Veiling: Veiling 44 sessie 1, maandag 18 september 2023
203. Winkelblik King pepermunt
Winkelblik van King pepermunt gefabriceerd door Weduwe J. Bekkers & Zonen Dordrecht, geheel gevuld met garen. Jaren 20/30.
204. Bijbels met zilveren beslag
Vier bijbels met zilveren sluitingen bestaande uit een Franstalige Nouveau Paroissien eind 19e eeuw, een Nieuw Testament uit 1862, een Nieuw Testament uit 1875 en een derde Nederlandse bijbel uit 1832.
205. Beeld
Gegoten stenen Sfinx hoofd op houten sokkel. Begin 21e eeuw.
206. Schilderij
Schilderij van een winterlandschap, olieverfschilderij op paneel. Rechtsonder gesigneerd, eerste helft 20e eeuw.
207. Karaf en beker, ontwerp Björn Wiinblad voor Rosenthal
Keramieken karaf met stop en beker, ontwerp van Björn Wiinblad uitgevoerd door Rosenthal. Uit de Studio-Line serie. Duitsland, jaren 70/80.
208. Tafellamp
Klassieke bronskleurige metalen tafellamp met groen middenstuk, voorzien van toortsvormige glazen kap. Eind 20e eeuw.
209. Lot glaswerk
Vijf ambachtelijk vervaardigde glazen vazen, potten en drijver, pontil aan onderzijde zichtbaar. Vierde kwart 20e eeuw.
210. Microscoop, Ernst Leitz
Gietijzeren en metalen microscoop met twee objectieven en drie lenzen van Ernst Leitz, Wetzlar. Met originele houten doos, gedateerd aan de binnenzijde 5 augustus 1948.
211. Piëdestal
Groen marmeren piëdestal, bestaande uit drie losse elementen. Eind 20e eeuw.
212. Ammoniet
Fossiel van prehistorische ammoniet (Ammonoidea) op groot formaat.
213. Stoeltjesklok
Stoeltjesklok met engelen en zeemeerminnen en een zeegezicht op wijzerplaat. Tweede helft 20ste eeuw.
214. Ets, Geert Maring
Ets met abstracte voorstelling door Geert Maring (1943). Linksonder gesigneerd en vermelding van oplagenummer 9/10. Gedateerd 1988.
215. Haakwerk en textiel
Lot textiel met geborduurd tafelkleed, vele gehaakte kleedjes, gehaakte kastranden en meer. 20e eeuw.
216. Stripboeken Agent 327
Stripboeken van Agent 327; deel 3 t/m 7 herdruk, deel 8 1e druk, deel 9 1e druk, deel 10 1e druk en deel 11 1e druk.
217. Jachtgeweer
Dubbelloops jachtgeweer met gegraveerd metaalwerk en gemerkt op de loop Donor Liege (Luik). België, circa 1900.
218. Kruk
Kruk in een model van een olifantspoot, kunststoffen kruk met inwendig opbergruimte. Zitting is voorzien van zebravel. Omstreeks 2000.
219. Schilderij, Deze Levenberg
Schilderij met de titel “Backovski Manastir” door Deze Levenberg. Acrylverf op paneel, linksonder gesigneerd en gedateerd 1972. Verso informatie Joegoslavië.
220. Armband en portemonnees
Zilveren armband opgebouwd uit fragmenten van een bijbelsluiting, gemerkt lopende leeuw 2 en meesterkeur TB. Een zilveren maliënkolderbeurs gekeurd meesterteken WRB, minervakop en jaarletter Een kralentas met zilveren sluiting gemerkt lopende leeuw 2 en jaarletter W.
221. Eetkamerstoelen, Ligna
Zes bruine Thonet stijl houten eetkamerstoelen met webbing zitvlak, gefabriceerd door Ligna, Tsjecho-Slowakije. Tweede helft 20e eeuw.
222. Lijst
Mahoniehouten fineer lijst met geëboniseeerde rand, betreft een lijst op groot formaat. Omstreeks 1900.
223. Vloerlamp, Italië
Hollywood Regency stijl vloerlamp met vier lichtpunten en glazen lampenkapjes met albast uitstraling. Italiaans, omstreeks 2000.
224. Lampenvoet, Palme König
Bronskleurig klassieke lampenvoet met glazen opbouw door fabrikant Palme König. Eerste kwart 20e eeuw.
225. Cactuspot, A.D. Copier
Persglazen zwart gematteerde cactuspot, ontwerp van Andries Dirk Copier en uitvoering Glasfabriek Leerdam, jaren 30.
226. Friese staartklok
Friese staartklok, eikenhouten behuizing met een houten atlasfiguur die de sterrenhemel draagt geflankeerd door aan weerskanten de faam. Met verzilverde latoen messing wijzerplaat, 19e eeuw.
227. Zilverglas vaas
Zilverglas, ook wel armeluiszilver genoemd, vaas gedecoreerd met bloemen en vogel tegen een wijnrode achtergrond. 19e eeuw.
9725 CT Groningen