Veiling: Veiling 43 sessie 2, dinsdag 20 juni 2023

452. Beeld Sarasvati

Beeld van de Hindoe Godin Sarasvati, godin van kennis, kunst, muziek, dichtkunst, wijsheid, retorica, schrift en literatuur. Uitgevoerd in gebronsde metaallegering met goudaccenten. India, 21e eeuw.

453. Zilveren zakhorloge

Zilveren zakhorloge met 800 gemerkte kast en de keuren halve maan en kroon (Duits zilver). Horloge voorzien van witte geëmailleerde wijzerplaat en Romeinse becijfering en vermelding L. Rijkens Groningen. Ketting metaal, geen zilver. Eerste kwart 20e eeuw.

454. Lot zilver

Lot zilver met een theezeef, fragmenten zilver en twee lepels, op alle objecten verschillende keuren. 20e eeuw.

455. Vaas

Porseleinen geglazuurde vaas met een glazuur in een beigebruine kleur met een lichtblauw accent. Aan de onderzijde gesigneerd, vierde kwart 20e eeuw.

456. Schilderij

Schilderij, aan de voorzijde een landschap met waterpartij, bebouwing en boot en aan de achterzijde een plattelands woning met pad. Olieverfschilderijen op paneel, linksonder gesigneerd, eerste helft 20e eeuw.

457. Lot zilver

Lot zilver met een cakeprikker, drie serveervorken, een serveerlepel met ajour bewerkte lepelbak, een sauslepel en een zilveren visbestek vork. Alle objecten Nederlands gekeurd met zwaardjes en overige keuren. Begin 20e eeuw.

458. Vazen, Scheurich

Twee keramieken vazen met florale decoratie van keramiek fabrikant Scheurich. Aan de onderzijde gemerkt met modelnummers 224-37 en 523-18. Duitsland, circa 1960.

459. Lot zilver

Lot zilver met taartmes en taartschep, alleen handvat sterling zilver en gemerkt Denmark. Een Duitse gemerkte lepel 830s, zeven theelepels gemerkt met zwaardje en vier suikerlepels gemerkt met zwaardje. 20e eeuw.

460. Schilderij, Arend Kuiper

Schilderij met de titel “Tuin met een herinnering” van Arend Kuiper (Assen 1952). Olieverfschilderij op paneel, verso informatie. Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 2005.

461. Zilveren pillendoosje 1861

Zilveren pillendoosje met afgeschuinde hoeken, tweede gehalte zilver. Gedecoreerd met gedreven eikels en ster motief en fijn filigrein bewerkte vlakinvulling. Gemerkt lopende leeuw 2, onduidelijk meesterteken, minervakop en de jaarletter b (1861).

462. Zilveren lepels en vork

Lot zilver met een grote lepel met molen en gedecoreerd met het boerengezelschap van Adriaen van Ostade, zes suikerlepels, een vork, twee theelepels en een roomlepel uit 1886. Alle zilveren objecten zijn gekeurd.

463. Vaas, Art Deco

Kristallen Art Deco vaas door Antonin Rückl in spatterglas techniek, dubbellaags mondgeblazen vaas met opaline en kleureffecten laag en een helderglazen buitenkant. Bohemen, jaren 30.

464. Kruik, C.F. Reilingh Groningen

Een aardewerken kruik voorzien van zoutglazuur met opschrift van de Groninger wijnhandelaar C.F. Reilingh. Eind 19e eeuw.

465. Kruik, C.F. Reilingh Groningen

Een aardewerken kruik voorzien van zoutglazuur met opschrift van de Groningen wijnhandelaar C.F. Reilingh. Eind 19e eeuw.

466. Vaas, Phoenician Glass Malta

Vaas van Phoenician Glass, een ambachtelijk gevormde vaas met zwarte grondlaag en kleureffecten in blauw en geel door kleurpigmenten en metaaloxiden. Aan de onderzijde gegraveerd en tevens voorzien van sticker. Malta, eind 20e eeuw.

467. Plastiek, Marieken Bischoff

Aardewerken plastiek in de vorm van een huis, opgebouwd uit fragmenten klei met verschillende structuren en glazuren. Marieken Bischoff, 21e eeuw.

468. Schilderij, Jo Alting

Schilderij van een boerenomgeving door Jo Alting (Wildervank 1924-2010 Meppel). Olieverfschilderij op paneel. Linksonder gesigneerd, jaren 60/70.

469. Vaas, Mdina Glass Malta

Glazen cilindrische vaas in aardetinten en turquoise door Mdina Glass. Aan de onderzijde gemerkt en met sticker. Malta, omstreeks 1975.

470. Beeld, Mali

Houtgestoken tribaal beeld type Deble Senoufo. Land van herkomst Mali, Afrika. 20e eeuw.

471. Diorama, China

Chinees lakwerk diorama met een uit kurk gesneden landschappelijke voorstelling van twee pagodes, een brug, bomen en kraanvogels. 20e eeuw.

472. Masker, Indonesië

Indonesisch houten wand masker, midden 20e eeuw.

473. Reistas

Reistas met lederen hengsels en banden met gevlochten celluloid sierbanden in tortoise uitstraling. Omstreeks 1900.

474. Schaal, Johan Broekema

Keramieken polychroom geglazuurde schaal door Johan Broekema (1943-2010). Aan de onderzijde gemerkt met monogram, vierde kwart 20e eeuw.

475. Vos

Geprepareerde jonge vos met wandbevestiging, 20e eeuw.

476. Schilderij

Schilderij met vijf poezen in een interieur naar Henriette Ronner. Olieverfschilderij op linnen, in ovale omlijsting, eerste helft 20e eeuw.

9725 CT Groningen