Veiling: Veiling 44 sessie 1, maandag 18 september 2023

178. Vazen, ontwerp Arthur Percy voor Gullaskufs Glasbruk

Drie vazen, ontwerp van Arthur Percy en uitgevoerd door Gullaskufs Glasbruk. Twee kobaltblauwe dunwandige vazen en een donkerrode dikwandige vaas. Zweden, jaren 60.

179. Schilderij Port Said

Schilderij met Egyptisch straattafereel getiteld “Loven en bieden Port Said”. Olieverfschilderij op paneel, linksonder gesigneerd P. van Mierop. Verso vermelding titel en datering 1950.

180. Scheepslantaarn

Grote koperen met messing toplicht scheepslantaarn, jaren 20/30.

181. Icoon

Icoon met heilige, vermoedelijk Saint Kyriaki van Nicomedia, in Griekse Byzantijnse stijl. De houten plank is voorzien van twee keerlatten aan de achterzijde. 18e/19e eeuw.

182. Icoon

Russische icoon met voorstelling van Moeder Gods, houten plank aan de achterkant voorzien van een keerlat. 18e/19e eeuw.

183. Vleermuis

Geprepareerde vleermuis (Kerivoula picta) in ovalen geëboniseerde omlijsting. Herkomst Indonesië, einde 20e eeuw.

184. Beeld Mercurius, Frankrijk

Bronzen beeld van Mercurius leunend tegen een Herme zuil naar het bronzen beeld van Hippolyte Alexandre Moulin, oorspronkelijke titel “Secret d’en haut”. Achterzijde gesigneerd Moulin en gieterszegel JB depose Paris. Eind 20e eeuw.

185. Winkelblik Van Melle’s

N.V. Van Melle’s winkelblik voor Van Melle’s Toffees gedecoreerd met vogels. Fabrikant van het blik Weduwe J. Bekkers & Zonen, Dordrecht. Omstreeks 1900.

186. Droppelmina 1770

Messing droppelmina, kraantjeskan met drie kranen. Gedateerd 1770.

187. Teddyberen

Twee teddyberen met glazen ogen en stro gevuld, jaren 60.

188. Prent Groningen

Prent naar de kopergravure van de stad Groningen omstreeks 1580, titel "Groninga". Het betreft een stadskaart vroeg 17e-eeuwse editie van Ludovico Guicciardini’s, "Descrittione di tutti i Paesi Bassi”. Uitgave omstreeks 1612.

189. Pop, Kämmer & Reinhardt

Porseleinen pop, model de Kayser baby door speelgoedfabrikant Kämmer & Reinhardt. Op achterzijde hoofd gemerkt K, Davidster, R 28 en modelnummer 100. Duitsland, begin 1900.

190. Vaas, ontwerp Vicke Lindstrand voor Kosta Boda

Helderglazen druppelvorm vaas met paarse ingegoten kleurband door Kosta Boda, ontwerp Vicke Lindstrand en modelnaam Contour. Aan de onderzijde gemerkt middels gravering Kosta, Lind en modelnummer 1238. Zweden, ontwerp eind jaren 50.

191. Schaal

Glazen schaal met spijkertechniek, ingesloten luchtbellen en blauwe kleurelementen. Derde kwart 20e eeuw.

192. Lithografie, Otto Dicke

Lithografische druk van molen “De Westerzaan” door Otto Dicke, 20e eeuw.

193. Armband

Zeeuwse streekdracht gitten armband met 14 karaats gouden filigrain sluiting. Gemerkt met eikenblad, begin 1900.

194. Beeld, Indonesië

Hoornen beeldje met erotische voorstelling op plexiglazen basement. Indonesië, begin 20e eeuw.

195. Beugeltas

Velours beugeltas met gestikt patroon en zilveren sluiting. Sluiting is gemerkt met lopende leeuw 2 en meesterteken, omstreeks 1900.

196. Murano vaas

Murano kristallen vaas in de kleuren groen en roze. Italië, jaren 50/60.

197. Asbak, Val Saint Lambert

Kristallen Val Saint Lambert asbak in roze kleurslag. Seraing België, jaren 50/60.

198. Bureaulamp, ontwerp Herman Busquet voor Hala

Bureaulamp met verstelbaar zwart plateau en kap, design Herman Busquet voor Hala. Ontwerp stamt uit de jaren 30, modelnummer 144. Uitvoering omstreeks 1955.

199. Lithografieën, Toorop

Drie Jan Toorop lithografische prenten van Jezus, Sint Gertrudis en oudere vrouw. Eerste helft 20e eeuw.

200. Teddyberen

Twee teddyberen, derde kwart 20e eeuw.

201. Oliebrander

Bronzen oliebrander met staande Boeddha’s. Omgeving India, 20e eeuw.

202. Voorraadkast

Houten voorraadkast met twaalf keramieken voorraadhouders met handbeschilderd floraal motief. Eerste helft 20e eeuw.

9725 CT Groningen