Veiling: Veiling 44 sessie 1, maandag 18 september 2023

Zilveren servies, Schrolz

Sterling zilveren floraal gedecoreerd koffie- en theeservies met suikerpot en melkkan door Schrolz, Duitsland. Geheel op dienblad met glazen plaat. Aan de onderzijde gemerkt 925 Sterling, handarbeit en made in Germany, 20e eeuw.

Gouache, George Keyt

Gouache "Lovers", door George Keyt (Ceylon 1901 – Colombo 1993). Waterverf op papier, linksonder gesigneerd en gedateerd G Keyt '70.
Provenance: verworven van de kunstenaar door zijn vriend, Kenneth Valentine Livera. Vandaar door afdaling. Veilinghuis De Jager, 18 februari 2020, lot 1021.

Schilderij, Co Breman

Schilderij, landschap met korenschoven, in impressionistische pointillistische stijl door Co Breman (Zwolle 1865-1938 Laren). Olieverfschilderij op linnen, linksonder gesigneerd CO B en gedateerd 1906.

Zilveren dinerbestek, Haags Lofje

Zespersoons zilveren Haags Lofje dinerbestek, achttiendelig Nederlands zilver. Bestaande uit vorken, lepels en messen en gemerkt met lopende leeuw 2, verschillende meesterkeuren, minervakop en jaarletters.

Zilveren ontbijtbestek, Haags Lofje

Zespersoons zilveren Haags Lofje ontbijtbestekbestek, achttiendelig Nederlands zilver. Bestaande uit vorken, lepels en messen en gemerkt met lopende leeuw 2, verschillende meesterkeuren, minervakop en jaarletters.

Zespersoons zilveren Haags Lofje ontbijtbestek van Van Kempen, Voorschoten. Achttiendelig Nederlands zilver, set bestaande uit vorken, lepels en messen. Gemerkt met lopende leeuw 2, meesterkeur Van Kempen, minervakop en jaarletters.

Wandlamp, Amsterdamse School

Notenhouten Amsterdamse School wandlamp met gehamerd koperen bevestiging en fitting houder. Jaren 20/30.

Schedel

Menselijke schedel, 19e eeuw.

Schilderij, John Bevort

Schilderij met platbodems door J.H.H. (John) Bevort (1917-1996). Olieverfschilderij op paneel, rechtsonder gesigneerd. Jaren 70.

Schilderij, Jan van Vuuren

Schilderij van een binnenplaats met boom door Jan van Vuuren (1871-1941). Olieverfschilderij op board, rechtsonder gesigneerd, jaren 20/30.

Schaal, Han Boerrigter

Blauwe geglazuurde aardewerken schaal met een roodbruin element door Johan Alexander (Han) Boerrigter (Nijmegen 1935-2023). Vermelding aan de onderzijde Mussel, volledige naam en datering 1996.

Antilope

Opgezette antilopekop met wandbevestiging, 20e eeuw.

Schedel

Anatomische menselijk schedel met onderkaak van een volwassen vrouw, afneembaar schedeldak en alle schedelnaden duidelijk zichtbaar. Omstreeks 1900.

Skelet kraai

Skelet van een kraai (Corvus corone) in glazen behuizing, eind 20e eeuw.

Beeld

Bronzen beeld van chimpansee met mensenschedel naar het beeld "Affe, einen Schädel betrachtend" ("Monkey viewing or contemplating a skull") door Hugo Rheinhold uit 1893. Deze uitgave is eind 20e eeuw.

Art Deco beeld, Jean de Roncourt

Art Deco bronskleurig gepatineerd witmetalen beeld door Jean de Roncourt met albasten lamp, geheel op marmeren basement. Frankrijk, jaren 30.

Tafelklok, John Smith London

Wortelhouten tafelklok, gemerkt op de wijzerplaat John Smith London. Voorzien van bronskleurige poten en ornamenten. 8-daags uurwerk met maanstand, dagaanduiding in het Nederlands en bel. Uurwerk gemerkt Huga. Tweede helft 20e eeuw.

Zilveren theelepels, Gerritsen & Van Kempen

Twaalf zilveren theelepels met gehamerd oppervlakte en sierlijke krul door Gerritsen & Van Kempen, Voorschoten. Modelnummer 216, alle theelepels gemerkt met zwaardje en meesterteken GVK. Zeist, omstreeks 1935.

Schilderij, Jan Simon Knikker junior

Schilderij van een stadsgezicht met weelderige bloementuin in impressionistische stijl, Jan Simon Knikker junior (Leiden 1911-1990 Den Haag). Olieverfschilderij op paneel, rechtsonder gesigneerd Jan Knikker Junior. Tweede helft 20ste eeuw.

Schilderij, Dirk Twaalfhoven

Schilderij met landschappelijke voorstelling met vissersboot en drogende fuiken door Theodorus Bernardus (Dirk) Twaalfhoven (1896 - 1990). Olieverfschilderij op board, linksonder gesigneerd Twaalfhoven. Jaren 70/80.

Zilveren suiker- en melkstel

Zilveren suiker- en melkstel met dienblaadje gemerkt met lopende leeuw 2, meesterteken HH (H.Hooijkaas te Schoonhoven), minervakop en jaarletter R(1952).

Beeld Mercurius, Italië

Bronzen donker gepatineerd beeld van Mercurius zittend op een rots, een kopie naar een Grand Tour beeld. Aan de achterzijde gesigneerd F. de Luca. Italië, eind 20e eeuw.

Zilveren brandewijnkom 1859, Groningen

Zilveren brandewijnkom gedecoreerd met guirlandes, gemaakt door zilver- en goudsmid Petrus Hofman Peerlkamp te Wildervank. De brandewijnkom is gemerkt met lopende leeuw 2, meesterteken PP.3 (Petrus Hofman Peerlkamp), minervakop, zwaardje en jaarletter Z (1859).

Ikula, Congo

Ikula metalen mes met houten ingelegd handvat, ceremoniaal siermes gebruikt door de Kuba stam in Congo. Afrika, eerste helft 20e eeuw.

9725 CT Groningen