Veiling: Veiling 44 sessie 2, dinsdag 19 september 2023

Boeken - Koningsbiografieën

Drie Koningsbiografieën van Willem I, II en III. Auteur Jeroen Koch, uitgeverij Boom Amsterdam, tweede druk uit december 2013.

Vaas, A.D. Copier

Grijsblauwe glazen vaas gedecoreerd met vissen en luchtbellen door Andries Dirk Copier en uitgevoerd door glasfabriek Leerdam. Ontwerp omstreeks 1956.

Schilderij, Alida van Houten

Schilderij van een bloemstilleven met gemberpot door Alida van Houten (Groningen 1868-1960 Groningen). Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd. Geschilderd omstreeks 1950.

Sikkelmes, Ngbandi Congo

Tribaal sikkelmes van de Ngombé/Doko en Ngbandi stam opgebouwd uit ijzer en hout, functie ruilmiddel. Congo, begin 20e eeuw.

Cache-pot, Potterie Zaalberg

Aardewerken cache-pot voorzien van roze-grijze bruisglazuur van Potterie Zaalberg te Zoeterwoude. Aan de onderzijde gemerkt Zaalberg Holland. Jaren 60.

Vazen, Japan

Twee Japanse keramieken Kyoto vazen met craquelé glazuur en handbeschilderde florale motieven en vogels, vazen voorzien van drie handvatten met goud glazuur. Aan de onderzijde gemerkt met zes karakters en made in Japan. Tweede kwart 20e eeuw.

Asbak, Val Saint Lambert

Smaragdgroene kristallen asbak met geslepen patroon door Val Saint Lambert. België, jaren 70.

Beeld, India

Houten gestoken olifant, polychroom beschilderd. India, omstreeks 1900.

Wijnglazen, Rusland

Vijf kristallen geslepen witte wijnglazen gedecoreerd met dubbelkoppige adelaar van de Romanov dynastie en voorzien van keizerlijk monogram. Rusland, einde 20ste eeuw.

Murano schaal

Glazen oranjerode Murano schaal met gelobde rand, uit meerde lagen opgebouwd met bladgoud verwerking. Italië, jaren 60.

Doofpot

Koperen doofpot, begin 20e eeuw.

Stokbalans Kerala, India

Houten stokbalans met bronskleurige applicaties uit de regio Kerala, India. Omstreeks 1900.

Zeilboot

Helderglazen Murano stijl glazen zeilboot met helderblauw kleurige fok, 21e eeuw.

Krisgreep, Madoera

Madoera krisgreep op een houten sokkel, gebaseerd op de levensboom van het Oost-Javaanse eiland Madoera. 18e eeuw.

Kunstboeken

Vier kunstboeken bestaande uit een kunstboek over de Cobra beweging uit 1987, een kunstboek over kubist Juan Gris betreffende tentoonstelling in Kröller-Müller Museum in 1993, een boek over kunstenares Annemiki Bok getiteld “Gratiën in verf” en een box getiteld Trompe-L’oeil, list en bedrog in de Architectuur met achttien afzonderlijke afdrukken. Kunstboeken, eind jaren 90.

Geweer, Afghanistan

Afghaans voorlader geweer met benen versieringen. Omstreeks 1900.

Schenkkan, WMF

Messing WMF (Württembergische Metallwarenfabrik) schenkkan, gedecoreerd met geciseleerd botanisch motief met vlinder. Onderzijde gemerkt WMFM, Duitsland, omstreeks 1900.

Dekselpot, Art Deco

Keramieken Art Deco dekselpot van een jongen in gekleurd Pierrot kostuum met mandoline. Aan de onderzijde gemerkt met modelnummer 6029. Duitsland, jaren 30.

Dekseldoos, China

Chinese lakwerken dekseldoos gedecoreerd met kraanvogels en florale motieven. Tweede helft 20e eeuw.

Grafiek, Reinier Lucassen

Grafiek uit de Prent 190 serie met moderne leesplank interpretatie van aap, noot, Mies door Reinier Lucassen (1939). Grafiek stamt uit 1972.

Kelim

Handgeweven kelim met geometrische patronen, 19e eeuw.

Vloerlamp, Luceplan

Moderne vloerlamp door lichtfabrikant Luceplan, model Costanza. Lampenvoet uit geborsteld aluminium met kunststoffen lampenkap.

Beeld

Donker gepatineerd messing beeld van een Pekinees, eind 20e eeuw.

Vaas, Eratini

Kunstzinnige Eratini glazen vaas, handgemaakt in Griekenland en met standaard. 21e eeuw.

Blikken

Zes blikken bestaande uit een groot winkelblik van King pepermunt met landschappelijke voorstellingen, drie sigarenblikken van Hofnar en Ritmeester en koekjesblikken met Vermeer afbeeldingen en met florale afbeeldingen. 20e eeuw.

9725 CT Groningen