Veiling: Veiling 43 sessie 3, woensdag 21 juni 2023

801. Dekselpot, Han Boerrigter

Keramieken dekselpot door Johan Alexander (Han) Boerrigter (Nijmegen 1935-2023) in polychrome glazuur. Ongemerkt, vierde kwart 20e eeuw.

802. Lithografie, Henri de Toulouse-Lautrec

Lithografische druk van Henri de Toulouse-Lautrec (1864-1901), uit de reeks Ellen. Oplagenummer 380/1250, reliëf doordruk Toulouse-Lautrec Circle. London: The Toulouse-Lautrec Circle, in samenwerking met The Sunday Times, uit 1969.

803. Schaal, ontwerp Karl Wiedmann voor WMF

WMF Ikora kristallen schaal, vrij geblazen glas met dubbelgeslagen rand en een tincraquelé optiek. Ontwerp Karl Wiedmann, Duitsland, omstreeks 1935.

804. Kommen, China, Chienlung periode

Twee Chinese blauw-witte porseleinen kommen, handbeschilderd met onder andere chrysanten. Vermoedelijk roomkommen voor de export gemaakt. Chienlung periode, 18e eeuw.

805. Schaal, A.D. Copier

Serica schaal in spijkerglas techniek in transparant-blauwe glaskleur, ontwerp Andries Dirk Copier voor Glasfabriek Leerdam. Gesigneerd aan de onderkant met monogram CL. Jaar van ontwerp 1936.

806. Zilveren bonbonschaal 1920

Zilveren, tweede gehalte bonbonschaal, ajour bewerkt met ruit en krulmotief. De schaal bevat een Lodewijk XV rand en twee oren met schelpmotief en c-vormige voluten. Aan de onderzijde gekeurd met lopende leeuw 2, meesterteken GZ (Gerritsen Zeist) en de jaarletter K (1920).

807. Kom, ontwerp Ingeborg Lundin voor Orrefors

Kristallen ambachtelijk gevormde kom met lila swirl effect. Ontwerp Ingeborg Lundin en uitgevoerd door Orrefors. Aan de onderzijde gemerkt en genummerd. Zweden, jaren 60.

808. Kom, China, overgangsperiode Ming

Porseleinen kom uit de Wanli periode, overgangsperiode Ming met decor van hoogwaardigheidsbekleders. Aan de achterzijde een gedicht. China, omstreeks 1650.

809. Papborden, China

Drie Chinese porseleinen handbeschilderde blauw-witte papborden, botanisch gedecoreerd met tafel en bloemenvaas. China, 18e eeuw.

810. Crucifix

Lindenhouten crucifix met een gedetailleerd gesneden Corpus Christi met breed vallende lendendoek, 19e eeuw.

811. Mosterdpot, Van Rijn Utrecht

Steengoed mosterdpot van mosterd fabrikant Van Rijn te Utrecht. Met blauwe belettering “Van Rijn’s Mosterd Utrecht De Beste”. Omstreeks 1900.

812. Apothekerspotten, Plateelbakkerij De Drie Klokken

Drie keramieken apothekerspotten van plateelbakkerij De Drie Klokken met de opschriften Terebinth, Lycopodium en Bolus Alba. Handgeschilderd en gedecoreerd met pauwen, engel en fruit. Aan de onderzijde gemerkt met drie klokken. Delft, eind 18e eeuw.

813. Gouden broche en ketting

14 karaat gouden schakelketting en een 14 karaat gouden broche met siersteen, beide gemerkt met eikenblad. Derde kwart 20e eeuw.

814. Borden, China, Guangxu periode

Zes Chinese handbeschilderde Kangxi revival porseleinen borden gedecoreerd met vijf vissen en florale rand. Aan de onderzijde gemerkt met vier Chinese karakters en dubbele ring. Guangxu periode, 19e eeuw.

815. Globe, Heymann Berlin

Globe staande op houten basement voorzien van kompas, gefabriceerd door de Berlijnse firma Ludwig Julius Heymann. Duitsland, Eind 19e eeuw.

816. Gemberpotten, China, Republic periode

Een paar Chinese blauw-witte handbeschilderde porseleinen gemberpotten, botanisch gedecoreerd met gespiegelde kraanvogels. De gemberpotdeksels floraal motief en aan de onderzijde dubbele ring. China, Republic periode, eerste kwart 20e eeuw.

817. Zilveren poederstrooier 1866

Zilveren poederstrooier, tweede gehalte zilver. Gemerkt met lopende leeuw 2, onduidelijk meesterteken, minvervakop en jaarletter g (1866).

818. Zilveren pepermuntdoosje 1858

Een zilveren pepermuntdoosje met geciseleerde bewerking, tweede gehalte zilver. Gemerkt lopende leeuw 2, onduidelijk meesterteken, minervakop en jaarletter Y(1858).

819. Beeld krijgsheer, China

Bronskleurig beeld van een Chinese krijgsheer op een vissenfiguur uitgevoerd in een verbronsde metaallegering. China, 21e eeuw.

820. Zilveren lepeldoos 1852

Antieke zilveren tabaksdoos vermaakt tot lepeldoos, op poten en met handgreep. Bovenkant en greep met geciseleerde bewerking. Gemerkt met jaarletter S (1852).

821. Zilveren pepermuntdoosje 1862

Zilveren pepermuntdoosje met geciseleerd floraal centraal motief, tweede gehalte zilver. Gemerkt lopende leeuw 2, onduidelijk meesterteken, minervakop en met de jaarletter C (1862).

822. Gouden broche en ring

14 karaat gouden broche met drie carneolen, gemerkt met een eikenblad. Alsook een 14 karaat gouden ring met carneool, gemerkt 585. Derde kwart 20e eeuw.

823. Lot zilver

Lot zilver bestaande uit een zilveren miniatuur knopstoel en kinderwagen, twee broches en een sluiting in twee delen. Alle afzonderlijke objecten gemerkt met keuren, 20e eeuw.

825. Sterling zilveren beslag

Zes Engelse zilveren beslagstukken met wapens. Gekeurd met sterling silver leeuw, Leopard’s head (London), jaarletter r (1912) en meesterkeur MnHw (Mappin & Webb Ltd).

826. Lot zilver

Lot zilver met vier servetringen, een schenktuit met zilveren montuur, zilveren dop, Engels sterling zilveren bakje, lepels, sigarettenmondstuk, clip, breipenhouder en hengselbakjes. Alle objecten afzonderlijk gekeurd, 20e eeuw.

9725 CT Groningen