Veiling: Veiling 43 sessie 2, dinsdag 20 juni 2023

477. Vaas

Aubergine kleurige glazen vaas in Sommerso techniek, vierde kwart 20e eeuw.

478. Vaas

Aardewerken geglazuurde vaas. Aan de onderzijde gesigneerd, vierde kwart 20e eeuw.

479. Zilveren peper-en-zoutstel

Duchin Design zilveren peper-en-zoutstel met glazen inzet, gemerkt Sterling Weighted. Verenigde Staten, jaren 50/60.

480. Kom

Porseleinen kom in eierschaal kwaliteit gedecoreerd met bruine dots. Ongemerkt, eind 20e eeuw.

481. Melkkan, China, Chien Lung periode

Chinees porseleinen melkkan met deksel en een floraal handbeschilderd decor. De melkkan was voor de export naar Europa. Chien Lung periode, 18e eeuw.

482. Hertengewei

Hertengewei met schedelfragment, 20e eeuw.

483. Vaas, Jaroslav Svoboda

Kristallen Sommerso vaas door Jaroslav Svoboda met geslepen patroon. Gesigneerd middels graveerpen en sticker. Karlov, Tsjechië, vierde kwart 20e eeuw.

484. Coupes, W.J. Roozendaal

Acht uraniumglazen coupes, modelnaam Radio, ontwerp W.J. Rozendaal en gefabriceerd door de Kristalunie te Maastricht. Jaren 30.

485. Menukaarten

Lot van veertien menukaarten en een Captain’s Dinner wijnkaart. De menukaarten; twee maal Johan van Oldenbarnevelt uit 1933, M.V Klipfontein uit oktober 1948, SS Grote Beer uit 1954/55 en negen menukaarten van de M.V. Boissevain uit 1941 met foto’s uit Nederlands-Indië.

486. Murano vaas

Roodkleurige dikwandige Murano millefioro vaas met geslepen bodem. Italië (Venetië), vierde kwart 20e eeuw.

487. Jubileumbeker 1897

Jubileumbeker, in geëmailleerd metaal uitgevoerd, ter gelegenheid van het diamanten jubileum van Koningin Victoria. Gefabriceerd in 1897.

488. Aquarel, Jo Alting

Aquarel met twee paarden door Jo Alting (Wildervank 1924-2010 Meppel). Rechtsonder gesigneerd, vierde kwart 20e eeuw.

489. Dinerservies, Fris Edam

Keramieken dinerservies met helderblauwe rand door Fris, Edam. Bestaande uit ovale serveerschaal, zes borden en een sauskom. Aan de onderzijde gemerkt Fris, Made in Holland. Jaren 50/60.

490. Schilderij

Schilderij, olieverf op paneel, van een stads winterlandschap met pakhuis en bevroren gracht. Ongesigneerd, jaren 70/80.

491. Wandbord, De Porceleyne Fles

Keramieken Delfts blauw handbeschilderd wandbord van De Porceleyne Fles, gedecoreerd met een bloemenmand en florale decoraties als randmotief. Aan de achterzijde gemerkt en voorzien van modelnummer en initialen van de decorschilder. Jaren 70/80 vorige eeuw.

492. Beeld

Porseleinen polychroom geschilderd beeld van zittende vrouw in Dirndl klederdracht met druiventros en uit een glas drinkende geit. Zuid-Duitsland/Oostenrijk, eerste helft 20ste eeuw.

493. Plastiek

Plastiek van een geglazuurde obelisk in verval. Anoniem, vierde kwart 20e eeuw.

494. Vazen, Floris Meydam

Twee dikwandige vazen, ontwerp Floris Meydam voor Leerdam Glasfabriek. De grote vaas is ongemerkt, de kleine uitgave is in verband met de toenmalige vakbonden ABC en is geëtst met 25 jaar lidmaatschap. Nederland, derde kwart 20e eeuw.

495. Blikken met parafernalia

Twee blikken met oude correspondentie, ansichtkaarten en meer. Midden 20e eeuw.

496. Bouwtekening 1910

Blauwdruk van een architectonisch ontwerp van vier woningen te Hoogkerk uit 1910.

497. Pastelkrijttekening, Michaël de Wilde

Pastelkrijttekening met de titel “Schemering op Nienoord” door Michaël D. de Wilde uit Groningen.. Rechtsonder gesigneerd, vierde kwart 20e eeuw.

498. Bekertjes

Acht keramieken geglazuurde drinkbekertjes, toegeschreven aan Han Boerrigter. Vierde kwart 20e eeuw.

499. Lithografieën vogels, John Gerrard Keulemans

Zes lithografieën met inheemse vogels door John Gerrard Keulemans (1842-1912), waaronder een kwartel, wintertaling, houtsnip, parelhoen, donkere bergeend en de vale Cochinchina haan. Alle prenten linksonder gesigneerd J.G. Keulemans en rechtsonder gesigneerd met P.W.M. Trap exc. Laatste kwart 19e eeuw.

500. Kunstboeken

Drie kunstboeken; De Ploeg, deel 6 over Jan Wiegers uitgave Groninger Museum, een kunstboek over Groninger kunstenaar Marten Klompien, een uitgave uit september 1996 en een kunstboek over de kunstenaar Sir Lawrence Alma Tadema een uitgave uit 1996.

501. Foto’s Koningin Wilhelmina

Drie foto’s met beschreven passe-partout betreffende Koningin Wilhelmina, een eerewacht inspectie van het Vrijwillig Landstormwacht uit 1922 en 1927 en een foto van een eerewacht te Den Haag uit 1928.

9725 CT Groningen