Veiling: Veiling 44 sessie 1, maandag 18 september 2023

228. Vaas, Peil & Putzler

Kristallen gematteerde heldere vaas met geslepen horizontaal slijpsel door Peil & Putzler. Duitsland, halverwege 20e eeuw.

229. Zilveren munten

Zes zilveren Nederlandse Wilhelmina Rijksdaalders vanaf 1930 t/m 1933 waarvan één gevat in een hanger.

230. Religieuze voorstellingen

Twee uit meerschuim gestoken driedimensionale religieuze voorstellingen, Maria en Jozef met Jezus. In ovale met houtnerf beschilderde lijsten, omstreeks 1900.

231. Map met wandplaten voor tekenonderwijs

Wandplaten behorende bij "Teekenen voor Kinderen", map bevat zesendertig lithografische afbeeldingen voor tekenonderwijs. Auteurs J.J. Meijer en G. Makkes en uitgegeven door H. Ten Brink, Meppel. 1910-1916.

232. Tafellaken en servetten

Lichtroze damasten tafellaken met florale ingeweven motieven, daarbij twaalf servetten met hetzelfde patroon. Midden 20e eeuw.

233. Dekenkist, 18e eeuw

Eikenhouten dekenkist op houten sledes met gestoken geteld geldmotief met smeedijzer beslag. Nederland, 18e eeuw.

234. Tafellamp, Fagerhults

Zwarte vintage tafellamp op groot formaat. Design Fagerhults Zweden, modelnaam Cobra en gemerkt Fagerhults. Ontwerp stamt uit 1974.

235. Haardplaat

Gietijzeren haardplaat gedecoreerd met paard en stadsgezicht op het front, 18e/19e eeuw.

236. Plantentafel

Hardhouten plantentafel met marmeren blad in Chinoiserie stijl. Tweede helft 20e eeuw.

237. Boeken

Vier boeken betreffende "Antieke cultuur in beeld", "Tussen ivoren toren en grootbedrijf", Universiteit Utrecht 1936-1986, "Gramaire esstentielle" en een uitgave van Jan Blokker “De Won’dren ….” Vierde kwart 20e eeuw.

238. Tuinvazen

Een paar keramieken Empire stijl tuinvazen met bronskleurige messing guirlandes. Eind 20e eeuw.

239. Krukje

Vintage chromen krukje met kunstlederen bekleding. Jaren 60/70.

240. Vazen, Bohemen

Twee Boheemse Mary Gregory stijl grijze kristallen vazen gedecoreerd met geëmailleerde beschildering van vlinders en kinderen. Eind 19e eeuw.

241. Murano vaas, Mandruzzato

Brutalistische Murano vaas in Sommerso techniek door Mandruzzato. Italië, derde kwart 20e eeuw.

242. Bloempotten, Groninger Steenfabriek ADCO

Twee keramieken oranje geglazuurde bloempotten met bruine geglazuurde binnenzijde van de Groninger steenfabriek ADCO. Kleinere pot aan de onderzijde gemerkt met Adco en modelnummer. Jaren 70.

243. Lot glaswerk

Lot glaswerk met onder meer een lichtblauw vaasje door Holmegaard Zweden, ontwerp Per Lutken, omstreeks 1956. Aan de onderzijde gemerkt en modelnummer vermelding. Een waxinelichthouder, een glazen bloem en een glazen vogel door Vincenzo Speranza. 20e eeuw.

244. Lot Glasfabriek Leerdam

Lot glas van Glasfabriek Leerdam met een Apollo vaas door Floris Meydam uit de jaren 70. Koekjespot met gematteerd deksel en een glazen flûte op zwarte poot en geslepen patroon.

245. Tafelstukken

Twee verzilverde tafelstukken in de vorm van kemphanen. Tweede helft 20ste eeuw.

246. Staffordshire beelden

Twee porseleinen handbeschilderde Staffordshire honden in zwart-witte kleurslag met okerkleurige details. Engeland, eerste helft 20e eeuw.

247. Kunstboeken

Lot met zestien kunstboeken, vijf betreffende glaskunst, drie boeken over meubelontwerp, kunstboek Peter Strucken, Jesserun de Mesquita, Duitstalig boek over Vertiko Porzellan, algemeen kunst beschouwend boek "Hardop kijken"door Ad de Visser en meer. 20e eeuw.

248. Gemberpot, China

Chinese groenblauw geglazuurde Hunan stijl aardewerken gemberpot op houten staander. Einde 19e eeuw.

249. Lot vaasjes

Lot met vier glazen vaasjes, eind 20e eeuw.

250. Kaligrafie, China

Negen Chinese boekwerken betreffende kaligrafie en overige Chinese schoonschrijfkunst.

251. Vazen en karaf

Twee kristallen vazen waaronder een kleine rode Murano vaas in Sommerso techniek, een grotere heldere rechthoekige dikwandige vaas en een kristallen karaf gemerkt Rastal. Tweede helft 20ste eeuw.

252. Lot damast

Drie damasten tafellakens en een linnen tafellaken met geborduurd floraal motief, tevens acht damasten servetten met floraal patroon. Derde kwart 20e eeuw.

9725 CT Groningen