Veiling: Veiling 44 sessie 1, maandag 18 september 2023
404. Lot pleet
Lot zilver pleet met onder meer twaalf gebaksvorken en -theelepels, een dienblad, een kandelaar, mokkapot. maggihouder, theezeef en taartschep. 20e eeuw.
405. Dekseldoos en sieradenkastje, China
Chinees lakwerk dekseldoos en sieradenkastje gedecoreerd met botanische motieven en Chinese symbolen. Eerste helft 20ste eeuw.
407. Hutkoffer
Beplakte houten hutkoffer met metalen spanbanden en metalen sluitwerk. Eerste helft 20e eeuw.
408. Ladekast
Notenfineer houten ladekast met bronskleurig beslag. Tweede helft 20ste eeuw.
409. Vazen en kaarsenstandaards
Twee goudkleurige kaarsenstandaards naar ontwerp van Marcel Wanders en twee goudkleurige solifleur vazen voorzien van sticker Madam Stoltz. Eind 20e eeuw.
410. Kralentasjes
Twee kralentasjes met zilveren sluitmontuur, gemerkt met minervakop, meesterkeur of lopende leeuw 2. Omstreeks 1900.
411. Console, Frankrijk
Franse wandconsole met ingelegde marqueterie en bronzen applicaties, omstreeks 1860.
412. Boeken - Franse literatuur geschiedenis
Twee ingebonden boeken Sainte - Beuve, Galerie des Grands en Nouvelle Galerie des Grand Écrivains Francais . Uitgegeven in Parijs in 1881 en 1878.
413. Lot koper
Lot bestaande uit vier koperen akers met hengsels of handvatten. Begin 20e eeuw.
414. Tapijt
Modern handgeknoopt wollen tapijt met dier-, mens- en botanische motieven. Eind 20e eeuw.
415. Kist met inhoud
Houten kist met inhoud waaronder een leest, boren, sleutels en meer. 20e eeuw.
416. Kunstboek Hiëronymus Bosch
Hardcover kunstboek over Hiëronymus Bosch, het volledige oeuvre, auteur Roger H. Marijnissen. Uitgeverij Becht, Haarlem, uitgave uit 1987.
417. Servies, Wedgwood
Fragment van Wedgwood Henley servies bestaande uit zes ontbijtborden, vierentwintig dinerborden, sauskom en twee serveerschalen. Eerste helft 20e eeuw.
418. Vlinders
Tien ingelijste vlinders in vijf zwarte lijsten voorzien van glas. Met onder meer de Attocas Atlas met pop en de Catopsilia crocale. 21e eeuw.
419. Wijnvat
Houten wijnvat met ijzeren spanbanden. Betreft een XXL formaat, 20e eeuw.
420. Beeld
Bronskleurig beeld van een vioolspeler op stoel, uitgevoerd in een metaallegering met hoog koper gehalte. 21e eeuw.
421. Eetkamerstoelen, Biedermeier
Zes mahoniehouten Biedermeier eetkamerstoelen met velours bekleding. Tweede kwart 20e eeuw.
422. Ikat
Handgeweven katoenen Ikat met geometrische motieven in verschillende aardetinten. Midden 20e eeuw.
423. Kunstboek - Van Gogh
Kunstboek over Vincent van Gogh door Jan Hulsker, uitgave getiteld “Van Gogh en zijn weg”, het complete werk. Uitgeverij Meulenhoff Amsterdam, derde druk uit 1985.
424. Atlas Maior of 1655 heruitgave
Een Atlas Maior of 1655 Joan Blaeu heruitgave op groot formaat door Taschen Verlag. Jaar van uitgave 2005.
425. Staffordshire beelden
Twee porseleinen pendant Staffordshire beelden van heren te paard. Engeland, eerste helft 20e eeuw.
426. Spiegel, Amsterdamse School
Amsterdamse School spiegel, eikenhout met palisanderhouten applicaties voorzien van facetgeslepen rand. Jaren 30.
427. Olielamp
Witmetalen olielamp met opschrift “In Vino Veritas”, geheel decoreerd met wijnthema. Voorzien van gematteerde glazen lampenkap met doorschijnend motief. Eerste helft 20e eeuw.
428. Servies, Rosenthal
Porseleinen Rosenthal servies met gewolkt patroon uit de Kunstler Sammlung Serie, modelnaam Ljubica en ontworpen door Ivan Rabuzin. Uitgevoerd in de servies vorm Variation, ontworpen door Tapio Wirkkala. Duitsland, eind jaren 70.
9725 CT Groningen