Veiling: Veiling 44 sessie 1, maandag 18 september 2023
154. Gewei
Gewei van een damhert op een houten wandplaat, 20e eeuw.
155. Wijnglazen
Zes kristallen witte wijnglazen met holle steel, braamnoppen en gegraveerd met wijnranken. Vier glazen met platte voet en twee wijnglazen met opstaande voet. Tweede helft 20e eeuw.
156. Theestoof
Metalen theestoof gedecoreerd met acanthusbladeren en een messing met metalen binnenbak. Eind 19e eeuw.
157. Schommelstoel
Beukenhouten knopschommelstoel met armleuningen en biezen gevlochten zitting. Nederlands, eerste helft 20ste eeuw.
158. Staffordshire beelden
Twee handbeschilderde keramieken crèmekleurige Staffordshire honden met goudkleurige accenten. Engeland, eerste helft 20ste eeuw.
159. Beeld
Terracotta beeld van een biddende cherubijn, gemonogrammeerd HW en vermelding modelnummer1109a. Eerste helft 20e eeuw.
160. Scavo vazen
Twee vazen in groen- en lichtgrijze kleurslag in de gematteerde Scavo techniek, 21e eeuw.
161. Bijzettafel, mand en klapstoel
Gevlochten wilgen vintage bijzettafel, gevlochten mand en een oranje metalen opklapstoel. Jaren 70.
162. Beelden, Italië
Drie polystone beelden op marmeren basement waaronder bustes van Socrates en Galileo Galilei door fabrikant G. Rugerri en een staande “De Ziener” gefabriceerd door A. Santini. Aan de onderzijde allen afzonderlijk gemerkt met stickers. Made in Italy, vierde kwart 20e eeuw.
163. Servies, August Warnecke
Porseleinen servies met zes kopjes en twaalf schotels, een theepot, suiker- en melkstel en een koekjes dekseldoos door August Warnecke, decornaam “Friesisch Blau”. Aan de onderzijde gemerkt AW, Duitsland, vierde kwart 20e eeuw. Hierbij een glazen theelicht
164. Serveerwagen, Bremshey
Metalen serveerwagen op wieltjes door Bremshey, modelnaam Dinett. Met kunststoffen Gerlinol houtuitstraling serveergedeelte. Duitsland, jaren 60/70.
165. Akers
Vier koperen akers met hengsels, waarvan twee met geklonken nagels. Eerste helft 20ste eeuw.
166. Wijnglazen
Zes kristallen wijnglazen staande op rode gespikkelde bolsteel met groene voet. Begin 21e eeuw.
167. Karaf en elixerflesje, Gero
Groene glazen karaf en groene glazen elixerflesje met tinnen montuur in de vorm van druiven met druivenblad door Gero te Zeist, ontwerp Georg Nilsson, omstreeks 1930. Op tinnen hals montuur gemerkt Gero.
168. Hobbelpaard
Houten hobbelpaard met textiel bekleed, gevuld met natuurlijk materiaal en met lederen tuig. Derde kwart 20e eeuw.
169. Vazen
Glazen solifleur vaas met tweekleurig gestreept patroon door Emil Pfeiffer, jaren 80/90. Tevens een rood-groene ambachtelijk mondgeblazen bolvaas. 21e eeuw,
170. Tekening
Potloodtekening met de titel “De slapeloze miereneter”. Rechtsonder gesigneerd en links titel vermelding en gedateerd 1990.
171. Vaas, Jan de Graaf
Lichtgrijze aardewerken vaas met horizontaal geribbelde structuur door Jan de Graaf (1948). Aan de onderzijde gemerkt De Graaf, derde kwart 20e eeuw.
172. Bureaulamp, ontwerp Herbert Terry voor Anglepoise Lighting
Verstelbare vintage bruine bureaulamp gefabriceerd door Anglepoise Lightning LTD. Modelnummer 90, ontwerp door Herbert Terry. Engeland, jaren 70.
173. Kris, Indonesië
Indonesische Javaanse kris met gestoken houten heft en damastkling, de schede is van hout en messing met florale decoratie. Begin 20e eeuw.
174. Bloembolvaas, Potterij Zaalberg
Aardewerken wit geglazuurde bloembolvaas met bruin horizontaal streeppatroon door Potterie Zaalberg te Zoeterwoude. Aan de onderzijde gemerkt Zaalberg Holland, jaren 70.
175. Bloembak en schalen ADCO
Twee oranje keramieken schalen van de Groninger Steenfabriek ADCO en een vintage jardinière in heldere oranje kleur. Jaren 70.
176. Paard op wieltjes
Antiek kinderspeelgoed, een houten paard op wieltjes. Omstreeks 1900.
177. Maanvis, Vilca Italië
Kristallen beeld van een gestileerde maanvis. Gemerkt aan de zijkant door gravering en middels een sticker, aan de onderzijde gegraveerd Claudio. Uitvoering Vilca, Made in Italy, eind jaren 90.
9725 CT Groningen