Veiling: Veiling 44 sessie 2, dinsdag 19 september 2023

777. Stoel

Eikenhouten donker gebeitste stoel met biezen zitvlak. Eind 19e eeuw.

778. Haardscherm, Frankrijk

Metalen haardscherm op gietijzeren poten gedecoreerd met Franse lelies. Frankrijk, omstreeks 1900.

780. Stoel, Jugendstil

Eikenhouten Jugendstil spijltjesstoel met floraal Art Nouveau houtsnijwerk, begin 1900.

781. Ingelijste doek, Indonesië

Gebatikt ingelijst doek met afgebeelde krijgers en paardenwagens, groot formaat werk. Indonesië, midden 20e eeuw.

782. Lot curiosa

Lot curiosa met tinnen tabaksdoos, een koperen waterketel, tinnen serveerbakje, verzilverd mandje en twee messing onderzetters. 20e eeuw.

783. Tabakspotten

Twee handbeschilderde tabakspotten met messing deksels. Vierde kwart 20e eeuw.

784. Keulse pot

Aardewerken geglazuurde Keulse pot, eerste helft 20e eeuw.

785. Stoel

Houten rijkelijk gestoken polychroom beschilderde stoel met goudkleurige velours stoffen bekleding in middeleeuwse stijl. Midden 20e eeuw.

786. Buitenlamp

Gietijzeren buitenlamp met koperen elementen in klassieke stijl. 20e eeuw.

787. Klaptafeltje

Hardhouten rond klaptafeltje, 21e eeuw.

788. Samoerai zwaarden

Set met twee replica Samoerai zwaarden, een Katana en een Wakizashi, op een standaard. 21e eeuw.

789. Boekenplank, Art Deco

Eikenhouten Art Deco boekenplank, jaren 30.

790. Vazen

Twee bruine keramieken vazen met crèmekleurige ornamenten, 21e eeuw.

791. Stoel, vloerlamp en tafel

Vintage houten Scandinavisch design spijlstoel met een ronde eikenhouten bijzettafel en vloerlamp. Tweede helft 20e eeuw.

792. Presse-papier

Glazen presse-papier met gewervelde luchtinsluitingen en paarse basis. Anoniem, eind 20e eeuw.

793. Netsukes

Vijf houtgesneden netsukes in de vorm van aap, kat, aap op varken, konijn en dameshoofd. 20e eeuw.

794. Wandmasker, Afrika

Afrikaans gestoken ebbenhouten wandmasker, 20e eeuw.

795. Lot zilver

Lot zilver met drie suikerlepels, twee serveervorken, twee roomlepels en drie theelepels. Afzonderlijke items gemerkt met zwaardjes en keuren, 20e eeuw.

796. Blokkendoos

Blokkendoos met houten bouwelementen, gedateerd 1901.

797. Murano stopflessen

Vier glazen Murano stopflessen, blauwe stopfles voorzien van originele sticker Cenedese Vetri en aan de onderzijde gegraveerd. Italië, jaren 70.

798. Naslagwerk kunst

Museale naslagwerken, tentoonstellingscatalogussen vanaf eind 1800. Totaal negentien uitgaven met onder meer Museum Boymans, Bonnard, Carel Willink, Van Abbe museum en Tableaux Anciens et Modernes.

799. Poppen

Twee porseleinen handgeschilderde poppen waarvan een pop op de achterzijde van het hoofd Germany gemerkt. Eerste helft 20e eeuw.

800. Komfoor, China

Chinees messing komfoor gedecoreerd met feniks en botanische motieven, 20e eeuw.

801. Theeservies, Duitsland

Porseleinen Duits theeservies bestaande uit theepot, suikerpot, melkkan, acht theekopjes met schotels en een kom. Gedecoreerd met vergulding en kobaltblauwe handvatten. Aan de onderzijde gemerkt en vermelding modelnummers. Duitsland, eind 19e eeuw.

802. Vaas, West Germany

Keramieken West Germany vaas van keramiekfabrikant Bay. Aan de onderzijde gemerkt Bay en vermelding modelnummer 92 45. Duitsland, jaren 70.

9725 CT Groningen