Veiling: Veiling 44 sessie 1, maandag 18 september 2023
379. Lot fotografie
Lot met verschillende fotocamera's en een verrekijker. Tweede helft 20e eeuw.
380. Lot curiosa
Lot curiosa met onder meer een rood emaille koffie- , thee- en suikerblik, tafelbel, vaas en een doosje van stekelvarken pennen. 20e eeuw.
381. Pasteltekening, Wim Bos
Pasteltekening van de haven van Rotterdam met driemaster door Willem (Wim) Bos (1906-1974). Rechtsonder gesigneerd, midden 20 eeuw.
382. Bijzettafel, Art Deco
Art Deco bijzettafel op houten gestel met chromen bolpoten, voorzien van gemarmerd glazen blad met metalen omranding. Opklapbaar model, jaren 30.
383. Linnenpers
Eikenhouten linnenpers met vijf eikenhouten persplanken. Eind 19e eeuw.
384. Meidenkast
Mahoniehouten meidenkast met marmeren bovenblad, een lade en vier leggedeelten. Eind 19e eeuw.
385. Lot koper en messing
Lot koper en messing met onder meer kraantjeskan, rijtuigstoof, messing snotneus, appelketel en tabaksdoos. 20e eeuw.
386. Lot porselein
Lot porselein met twee floraal gedecoreerde vazen, twee schenkkannen en een Engelse koekjespot met elf motief. 20e eeuw.
387. Schilderij, Edward Pierzynski
Schilderij van een winterlandschap met twee paarden en slee door Edward Pierzynski (Polen, 1921). Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd. Polen, tweede helft 20e eeuw.
388. Schilderij, Leszek Piasecki
Schilderij van winterlandschap met slee en paarden door Leszek Piasecki (Polen 1928 - 1990). Olieverfschilderij op linnen, linksonder gesigneerd Leszek Piasecki. Tweede helft 20e eeuw.
389. Papierbak
Papierbak van geperforeerd wit metaal op zwart basement in Wiener Werkstätte stijl. Jaren 60.
390. Theewagen
Eikenhouten theewagen op wieltjes met glazen schuifdeuren, glasplaat bovenzijde en webbing zijkanten. Midden 20e eeuw.
391. Lot glaswerk
Lot noppenglaswerk met drie karaffen, twee schenkkannen en een glas op groot formaat. Eerste helft 20ste eeuw.
392. Stoel
Houten stoel, organische gevormd model. Tweede helft 20ste eeuw
393. Lot zilver
Lot zilver bestaande uit twee theezeefjes met lekbakje en een pepermuntdoosje, allen gemerkt en gekeurd.
394. Bijzettafel
Franse houten bijzettafel met ijzeren onderstel in lichtgroene kleur. Eerste helft 20e eeuw.
395. Zilveren kandelaren
Twee Sterling zilveren kandelaren. Gemerkt Sterling leeuw, Leopard’s head (London), q (1911) en een meesterkeur.
396. Lot keramiek
Lot keramiek met een schaal, dekselpot, dekselschaaltje, twee soepkommen fabrikant Fris, blauwe blokvaas, drie geglazuurde kommen en een deksel. Hierbij een glazen waxinehouder en een glazen fles. 20e eeuw.
397. Vogelkooi
Metalen papegaaienkooi met een glazen onderzijde. Midden 20e eeuw.
398. Zilveren fotolijsten
Twee zilveren fotolijsten, een rechthoekige Sterling zilveren lijst gemerkt 925 en meesterkeur en een ovalen Sterling zilveren lijst, Engels gekeurd met lopende leeuw, anker (Birmingham), jaarletter N (1912) en meesterkeur.
399. Staffordshire beelden
Twee polychroom handbeschilderde Staffordshire porseleinen beelden. Engeland, eerste helft 20e eeuw.
400. Vazen, Rosenthal
Drie porseleinen vazen van Rosenthal uit de Studio-line. Gematteerd zwarte solifleur naar ontwerp van Tapio Wikkkala stamt uit 2012. De tweede zwarte vaas is naar ontwerp van Martin Freyer, Rosenthal, jaren 70. Tevens een wit geglazuurde vaas, Rosenthal gemerkt. Duitsland, jaren 60.
401. Serveerwagen, Art Deco
Art Deco chromen buisframe serveerwagen op wieltjes. Jaren 30.
402. Lot speelgoed
Lot speelgoed met onder meer een botaniseertrommel, houten modelvliegtuig, zeilboot, vrachtauto, houten strijkplank en speelgoed wiel. 20e eeuw.
403. Secretaire
Wortelnotenhouten fineer dubbelgebogen secretaire met messing ramskop beslag. Midden 20 eeuw.
9725 CT Groningen