Veiling: Veiling 44 sessie 1, maandag 18 september 2023
304. Wandborden, Rosenthal
Twee porseleinen Rosenthal wandborden uit de Rosenthal Classic reeks Fornasetti, maanden februari en juli. Compleet met originele doos, Duitsland, jaren 80.
305. Poppen, Spanje
Twee Spaanse waspoppen, een boer en boerin in streekgebonden kleding. Eerste helft 20e eeuw.
306. Schilderijen
Twee oleografie schilderijen met afgebeelde paartjes in liefelijke sfeer, geheel op eikenhouten panelen. Anoniem, begin 20e eeuw.
307. Pijpenstandaard
Notenhouten pijpenstandaard met drie kalkpijpen. Omstreeks 1900.
308. Pistolen
Twee houten replica pistolen met witmetalen opbouw, jaren 70/80.
309. Gespen, Tibet
Zes Tibetaanse gespen, vier gespen van messing en twee gespen van messing met koperen details en ijzeren stelstuk. Begin 20e eeuw.
310. Happy Boeddha
Keramieken polychroom handbeschilderde Boeddha, aan de onderzijde gemerkt met Chinese karakters. China, 20e eeuw.
311. Vazen
Twee ambachtelijk gevormde polychrome vazen met plooirand. Pontil aanwezig, eind 20e eeuw.
312. Pop in ledikant
Slapende wassen pop in ledikantje met zijden gestikt florale motieven. Ongemerkt, eind 19e eeuw.
313. Vazen
314. Lot aziatica
Drie Chinese handbeschilderde eieren en twee Japanse porseleinen handbeschilderde Satsuma objecten in eiervorm. 20e eeuw.
315. Zilveren servetringen
Zeven zilveren servetringen allen afzonderlijk gemerkt met zwaardjes, lopende leeuw 2 en overige keuren. 20e eeuw.
316. Lot zilver
Lot zilver bestaande uit twaalf gemerkte zilveren theelepels en twee zilveren wijnafsluiters, gemerkt met zwaardje en meesterkeur. 20e eeuw.
317. Beugeltas
Beugeltas met messing sluiting, buidel gedecoreerd met floraal motief uit geregen kraaltjes. Eerste helft 20e eeuw.
318. Schilderij, Marie Weber
Schilderij van een heidelandschap, getiteld “In der heide” door Marie Weber (Eckartsberga 1871-1952 Schwerin, Duitsland). Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd M. Weber en gedateerd 1909. Verso etiket vermelding Marie Weber en titel.
319. Lot snijwerk
Lot snijwerk in de vorm van een benen krokodil en houtgesneden kikker met bamboefragment, man en een hanger. 20e eeuw.
320. Lot zilver
Lot zilver met twee potloodhouders beide gemerkt 935 & Sterling silver, een zilveren Reseda dameshorloge gemerkt 835, een floraal gedecoreerde gesp gemerkt met minervakop, lopende leeuw 2 en een zilveren vaas gemerkt met zwaardje en meesterkeur. 20e eeuw.
321. Poppen
Twee haast identieke porseleinen poppen met armen en hoofd van beschilderd porselein, schoeisel van leder. Aan de achterzijde gemerkt 3 en 4. Eerste helft 20e eeuw.
322. Dekseldoos met inhoud
Houten floraal gesneden dekseldoosje gevuld met twee maal Japans snijwerk, jade stijl snijwerk, een schelp en twee keramieken popjes. 20e eeuw.
323. Natuurboeken
Vier natuurboeken met twee uitgaven van Dichter bij de natuur over waterlandschappen en bos, heide en parklandschap. Boek over fascinerende dieren en een Wetenschap in beeld uitgave over het weer. Vierde kwart 20e eeuw.
324. Kabinet
Mahoniehouten kabinet in Louis XVI stijl, enkel gebogen ladengedeelte voorzien van messing beslag. Met een Caesar hoofd in het centrale medaillon in de kuif en guirlandes op de deuren. 19e eeuw.
325. Lot handtassen
Lot met achttien damestassen in voornamelijk leder, kunstleder en textiel. 20e eeuw.
326. Lot curiosa
Lot curiosa met een Hindelooper beschilderd dienblad, een koperen bakvorm met afgebeelde leeuw, twee messing kandelaars, twee messing- en een koperen tabaksdoos en een messing pijpkomfoor met houten onderstel. 20e eeuw.
327. Lithografie, Ben van London
Lithografische druk van een rivierenlandschap van Ben van London (1907-1987). Derde kwart 20e eeuw.
328. Melkbus
Beschilderde melkbus met florale decoratie in Hindelooper stijl. Midden 20 eeuw.
9725 CT Groningen