Veiling: Veiling 44 sessie 2, dinsdag 19 september 2023

Vaas

Heldergroene dubbellaags glazen vaas in Sommerso techniek. Vierde kwart 20e eeuw.

Rookset, Banka Indonesië

Banka tinnen vijfdelige rookset gedecoreerd met dieren en botanische motieven. Indonesië, eerste helft 20e eeuw.

Beeld, Indonesië

Geëboniseerd Indonesisch hardhouten gestoken beeld van een danseres in Art Deco stijl. Bali, jaren 50/60.

Schaal, Potterij Zaalberg

Aardewerken schaal met turquoise geglazuurde binnenzijde van Potteriij Zaalberg te Zoeterwoude. Aan de onderzijde gemerkt Zaalberg, Holland. Jaren 60/70.

Lot aardewerk

Vijf aardewerken objecten bestaande uit twee grote dekselpotten, twee geglazuurde schenkkannen waarvan een gemonogrameerd en een horizontaal geribbelde geglazuurde vaas gemerkt aan de onderzijde. 20e eeuw.

Vaas, Douwsma

Aardewerken zwarte ambachtelijk vervaardigde vaas met glasglazuur van Douwsma. Voorzien van originele sticker Douwsma sinds 1966. Vierde kwart 20e eeuw.

Gemberpotten, China

Twee groter formaat Chinese aardewerken gemberpotten, groenblauw geglazuurd. China, Hunan regio, eerste kwart 20e eeuw.

Tafelkleden en servetten

Vier geborduurde katoenen tafelkleden en een damasten tafelkleed met zeven servetten, waarvan vijf geborduurd. Tweede helft 20ste eeuw.

Halsketting

Barnstenen geregen halsketting, 20e eeuw.

Zilveren mokkalepeltjes

Elf zilveren mokkalepeltjes, allen gekeurd met lopende leeuw 2, meesterkeur VH. minervakop en verschillende jaarletters. Compleet met lepeldoosje.

Beeld, Ghana

Terracotta Nsodie beeld van een Akan leider, een zogenaamd "funerary memorial head", deze hoofden werden ceremonieel gebruikt bij begrafenissen. Ghana, Ivoorkust, Afrika.

Vaas, Bertoncello

Gele keramische vaas door Bertoncello met gaten en voorzien van meerkleurige druipglazuur. Aan de onderzijde gemerkt met modelnummer 911. Italië, eind jaren 70.

Bureaulamp

Vintage bureaulamp met plexiglazen kap, aluminium binnenwerk en chromen montuur. Toegeschreven aan lampenfabrikant Dijkstra, jaren 70.

Blik, puddingfabriek A.J. Polak Groningen

Winkelblik met schuine klep van de puddingfabriek A.J. Polak uit Groningen met vermelding "A.J.P’s Crustard de fijne custard". Betreft een groot formaat blik, aren 20/30.

Vaas, Jan de Graaf

Bruine cilindrische aardewerken vaas met horizontaal geribbelde structuur door keramist Jan de Graaf (1948). Aan de onderzijde gemerkt, eind jaren 70.

Wandbord, Makkum

Handbeschilderd wandbord van Makkumer aardewerk, gedecoreerd met centrale bloempot en een florale omranding. Aan de achterzijde gemerkt Makkum en modelnummer 1008. Vierde kwart 20e eeuw.

Houtsnijwerk, Indonesië

Balinees driedimensionaal houtsnijwerk met twee ruiters te paard en drie dames in een rijkelijk botanisch uitgesneden geheel. Indonesië, jaren 50.

Lot KLM

Lot KLM attributen met twaalf keramieken Business Class onderzetters gedecoreerd met oud-Hollandse huisjes, twee KLM glazen, twee KLM Junior Skipper en Flying Junior badges, KLM porseleinen serveerschaal uitvoering Hutschenreuther, twee modelvliegtuigen waaronder Matchbox, KLM Landrover Defender van Matchbox en een KLM truck. Tweede helft 20e eeuw.

Kruik

Aardewerken kruik met handvat voorzien van zoutglazuur, 19e eeuw.

Beelden, China

Twee Chinese beelden van keizer en keizerin uitgevoerd in been. Eerste helft 20ste eeuw.

Kralenbeursjes

Drie kralenbeursjes met zilveren sluiting, alle afzonderlijk gekeurd tweede gehalte zilver, lopende leeuw 2. Grote beurs, sluiting gemerkt met lopende leeuw 2 en minervakop, paars beursje met zilveren sluiting gedateerd 1882.

Verzilverde rechaud

Zesdelig verzilverd rechaud tafelstuk gefabriceerd door International Silver Company. Dienblad aan de onderzijde gemerkt, modelnaam Countess en sticker silverplate. Jaren 70/80.

Presse-papiers

Zes glazen presse-papiers waaronder Pfeiffer. Meerdere presse-papiers met luchtbel insluitingen en één presse-papier met vissen. Eind 20e eeuw.

Bolvaas, Art Deco

Art Deco glazen bolvaas met horizontaal streeppatroon en deels geëtste buitenzijde, omgeving De Rupel, Boom België. Jaren 30.

Bijzettafel

Smeedijzeren vintage bijzettafel met negen oranje-bruine geglazuurde tegels. Duitsland, jaren 70.

9725 CT Groningen