Veiling: Veiling 44 sessie 1, maandag 18 september 2023

429. Zilveren peper- en zoutstellen

Drie Sterling miniatuur zilveren peper- en zoutstellen, aan de onderzijde gemerkt 925 Sterling.

430. Dienblad, Perzië

Bovenblad van een theetafel, rijkelijk geciseleerd met botanische motieven. Tevens te gebruiken als wandbord, uitgevoerd in een messing legering. Perzië, eerste helft 20e eeuw.

431. Eieren

Vier uitgeblazen eieren van onder meer een struisvogel, een nandoe en een emoe, 20e eeuw.

432. Houtsnijwerk, Indonesië

Balinees polychroom beschilderd houtsnijwerk met draken, vogels en florale motieven. Tevens een houtgestoken Garuda vogel. Indonesië, 20e eeuw.

433. Paard, India

Houten paard beslagen met blik- en messing ornamenten. India, eind 20e eeuw.

434. Klokkenstel, Frankrijk

Frans klokkenstel uitgevoerd in metaallegering met marmer onyx. Beeld van dame is getiteld “Printemps” en gesigneerd Hippolyte Moreau, pendule tezamen met twee vier pits kandelaren. Eind 19e eeuw.

435. Paraplustandaard

Messing paraplustandaard met jacht thematiek, tweede helft 20ste eeuw.

436. Beelden

Porseleinen beeld van drie dames door Ernst Bohne & Söhne (Rudolstadt). Aan de onderzijde gemerkt met N en kroon, gefabriceerd in Duitsland in de periode 1901–1937. Tweede beeld betreft een Staffordshire porseleinen polychroom beschilderd beeld. Engeland, eerste helft 20e eeuw.

437. Beelden

Zeven polychroom handbeschilderde porseleinen beeldjes in romantische stijl. Enkele beeldjes gemerkt aan de onderzijde en voorzien van modelnummers. Voornamelijk van Duitse origine, 20 eeuw.

438. Staffordshire beelden

Twee polychroom handbeschilderde Staffordshire porseleinen beelden van paartjes. Engeland, eerste helft 20e eeuw.

439. Sloop zilver en witgoud

Twee zilveren lepels, tweede gehalte zilver gemerkt (lopende leeuw 2). Een ring, witgoud gemerkt eikenblad en een zilveren tweede gehalte ketting gemerkt ZII.

440. Alcoholische versnaperingen

Tien alcoholische versnaperingen waaronder drie flessen rode wijn Bellingham, fles Cava, twee flessen rode port Dow’s en Jems’s en twee flessen Sandeman sherry’s,

441. Lot rode Medoc wijn

Tien flessen rode Medoc wijn waaronder Château Le Bosq uit 1995, Château Tour St. Bonnet 1997 en Château Fonréaud 1995.

442. Lot rode wijn

Veertien flessen rode wijn waaronder Medoc wijn van Château Bessan Ségur 1993, Medoc wijn van Chateau La Tour St. Bonnet 1992 en Canon-Fronsac wijn van Chateau Du Gazin 1998.

443. Lot rode Bordeaux wijn

Zes flessen rode Bordeaux wijn van Chateau Barreyre, jaar 1990.

444. Lot rode wijn

Elf flessen rode wijn waaronder Bellingham, La Palma Chili, Beyerskloof Zuid-Afrika. 21e eeuw.

445. Lot rode wijn

Zeventien flessen Tradition Tiara du Vieux Cardinal, ongedateerd.

446. Lot rode wijn

Veertien flessen rode wijn, waaronder Beaujolais Villages, Mont Blason, Macon Superieur Terres Rouge, Domaine Pradelle en Cote de Brouilly.

447. Wajangpoppen, Indonesië

Vier houten wajangpoppen. Indonesië, midden 20e eeuw.

448. Opbergkast naaigaren, Bürgerseide

Houten opbergkastje met zes laden voor naaigaren van de firma Bürgerseide. Duitsland, tweede kwart 20e eeuw.

449. Waaier en masker

Gevlochten Yam wandmasker uit Papoea-Nieuw-Guinea en een Indonesische bamboe waaier gedecoreerd met krijgers en strijdwagen, 20e eeuw.

450. Lot curiosa

Lot curiosa met een Hollandse wandtegel, een Engelse verzilverde theepot, drie Boheemse botanisch gedecoreerde glazen siervazen met dekselpot, handbeschilderd Imari porseleinen bord en twee Duitse porseleinen beeldjes van poedels met mand. 20e eeuw.

451. Zilveren bestek, Haags Lofje

Lot zilveren Haags Lofje bestek bestaande uit drie lepels en zes vorken. Gemerkt lopende leeuw 2, meesterteken Van Kempen, minervakop en diverse jaarletters.

452. Swatch horloge

Swatch kunststoffen horloge met zilverglitter, modelnaam "Mille Stelle". In kunststof display doos in stervorm en compleet met originele verpakking. Swatch/Zwitserland, speciale kerst uitgave 1999.

453. Lot glas en kristal

Lot glas en kristal met onder meer een paars geslepen wijnglas, Iitala Aalvar Aalto blauw bakje, vijf diabolo vorm kandelaars door Floris Meydam Glasfabriek Leerdam, vier drinkglazen, een groter Art Deco glas gemerkt WM en een groot kristallen bowlvormig glas. 20e eeuw.

9725 CT Groningen