Veiling: Veiling 44 sessie 2, dinsdag 19 september 2023
727. Schilderij
Schilderij met abstracte voorstelling, acrylverf op papier. Anoniem, omstreeks 2000.
728. Kandelaren, Engeland
Twee Engelse messing kandelaren, 19e eeuw.
729. Kaart Zuiderzee
Cartologische Franstalige kopergravure kaart van de Zuiderzee “Carte des Entrées carte des entrées du Suyder-zee et de L’Embs avec les Isles Bancs et Costes Comprises entre La Hollande et la Frise Orientale”. De cartografen Joseph Sauveur en Jean-Mathieu de Chazelles vervaardigden deze kaart waarbij ze van bestaande Hollandse kaarten gebruik maakten. Gedateerd 1693.
730. Bijzettafel
Vintage vierkante bijzettafel met gefineerd bovenblad en messingkleurige zijstrip. Jaren 50.
731. Bijzettafel
Kastanjehouten bijzettafel op driespant. Eind 20e eeuw.
732. Schilderij, Frans Hazewinkel
Schilderij met abstracte voorstelling door Frans Hazewinkel. Acrylverf op papier, linksonder gesigneerd en gedateerd 1999.
733. Schilderij
Schilderij getiteld “Lezende dames in Jardin du Luxembourgh" naar Isaac Israëls. Olieverfschilderij op linnen, tweede helft 20e eeuw
734. Pijpenstandaard met pijpen
Houten pijpenstandaard met vier pijpen van P.J. van der Want, Gouda, modelnaam Zenith. 20e eeuw.
735. Kleding en schoeisel, Japan
Lot Japanse kleding en schoeisel waaronder een kimono, slippers en diverse andere attributen. 20e eeuw.
736. Wandborden
Zes handbeschilderde aardewerken wandborden waaronder drie van Tichelaar Makkum. 20e eeuw.
737. Officierssabels
Twee officierssabels waarvan een lang enkelsnijdend lemmet met vollers aan beide zijden, ricasso gestempeld met fabrikant "Wiasziovits Stos", gebronsde mand versierd met bladeren en wapenschild, compleet met schede. De tweede sabel is ook een lang enkelsnijdend lemmet met vollers aan beide zijden, gebronsde mand versierd met bladeren en wapenschild, compleet met schede. Tsjechoslowakije, eerste helft 20e eeuw.
738. Zilveren 10 gulden munten
Twee zilveren Juliana tien gulden munten. Een munt uit 1970 “Nederland herrijst” en een zilveren munt uit 1973.
739. Wereldbol, SVH Den Haag
Staatkundige globe op geëboniseerde houten basis met aluminium gradenboog door globe fabrikant SVH. Den Haag, jaren 50.
740. Koffiemolen, Douwe Egberts
Keramieken koffiemolen door Douwe Egberts uitvoering in gietijzer, glas en hout. Jaren 50/60.
742. Opbergdoos, China
Houten bruin gelakte opbergdoos op groot formaat. China, tweede helft 20ste eeuw.
743. Platenspeler, Thorens
Thorens platenspeler met element, type 166 Mk II uitgevoerd in geborsteld aluminium. Zwitserland, midden jaren 70.
744. Kunstprenten, Gill Evans
Twee kunstprenten van een teckel en Yorkshire terriër naar pastelkrijttekeningen van Gill Evans. Gelimiteerde uitgave met nummers 363 en 498 van 850. Rechtsonder met potlood gesigneerd, omstreeks 2000.
745. Vijzel en sluitgewichten
Bronzen vijzel met stamper en een set bronskleurige messing sluitgewichten, 20e eeuw.
746. Typemachine, E. Paillard & Cie
Typemachine door de firma E. Paillard & Cie S.A. Yverdon (Suisse), model Hermes Media. Zwitserland, jaren 30.
747. Medicijnkastje
Mahoniehouten medicijnkastje met gestoken opstand, messing ornamenten op de hoeken en hoofd van Medusa in het front. 19e eeuw.
748. Singels en elpees
Lot met vier klassieke elpees en dertig singels; Franstalig, jazz, pop, Nederlandstalig en klassiek. Tweede helft 20ste eeuw.
749. Vouwlatten, Suriname
Tropisch hardhouten kerfsnede attributen om linnen de vouwen. Herkomst Suriname, eerste helft 20e eeuw.
750. Asbakken
Twee glazen asbakken, een kristallen Max Verboeket asbak met groene slierten, gesigneerd Kristalunie en een rood-groene Murano glazen asbak. Jaren 60.
751. Mantelklok, Orfac
Vintage elektrische mantelklok van fabrikant Orfac uit Roden, voorzien van uurwerk van Nufa. Derde kwart 20e eeuw.
9725 CT Groningen