Veiling: Veiling 44 sessie 1, maandag 18 september 2023

253. Lot curiosa

Lot curiosa met inklapbare hoge hoed van E. Breuninger Stuttgart, hoedendoos Wegener en een bruine dames mof van bont in originele doos. 20e eeuw.

254. Karaffen, Plateelbakkerij Schoonhoven

Twee plateel karaffen met polychrome beschildering uitgevoerd door plateelbakkerij Schoonhoven. Aan de onderzijde gemerkt met Schoonhoven Holland, modelnaam Corel en modelnummers. Tweede kwart 20e eeuw.

255. Hyacintvazen, Rimac

Vier pastelkleurige glazen hyacintvazen, Rimac Baarn. Derde kwart 20e eeuw.

256. Beelden, Afrika

Twee hardhouten Afrikaanse gestoken beelden van een knielende vrouw met kind op de rug en staande man met hoofddeksel. 20e eeuw.

257. Tafellakens

Vijf damasten tafellakens met floraal ingeweven patronen. Eerste helft 20e eeuw.

258. Zeilscheepjes in fles

Twee zeilscheepjes met havenpanorama in fles. Nederland, tweede helft 20e eeuw.

259. Cognac vaatje

Houten cognac vaatje met messing spanbanden voorzien van emaille schild, staander gedecoreerd met wijnranken. Eerste helft 20e eeuw.

260. Viool

Viool met twee strijkstokken in vioolkist, 20e eeuw.

261. Plaatjesalbums

Zes plaatjesalbums waarvan twee door Jac. P. Thysse met de titels “Onze grote rivieren” en “Waar wij wonen”, twee albums door H.E. Kuylman met de titels “De boerderij" en "Hans de Torenkraai” en twee plaatjesalbums door Koeman en Boedijn met de titels "Vogelalbum" en "Zeeaquarium en Terrarium". Tweede kwart 20e eeuw.

262. Blikken speelgoed

Vintage blikken speelgoed met twee in cirkels rijdende treinen met sleutel. Russische herkomst, jaren 60. Tevens een blikken poppenwagen, Oost-Europa, jaren 60.

263. Microscoop, LOMO

Russische microscoop van LOMO met toebehoren waaronder belichting in etui, drie objectieven, vier lenzen. Geheel in metalen kist. Rusland, jaren 70.

264. Apothekerspotten

Drie amberkleurige apothekerspotten met opschrift. Eerste helft 20e eeuw.

265. Vaas, Frankrijk

Art Nouveau stijl bruin-lichtblauw geglazuurde keramieken vaas met handvatten. Aan de onderzijde gemerkt met een vlinder en modelnummer 320. Frankrijk, eerste helft 20ste eeuw.

266. Kaarsenstandaards

Twee keramieken kaarsenstandaards waaronder een plateel kandelaar door plateelbakkerij Zuid-Holland te Gouda. Aan de onderzijde gesigneerd met decornaam, modelnummer en de initialen van de plateelschilder, jaren 30. Tevens een Duitse zwarte kandelaar, aan de onderzijde gemerkt en vermelding modelnummer 632/15, jaren 80.

267. Dekselpotten

Twee kristallen dekselpotten met geslepen patroon. Derde kwart 20e eeuw.

268. Beeld Rama, Indonesië

Houtgestoken Balinees beeld van Rama op groot formaat. Indonesië, midden 20e eeuw.

269. Pick-up en hijskraan

Twee speelgoedwagens, een mintgroene Buddy L Ranch metalen Pick-up paardentrailer. Japan, jaren 60. Daarbij een kunststoffen Mercedes hijskraancombinatie, fabrikant Gama, Made in West Germany, jaren 60.

270. Bouilloire, Jugendstil

Jugendstil bouilloire, vernikkeld messing, bestaande uit een ketel, brander en hangmechanisme. Ongemerkt, eerste kwart 20e eeuw.

271. Lot snijwerk

Lot houtgestoken snijwerk waaronder een noot met muis, kat in mand en houten hanger. 20e eeuw.

272. Kralen

Zeven kralen, houtsnijwerk in de vorm van een haan, twee varkens, een uil, muis, pad en man met vis. 20e eeuw

273. Murano dekselpot

Glazen Murano dekselpot met ingesloten luchtbellen en een geribbelde wervelende structuur. Italië, jaren 50/60.

274. Beeld

Glazen ambachtelijk gevormde aap op granieten basement, 21e eeuw.

275. Schaal

Murano stijl glazen schaal met spijkerglas luchtbellen en gelobde vervormingen. Jaren 60/70.

276. Djokja zilveren serveerschaal

Djokja zilveren serveerschaal met floraal gedreven motieven en ajour rand. Aan de onderzijde gemerkt 800 en stempel van de maker. Indonesië, eerste helft 20ste eeuw.

277. Koekjespot, Art Deco

Messing Art Deco koekjespot met glazen inzet. Jaren 20/30.

9725 CT Groningen