Veiling: Veiling 44 sessie 2, dinsdag 19 september 2023

677. Teddyberen

Drie teddyberen met glazen ogen. Midden 20e eeuw.

678. Aquarel, Vera Reuvekamp

Aquarel van bloemstilleven met groene glazen door Vera Reuvekamp (1944). Linksonder gesigneerd en gedateerd 1988.

679. Vaas

Gele dubbellaags solifleur vaas met witte binnenzijde in Murano stijl. Vierde kwart 20e eeuw.

680. Schorpioen

Geprepareerde schorpioen (Arachnidea) in houten lijst, 21e eeuw.

681. Wandlampen, Frankrijk

Twee goudkleurige messing wandlampen met geplooide glazen kapjes. Frankrijk, eerste helft 20e eeuw.

682. Schilderij, W.J. Taanman

Schilderij met Koene Molen bij Amsterdam door Willem Jiddo Taanman (1876-1935). Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd. Eerste kwart 20e eeuw.

683. Dienblad, Engeland

Mahoniehouten niervormig dienblad met marqueterie inleg in de vorm van een schelp. Voorzien van messing handvatten. Engeland, begin 1900.

684. Beelden, Afrika

Drie hardhouten Afrikaanse gestoken beelden van twee hoofden en een buste. 20e eeuw.

685. Karaf, Cristal Peninsula Portugal

Kristallen karaf door Cristal Peninsula, JDF Design, Portugal met gegraveerde afbeelding van 17e-eeuwse bark. Rechtsonder de gegraveerde voorstelling gesigneerd en gedateerd 1998.

686. Vaas, Kunstaardewerkfabriek Nagtegaal

Aardewerken wit geglazuurde vaas gedecoreerd met herten van kunstaardewerkfabriek Nagtegaal uit Utrecht. Aan de onderzijde gemerkt met stempel en modelnummer. Jaren 60.

687. Plaatjesalbums Verkade

Vijf Verkade plaatjesalbums bestaande uit twee albums door Jac. P. Thijse getiteld “Paddenstoelen" en "De bloemen en haar vrienden”. Twee plaatjesalbums door A.J. Van Laren getiteld “Cactussen" en "Kamerplanten”. Tevens het plaatjesalbum "Apen en hoefdieren" door A.F.J. Portielje. Tweede kwart 20e eeuw.

688. Koningshuis parafernalia

Lot Koningshuis parafernalia met acht keramieken herinneringsbekers vanaf 1909 tot 2013. Een aardewerken handbeschilderd herinneringsbord uitgevoerd door de Porceleyne Fles in verband met het 25-jarig huwelijk van Wilhelmina en Prins Hendrik. Uitgave vier generaties in postzegels door TPG Post uit 2003, programmaboekjes, inhuldiging Juliana, overdenking overlijden Claus, liturgie doop Ariane 2007 en bruidslied Juliana en Bernhard 1937.

689. Cache-pot

Bruin geglazuurde aardewerken cache-pot met florale decoratie en bovenzijde rand voorzien van acanthusbladeren met goudaccenten. Anoniem, vermoedelijk Franse herkomst, eerste helft 20e eeuw.

690. Fruit

Glazen fruit bestaande uit twee citroenen, appel, banaan, druiventros en mandarijn. 21e eeuw.

691. Beeld, Duitsland

Biscuit porseleinen beeld met goudaccenten van een dame en heer in romantische sfeer. Aan de achterzijde voorzien van modelnummer 2230. Duitsland, eerste helft 20e eeuw.

692. Beeld teckel

Gietijzeren teckel op houten wandplaat. Eind 20e eeuw.

693. Beeld, Pende Congo

Houten Minganji beeld met gevlochten raffia en verentooi van de Pende stam uit Congo. Afrika, gemaakt rond de jaren 80.

694. Amsterdamse school rookset, Daalderop

Messing Amsterdamse School rookset van Daalderop uit Tiel. Set bestaande uit een asbak, luciferhouder, tabakspot en sigaren/sigaretten bekers. Jaren 30.

695. Schalen, Alessi

Vier roestvrijstalen schalen van Alessi uit de Alfra reeks met ajour bewerking. Aan de onderzijde gemerkt en vermelding 18/10 Stainless Steel. Italië, jaren 50/60.

696. Tafelstukken

Twee verzilverde tafelstukken in de vorm van goudfazanten. 20e eeuw.

697. Amsterdamse School bijzettafel, Daalderop

Messing Amsterdamse School bijzettafel door fabrikant Daalderop te Tiel. Gefabriceerd begin jaren 30.

698. Wandlampen

Twee toortsvormige messing wandlampen. Derde kwart 20e eeuw.

699. Mantelklok, Amsterdamse School

Eikenhouten Amsterdamse School mantelklok met houten wijzerplaat en voorzien van bronskleurige cijfers en wijzers. Jaren 30.

700. Kegelbal

Zwarte kegelbal met lederen draagtuig, derde kwart 20e eeuw.

701. Papierwerk

Lot papierwerk met een Wildlife magazine uit 1960, prent Nazareth Market, vijf theater programmaboekjes, Duits Hagenbeck Tierpark info en kaarten. Derde kwart 20e eeuw.

9725 CT Groningen