 1900.

525. Beeld Foo Dog

Een keramieken groen en geel geglazuurd beeld van Foo Dog. China, tweede helft 20e eeuw.

526. Kruitbus

Messing kruitbus aan een ketting met afbeelding van Madonna met kind en ridder te paard, 20e eeuw.

9725 CT Groningen