Veiling: Veiling 44 sessie 2, dinsdag 19 september 2023

500. Kolenbak, Arts & Crafts

Messing Arts & Crafts kolenbak met deksel en voorzien van handvatten en een binnenbak. Voor- en achterkant gedecoreerd met guirlandes. Omstreeks 1900.

501. Jugendstil vaas, Brouwer’s Aardewerkfabriek

Zwarte Jugendstil vaas door Brouwer’s Aardewerkfabriek te Leiderdorp. De vaas is deels matzwart en deels zwart geglazuurd en gedecoreerd met blauwe drakenkoppen, ontwerp W.C. Brouwer. Aan de onderzijde het gestanste merkteken van Brouwer’s Aardewerkfabriek, zoals gevoerd vanaf 1905. Datering omstreeks 1910.

502. Kom

Een geglazuurd aardewerk kom met aan drie zijden gedecoreerd met een uil. Vermoedelijk ontworpen door Chris van der Hoef voor de aardewerkfabriek Amstelhoek. Omstreeks 1900.

503. Beeld

Bronzen beeld van een skelet getiteld “De denker”, groter formaat beeld. Eind 20e eeuw.

504. Beeld Mozes

Gipsen donker gepatineerd beeld van profeet Mozes naar een beeld van Michelangelo. Eerste helft 20e eeuw.

505. Schedel

Menselijke schedel zonder onderkaak. Bodemvondst, omstreeks 1900.

506. Reebok

Opgezette reebok kop op eikenhouten wandschild, tweede helft 20e eeuw.

507. Vogels

Twee glazen vogels in Murano stijl, een uil en haan. Tweede helft 20ste eeuw.

508. Schedel

Menselijke schedel van een volwassen man met onderkaak en alle schedelnaden zichtbaar, vergulde kieselementen van recentere datum. Omstreeks 1900.

509. Trumeau

Mahoniehouten trumeau met marmeren bovenblad gedragen op pilaren met messing appliaties en klauwpoten. Eind 19e eeuw.

510. Schilderij, Cornelis Johannes van Hulstijn

Schilderij van een stilleven met hangende bloemen, patrijs en houtsnip door Cornelis Johannes van Hulstijn (1811-1879). Olieverf op doek, rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1846.

511. Klapstoelen, ontwerp Giancarlo Piretti voor Castelli

Vier klapstoelen, modelnaam Plia, ontwerp Giancarlo Piretti uitgevoerd door Castelli Italy. De zitting en de rugleuning zijn gemaakt van rookkleurig plexiglas en de klapstoel heeft een frame van chroom, jaar van ontwerp 1967. Aan de achterzijde gemerkt, made in Italy.

512. Beeld

Heiligen beeld, mogelijk processie beeld, van het kindeke Jezus getiteld “Enfant Jesus Miraculeux de Prague”, naar het wassen beeld uit de 16e eeuw. Opgebouwd uit linnen en gips. Frankrijk/België, eind 19e eeuw.

513. Zilveren bestek, Gerritsen & Van Kempen

Vier zilveren serveerlepels door Gerritsen & Van Kempen. Gemerkt lopende leeuw 2, meesterkeur GVK, minervakop en jaarletters.

514. Schedel

Kunststoffen schedel van een mandril aap, tweede helft 20e eeuw.

516. Kris, Indonesië

Indonesische kris met gegolfde lemmet met in het centraal een pamor lijn, de houten greep is uitgevoerd als demonische vrouwenfiguur. Bali Indonesië, 19e eeuw.

517. Plastiek

Keramieken plastiek, gemonogrammeerd FP aan de onderzijde. Vierde kwart 20e eeuw.

518. Plastiek

519. Ram met hoorns

Bovenste gedeelte van een schedel van een ram met hoorns. Eind 20e eeuw.

520. Kelkvaas

Oranje glazen kelkvaas in Sommerso techniek met melkglazen binnenlaag. Vierde kwart 20e eeuw.

521. Dolk Asmat, Papoea-Nieuw-Guinea

Benen dolk uit Papoea-Nieuw-Guinea. Het mes gedeelte is gemaakt van het been van de kasuaris vogel en de schede gemaakt van bamboe. Het geheel is versierd met kralen, veren en rotan. Asmat, tweede helft 20e eeuw.

522. Modelboot Constitution

Houten model van de driemaster USS Constitution uit 1797, tweede helft 20ste eeuw.

523. Ontbijtservies, Rosenthal

Porseleinen Studio-Line ontbijtservies van Rosenthal naar ontwerp van Tapio Wirkkala. Zespersoons servies met eierdopjes, koffiekopjes met schotels, suikerpot, melkkan, koffiepot, ontbijtborden en twee serveerschaaltjes.

524. Lepeldoosje met zilveren lepeltjes

Lepeldoos met ingelegde marqueterie en gevuld met elf zilveren theelepels en een suikerlepel met bloemen thema. Allen gemerkt met meesterkeur HH en zwaardje. Tweede helft 20ste eeuw.

525. Zilveren bestek, Gerritsen & Van Kempen

Vier zilveren serveerlepels en een serveervork door Gerritsen & Van Kempen. Gemerkt lopende leeuw 2, meesterkeur GVK , minervakop en jaarletters.

9725 CT Groningen