Veiling: Veiling 44 sessie 2, dinsdag 19 september 2023
627. Bloempotten, Groninger Steenfabriek ADCO
Drie oranje keramieken bloempotten door de Groninger Steenfabriek ADCO. Grootste bloempot gemerkt met ADCO, overige met modelnummers. Jaren 70.
628. Beeld, Profisti
Polystone beeld door Profisti van een kappersscene, uitgebracht door Parastone Studio 2005.
629. Vaas
Aronskelk model glazen Murano stijl vaas, 21e eeuw.
630. Tafellakens
Vijf damasten tafellakens met floraal ingeweven patronen, 20e eeuw.
631. Schilderij
Schilderij van een stadsgezicht naar P.C. Vertin, olieverfschilderij op paneel. Linksonder gesigneerd, eerste helft 20e eeuw.
632. Beelden, Italië
Vier polystone beelden op marmeren basement waaronder bustes van Michelangelo, Homerus en Hippocrates van Kos door fabrikant G. Rugerri en een zittende figuur “De Denker” gefabriceerd door A. Santini. Aan de onderzijde allen afzonderlijk gemerkt met stickers. Made in Italy, einde 20e eeuw.
633. Microscoop, Spencer
Gietijzeren en metalen Spencer microscoop met twee objectieven, gefabriceerd in Buffalo New York, In originele houten bekisting, midden 20e eeuw.
634. Schaal, Nepal
Houten schaal afgezet met ijzeren verstevigende strips. Nepal, 20e eeuw.
635. Zeilboot
Helderglazen Murano stijl glazen zeilboot met oranje kleurig fok, 21e eeuw.
636. Lot aandelen, obligaties en dividendbewijzen
Lot aandelen, obligaties en dividendbewijzen van voormalig Oost-Indische-, Nederlandse-, Amerikaanse- en Russische herkomst vanaf 1907.
637. Bloempot en bloembakjes, Groninger steenfabriek ADCO
Een oranje keramieken bloempot en twee oranje keramieken oasehouders voor bloemstukjes door de Groninger steenfabriek ADCO. Alle drie aan de onderzijde gemerkt ADCO en voorzien van modelnummers. Jaren 70.
638. Bowl, Cristal Peninsula Portugal
Kristallen bowl met decor van geslepen olifanten uitgevoerd in gematteerd glas. Uitgevoerd door Cristal Peninsula JDF. Portugal, eind jaren 90.
639. Vaas, Potterie Zaalberg
Aardewerken vaas in bruin-grijze kleurschakering met horizontale lijnen door Potterie Zaalberg, Zoeterwoude. Betreft een groot formaat vaas. Aan de onderzijde gemerkt met Zaalberg Holland, jaren 70/80.
640. Nestschalen, A.D. Copier
Vijf persglazen groene nestschalen uit de serie Neerlandia naar ontwerp van Andries Dirk Copier. Ontwerp stamt uit 1939 en is uitgevoerd door de glasfabriek Leerdam.
641. Karaf, Zwiesel Glas
Glazen karaf met groen-rode stop door Zwiesel Glas. Duitsland, einde 20e eeuw.
642. Boekensteun hummel, Goebel
Boekensteun met hummeltjes, polychrome keramieken jongen met hazen (hasenvater) en meisje met eendjes (kükenmütterchen) van porseleinfabriek W. Goebel. Duitsland, dit model stamt uit 1937. Met begeleidend foldermateriaal jaren 90.
643. Dekselvazen, Tichelaar Makkum
Twee handbeschilderde dekselvazen met botanisch landschappelijk Aziatisch geïnspireerd decor met vogels door Tichelaar te Makkum, gesigneerd met merkteken. Makkum, omstreeks 1900.
644. Diorama
Driedimensionaal Oost-Europees 10 karaat vergulde metalen driemaster met stro details, verso informatie in het Georgisch. Vierde kwart 20e eeuw.
645. Steelpannen en koekenpan, Frankrijk
Zeven koperen steelpannen en een koperen koekenpan met vertinde binnenzijde, aan de zijkant gemerkt made in France. Tevens een koperen waterketel. Frankrijk, tweede helft 20e eeuw.
646. Mantelklok, Art Deco
Art Deco eikenhouten mantelklok met palissanderhouten centrale invulling van de wijzerplaat, voorzien van driehoekige metalen applicaties. Jaren 30/40.
647. Warmtelamp, Philips
Warmtelamp door Philips, modeltype KL 7000, ontwerp toegeschreven aan Louis Kalff. Jaren 50/60.
648. Vlinderstoelen, ontwerp Arne Jacobsen voor Fritz Hansen
Vier pasteloranje kleurige vlinderstoelen van Arne Jacobsen en uitgevoerd door Fritz Hansen. Ontwerp stamt uit 1967, dit model is gefabriceerd in 1991. Made in Denmark.
649. Eetkamerstoelen
Vier barokke Louis XV stijl houten eetkamerstoelen, deels verguld met florale gobelin stof bekleed. 19e eeuw.
650. Rolf Benz bank
Bruine lederen Rolf Benz bank bestaande uit drie zitelementen. Op de achterzijde, zit- en rugvlak gemerkt. Duitsland, jaren 80.
651. Bijzettafels
Twee driehoekige vintage bijzettafels met formica bovenblad. Jaren 50.
9725 CT Groningen