Veiling: Veiling 44 sessie 1, maandag 18 september 2023

Jugendstil vaas, ontwerp G. Klinkenberg voor Aardewerkfabriek Katwijk

Aardewerken blauwgroene geglazuurde Jugendstil vaas gedecoreerd met een groene kever. Ontwerp Gerardus Klinkenberg voor Aardewerkfabriek Katwijk. Aan de onderzijde gemerkt met Katwijk en voorzien van een modelnummer 97. Gefabriceerd omstreeks 1920.

Microscoop, BBT Krauss

Franse microscoop met gietijzeren poot door de firma BBT Krauss met twee objectieven en drie lenzen. Compleet met originele houten kist. Parijs, jaren 30/50.

Theepot, roomkan en suikerpot

Verzilverde Engelse theeset bestaande uit theekan, suiker en melkkan. Theepot aan de onderzijde gemerkt EPNS en vermelding monogram fabrikant GWS en modelnummer 8860. Midden 20e eeuw.

Vaas, ontwerp Koen Mertens voor Potterij De Zwing

Keramieken vaas met horizontaal streeppatroon, ontwerp Koen Mertens voor Potterij De Zwing uit Noordwijk. Aan de onderzijde gemerkt Z in een driehoek en voorzien van modelnummer 526. Eind jaren 20.

Bolvaas

Gele mondgeblazen bolvaas met witte oxide netstructuur, pontil onderzijde. Eind 20e eeuw.

Mantelklok, Linden

Houten mantelklok van klokkenfabrikant Linden met mechanisch uurwerk. wijzerplaat gedecoreerd met engelen en voorzien van Romeinse becijfering. Uurwerk genummerd 67 240-020, onderzijde wijzerplaat vermelding West Germany. Jaren 80.

Spuitflessen

Drie helderblauwe spuitflessen, twee maal gemerkt Paris S.M.A. op het metalen spuitmechanisme en een Meisser Basel. Spuitflessen voorzien van tekst Fabrique d’Eaux Gazeuses en Jean Meyer. Eerste kwart 20e eeuw.

Ets, Albertus Wieringa

Ets getiteld “Velsen” van Albertus Wieringa (1941). Rechtsonder gesigneerd, linksonder vermelding oplage 55/250. Vierde kwart 20e eeuw.

Wandborstelhouder, Amsterdamse School

Amsterdamse School houten wandborstelhouder met kammenbak in donkerrood-zwarte kleurschakering met goudaccenten voorzien van tijd typische decoratie. Jaren 20/30.

Grafische druk

Grafische druk van een stilleven met flessen, papaver en bloemen. Einde 20e eeuw.

Kalenderplaten, Jugendstil

Drie Jugendstil chromolithografieën kalenderplaten met illustraties van N.J. van der Vecht, drukkerij M.A. Jacobson, Haarlem. Maanden Januari-Maart ("Aan ons de wereld"), April-Juni ("Recht is vervulde plicht! Door strijd tot overwinning") en Jul-September ("Gebonden en tot hooge vlucht onmachtig"). Eerste kwart 20e eeuw.

Schaal, W.J. Rozendaal

Kristallen tincraquelé schaal met iriserende kleurwerking door Willem Jacob Rozendaal, modelnaam Coquille. Gefabriceerd door de Kristalunie te Maastricht, ontwerp stamt uit 1937.

Beeld, Afrika

Afrikaans houtgestoken beeld van een menselijke gedaante met olifantenkop, 20e eeuw.

Beeld, Indonesië

Balinees palissanderhouten beeld van sierlijk gestileerde danseres. Anoniem, Indonesië, 20e eeuw.

Beeld, Indonesië

Houten Art Deco stijl Indonesisch houtsnijwerk van een Balinese man in elegante pose. Indonesië, jaren 50/60.

Halsketting

Halsketting van barnsteen, 20e eeuw.

Murano vaas

Aquablauwe glazen verticaal geribbelde Murano vaas omwonden met witte glasdraad. Venetië, jaren 60/70.

Pistool 1820

Vroeg 19e-eeuwse enkelschots pistool met eikenhouten kolf en ijzeren loop met messing afzettingen. In het metaal, onder de trekker gedateerd M1820, tevens markering in de eikenhouten kolf GH 1845. Alle afzonderlijke messing delen gemerkt met II, kolf met meerdere nummers gemerkt.

Dekselschaal, Kunstaardewerkfabriek Nagtegaal

Aardewerken wit geglazuurde dekselschaal door Kunstaardewerkfabriek Nagtegaal uit Utrecht. Aan de onderzijde gemerkt met stempel, jaren 60.

Lithografie, Wim Schumacher

Lithografische druk van een botanische voorstelling met vlinder, libelle en krekel door Wim Schumacher (1894-1986). Derde kwart 20e eeuw.

Jugendstil schenkkan, Mobach

Keramieken mat bruin geglazuurde Jugendstil schenkkan met geometrische motief, ontwerp Klaas Mobach Utrecht. Aan de onderzijde modelnummer, periode omstreeks 1910-1915.

Lithografie

Lithografische druk van een gravure met afgebeeld de Pont Neuf en Pont Royal te Parijs. 20e eeuw.

Vaas, ontwerp René Delvenne voor Val Saint Lambert

Lilakleurige kristallen Val Saint Lambert vaas, ontwerp door René Delvenne. Aan de onderzijde gesigneerd. België, jaren 60.

Ets, Frankrijk

Kleurenets met de titel “Prison de la Bastille”. Linksonder vermelding Paris, sous Louis XIV en rechtsonder met potlood gesigneerd. Frankrijk, 19e eeuw.

Vazen, Rosenthal

Twee helderglazen kristallen ronde vazen in twee formaten door Rosenthal Duitsland. Hierbij een asymmetrische glazen vaas, ongesigneerd. Rosenthal vazen, begin 21e eeuw.

9725 CT Groningen