Veiling: Veiling 44 sessie 1, maandag 18 september 2023
127. Lithografie, Jelle Rispens
Lithografische druk van landschap met bebouwing door Jelle Rispens, rechtsonder gesigneerd in de plaat en gedateerd 1970.
128. Kaarsenhouder en vaas, Scandinavië
Kosta Boda kobaltblauwe kaarsenhouder naar ontwerp van Anna Ehrner, modelnaam Atoll, Zweden. Tevens een blauwe glazen vaas van Royal Copenhagen. Beide voorzien van originele stickers, eind 20e eeuw.
129. Vaas, ontwerp J. van Ham voor Pottenbakkerij De Vier Paddenstoelen
Aardewerken lichtgrijs geglazuurde bolvaas van Pottenbakkerij De Vier Paddenstoelen te Utrecht. Aan de onderzijde gemerkt met het beeldmerk van De Vier Paddenstoelen, modelnummer A 118 en monogram Jan van Ham. Jaren 20/30.
130. Art Nouveau schaal, WMF
Tinnen Art Nouveau schaal met vogel en botanische versieringen door WMF (Württembergische Metallwarenfabrik). Aan de onderzijde handvat gemerkt met struisvogel markering, Duitsland, eerste kwart 20e eeuw.
131. Eieren
Zes marmeren eieren in bruinrode kleurschakering. Vierde kwart 20e eeuw.
132. Brievenweger, Duitsland
Gietijzeren brievenweger met geëmailleerd gewichtsaanduiding met messing weeggedeelte, vermelding DEP (deponiert). Duitsland, omstreeks 1900.
133. Dienblad, Italië
Houten dienblad voorzien van florale marqueterie in meerdere houtsoorten, gevat in bronskleurige metalen montuur met handvatten. Aan de onderzijde voorzien van sticker G. Stinga di Andrea Aniello, Sorento. Italië, derde kwart 20e eeuw.
134. Beelden, Leonardo
Drie glazen vogels in oranje-, helderblauwe-witte- en gele kleur door Leonardo glas. 21e eeuw.
136. Fazolletto vaas
Kristallen Murano stijl ambachtelijk gevormde wijnrode fazoletto vaas. Eind 20e eeuw.
137. Vaas, Theo Grauwen
Roodbruine geglazuurde aardewerken vaas door Theo Grauwen (1936-2011). Aan de onderzijde gemerkt met monogram en gedateerd 1994.
138. Vuurstenenbeurs en dekseldoos, Tibet
Jaklederen Tibetaanse houder voor vuurstenen bezet met siersteden en metalen applicaties, Tibet/Mongolië, omstreeks 1900. Tevens messing dekseldoos gedecoreerd met vogel en hert met een florale rand, Tibet, 20e eeuw.
139. Juridische documenten met zegel
Twee Groningse juridische documenten op perkament, een privaatrechtelijke documenten over onderhoudsverplichting en erfstellingen met vermelding van rechter Albert Hindrik van Swinderen. Met lakstempel behorend bij een der documenten. Ingelijste documenten uit de 18e eeuw.
140. Kunstboeken
Vier kunstboeken waaronder een Engelstalig Miller’s Antique Price Guide 1994, boek over Moderne Kunst, zien en begrijpen, eerste druk uit 1987. Engelstalig boek "A History of Modern Art", een uitgave uit 1975. En een boek over de AMC collectie, uitgave over kunst in de collectie van het AMC Amsterdam na 1945. Een uitgave uit 1989.
141. Handtas en beurs
Een zwart fluwelen handtas met ketting en zilveren sluiting gedecoreerd met allegorische voorstellingen, gemerkt met lopende leeuw 2 en minervakop. En een zwart fluwelen beurs met zilveren sluiting gemerkt lopende leeuw en meesterkeur CK. Eind 19e eeuw.
142. Karaf, Orrefors
Kristallen karaf gefabriceerd door glasfabriek Orrefors met geëtst logo van vliegtuigmaatschappij KLM. Karaf is aan de onderzijde gemerkt middels gravering Orrefors EH 2998-11. Zweden, einde 20e eeuw.
143. Serveerbord, ontwerp J. van Ham voor Pottenbakkerij De Vier Paddenstoelen
Crèmekleurige serveerbord door Pottenbakkerij De Vier Paddenstoelen te Utrecht. Aan de onderzijde gemerkt met beeldmerk De Vier Paddenstoelen, modelnummer U 72, Utrecht en monogram Jan van Ham. Jaren 20/30.
144. Schaal, Amsterdamse School
Amsterdamse School hand gehamerde koperen schaal met decor van een werveling. Aan de achterzijde gemonogrammeerd met AJ. Jaren 30.
145. Ansichtkaarten
Lot met ansichtkaarten met Europese bestemmingen vanaf de jaren 30, familieportretten in mapjes en meerdere mapjes met ansichtkaarten van Den Haag, Keulen, Antwerpen en Duitse bestemmingen. Tevens informatie folders met toeristische achtergrond.
146. Lijstwerk, Gerriet Postma en Erika Stulp
Schilderij van Gerriet Postma (1932-2009), acrylverf op papier. Aan de achterzijde persoonlijk annotatie van de kunstenaar met signatuur en datering 1996. Tevens twee Digidrawings van Erika Stulp waarvan een linksonder met potlood gesigneerd, gemaakt omstreeks 2012.
147. Zilveren horloges
Drie horloges bestaande uit twee zakhorloges en een polshorloge. Het zilveren dames polshorloge 835 gemerkt, het kleinste zilveren dames zakhorloge 0,800 gemerkt en met meesterkeur, het grootste zakhorloge met maan en ster gemerkt en compleet met horlogesleutel. 20e eeuw.
148. Zilveren breipenhouders
Twee zilveren breipenhouders met geciseleerde punthouders met ketting en klip. Beide gemerkt met 800, eerste kwart 20e eeuw.
149. Karaf, Jugendstil
Jugendstil karaf met geslepen geometrisch patroon en wijnrood blokpatroon, voorzien van messing klepdeksel, montuur en handvat. Duitsland, eerste kwart 20e eeuw.
150. Ets, Ids Wiersma
Ets van een Fries waterlandschap met zeilboten door Ids Wiersma (1878-1965). Rechtsonder met potlood gesigneerd, tweede kwart 20e eeuw.
151. Schilderij, Hendrik Jan ten Cate
Schilderij van een bomenlaan met boerenstel door Hendrik Jan ten Cate (1867-1955). Olieverfschilderij op paneel, rechtsonder gesigneerd J. ten Cate. Eerste kwart 20e eeuw.
9725 CT Groningen