Veiling: Veiling 44 sessie 2, dinsdag 19 september 2023

727. Schilderij

Schilderij met abstracte voorstelling, acrylverf op papier. Anoniem, omstreeks 2000.

728. Kandelaren, Engeland

Twee Engelse messing kandelaren, 19e eeuw.

729. Kaart Zuiderzee

Cartologische Franstalige kopergravure kaart van de Zuiderzee “Carte des Entrées carte des entrées du Suyder-zee et de L’Embs avec les Isles Bancs et Costes Comprises entre La Hollande et la Frise Orientale”. De cartografen Joseph Sauveur en Jean-Mathieu de Chazelles vervaardigden deze kaart waarbij ze van bestaande Hollandse kaarten gebruik maakten. Gedateerd 1693.

730. Bijzettafel

Vintage vierkante bijzettafel met gefineerd bovenblad en messingkleurige zijstrip. Jaren 50.

731. Bijzettafel

Kastanjehouten bijzettafel op driespant. Eind 20e eeuw.

732. Schilderij, Frans Hazewinkel

Schilderij met abstracte voorstelling door Frans Hazewinkel. Acrylverf op papier, linksonder gesigneerd en gedateerd 1999.

733. Schilderij

Schilderij getiteld “Lezende dames in Jardin du Luxembourgh" naar Isaac Israëls. Olieverfschilderij op linnen, tweede helft 20e eeuw

734. Pijpenstandaard met pijpen

Houten pijpenstandaard met vier pijpen van P.J. van der Want, Gouda, modelnaam Zenith. 20e eeuw.

735. Kleding en schoeisel, Japan

Lot Japanse kleding en schoeisel waaronder een kimono, slippers en diverse andere attributen. 20e eeuw.

736. Wandborden

Zes handbeschilderde aardewerken wandborden waaronder drie van Tichelaar Makkum. 20e eeuw.

737. Officierssabels

Twee officierssabels waarvan een lang enkelsnijdend lemmet met vollers aan beide zijden, ricasso gestempeld met fabrikant "Wiasziovits Stos", gebronsde mand versierd met bladeren en wapenschild, compleet met schede. De tweede sabel is ook een lang enkelsnijdend lemmet met vollers aan beide zijden, gebronsde mand versierd met bladeren en wapenschild, compleet met schede. Tsjechoslowakije, eerste helft 20e eeuw.

738. Zilveren 10 gulden munten

Twee zilveren Juliana tien gulden munten. Een munt uit 1970 “Nederland herrijst” en een zilveren munt uit 1973.

739. Wereldbol, SVH Den Haag

Staatkundige globe op geëboniseerde houten basis met aluminium gradenboog door globe fabrikant SVH. Den Haag, jaren 50.

740. Koffiemolen, Douwe Egberts

Keramieken koffiemolen door Douwe Egberts uitvoering in gietijzer, glas en hout. Jaren 50/60.

741. Dekselmand

Gevlochten wilgen dekselmand, 20e eeuw.

742. Opbergdoos, China

Houten bruin gelakte opbergdoos op groot formaat. China, tweede helft 20ste eeuw.

743. Platenspeler, Thorens

Thorens platenspeler met element, type 166 Mk II uitgevoerd in geborsteld aluminium. Zwitserland, midden jaren 70.

744. Kunstprenten, Gill Evans

Twee kunstprenten van een teckel en Yorkshire terriër naar pastelkrijttekeningen van Gill Evans. Gelimiteerde uitgave met nummers 363 en 498 van 850. Rechtsonder met potlood gesigneerd, omstreeks 2000.

745. Vijzel en sluitgewichten

Bronzen vijzel met stamper en een set bronskleurige messing sluitgewichten, 20e eeuw.

746. Typemachine, E. Paillard & Cie

Typemachine door de firma E. Paillard & Cie S.A. Yverdon (Suisse), model Hermes Media. Zwitserland, jaren 30.

747. Medicijnkastje

Mahoniehouten medicijnkastje met gestoken opstand, messing ornamenten op de hoeken en hoofd van Medusa in het front. 19e eeuw.

748. Singels en elpees

Lot met vier klassieke elpees en dertig singels; Franstalig, jazz, pop, Nederlandstalig en klassiek. Tweede helft 20ste eeuw.

749. Vouwlatten, Suriname

Tropisch hardhouten kerfsnede attributen om linnen de vouwen. Herkomst Suriname, eerste helft 20e eeuw.

750. Asbakken

Twee glazen asbakken, een kristallen Max Verboeket asbak met groene slierten, gesigneerd Kristalunie en een rood-groene Murano glazen asbak. Jaren 60.

751. Mantelklok, Orfac

Vintage elektrische mantelklok van fabrikant Orfac uit Roden, voorzien van uurwerk van Nufa. Derde kwart 20e eeuw.

9725 CT Groningen