Veiling: Veiling 44 sessie 2, dinsdag 19 september 2023

Art Nouveau bord, Arnhemsche Fayencefabriek

Keramieken Art Nouveau bord, floraal gedecoreerd met twee waterjuffers en gefabriceerd door de Arnhemsche Fayencefabriek tussen 1910 en 1915. Aan de onderzijde gemerkt en voorzien van initiaal B.

Icoon

Icoon met voorstellingen van Russisch-Orthodoxe kerkelijke feestdagen. Temperaverf op houten paneel en voorzien van twee keerlatten aan de achterzijde, tweede helft 19e eeuw.

Servies, ontwerp A.D. Copier voor Eschenbach

Porseleinen servies, modelnaam Larissa, naar ontwerp van Andries Dirk Copier voor de Duitse porseleinfabrikant Eschenbach. Bestaande uit acht borden, zes kop-en-schotels, theepot, suikerpot, melkkan, botervloot en serveerschaal. Aan de onderzijde gemerkt Eschenbach Bavaria en monogram A.D. Copier. Ontwerp stamt uit 1955.

Sikkelmes, Ngbandi Congo

Tribaal sikkelmes van de Ngombé/Doko en Ngbandi stam opgebouwd uit ijzer, hout en koper. Functie ruilmiddel. Congo, begin 20e eeuw.

Schaal, W.J. Rozendaal

Kristallen tincraquelé schaal met iriserende kleurwerking door Willem Jacob Rozendaal, modelnaam Manuvarium. Betreft een groot formaat schaal en gefabriceerd door de Kristalunie te Maastricht, ontwerp omstreeks 1935.

Beeld

Bronzen beeld van een vrouwelijk torso. Anoniem, eind 20e eeuw.

Lithografie, Jan Voerman junior

Lithografie van een pestvogel met lijsterbessen door Jan Voerman Jr., betreft een ingelijste kalenderplaat uit 1937.

Vaas, China

Chinese porseleinen handbeschilderde kalebasvaas gedecoreerd met vogels en florale motieven, groot model vaas. Aan de onderzijde gemerkt met vier Chinese karakters, China, tweede helft 20e eeuw.

Beeld zilveren cherubijn

Beeldje van een zilveren cherubijn op een slak, staande op een rozenkwarts pilaar. Gemerkt met 800 zilver en twee overige keuren, vergulding deels aanwezig. Midden 20e eeuw.

Vaas

Helderglazen vaas met goudkleurige- en rode insluitsels. 21e eeuw.

Ets, Jacob Smits

Ets "Het symbool der Kempen" door Jacob Smits (Rotterdam 1855 - Achterbos Mol 1928. Met potlood gesigneerd en genummerd. Omstreeks 1900.

Art Deco onderzetter en schaaltje, Pottenbakkerij De Vier Paddenstoelen

Art Deco aardewerken schaaltje en onderzetter door Pottenbakkerij De Vier Paddenstoelen te Utrecht. Ontwerp en decoratie J.C. van Ham, schaaltje aan de onderzijde gemerkt met het beeldmerk van De Vier Paddenstoelen en voorzien van modelnummer D 52. Jaren 20.

Zilveren suiker- en melkstel

Zilveren suiker- en melkstel met dienblaadje gemerkt met lopende leeuw 2, meesterteken HH (H. Hooijkaas te Schoonhoven), minervakop en jaarletter S (1953).

Glas Hoorn des overvloeds

Glazen Hoorn des overvloeds glas op houten- en zilveren basis met benen bolpootjes. Geslepen glas is voorzien van een Maltezer kruis. Eerste helft 20e eeuw.

Art Deco schaal, A.D. Copier

Perskristalglazen gesatineerde Art Deco schaal gedecoreerd met een salamander en olifant door Andries Dirk Copier. Aan de onderzijde gemerkt met CL, ontwerp stamt uit 1948. Gefabriceerd door de glasfabriek Leerdam.
Literatuur: Leerdam glas 1878-1998, Van der Kley – Blekxtoon. Pagina 124 afbeelding 159.

Vaas, A.D. Copier

Glazen meerblauw vaas door Andries Dirk Copier en vervaardigd door Glasfabriek Leerdam. Aan de onderzijde voorzien van geëtst CL. Tweede helft 20e eeuw.

Schoolkaart

Schoolkaart op groot formaat met de titel “Beeldkaart bij het oude Testament”. Papier op linnen, Uitgeverij Beckers.

Schoolkaart Duitsland

Schoolkaart Duitsland, vijfde druk door K. Zeeman en uitgave van P. Noordhoff te Groningen. Tweede helft 20 eeuw.

Schoolkaarten

Twee schoolkaarten van "De tabernakel van binnen" en "De tabernakel van buiten". Uitgave redacktiebureau Zeeland te Goes. Midden 20e eeuw.

Schilderij, Frans Hazewinkel

Schilderij met abstracte voorstelling in regenboogkleuren door Frans Hazewinkel. Acrylverf op papier, rechtsonder gesigneerd en gedateerd 2011.

Beeld, Royal Crystal Rock

Kristallen beeld van een danseres in Art Deco stijl uitgevoerd door Royal Crystal Rock. Italië, jaren 80.

Wandmasker, Papoea-Nieuw-Guinea

Houten Savi/Tambanum polychroom beschilderd wandmasker. Herkomst Centraal Sepik rivierengebied, Papoea-Nieuw-Guinea, 20e eeuw.

Tapijt

Wollen handgeknoopt Perzisch tapijt. Tweede helft 20e eeuw.

Krijgershoofd, Birma

Houten gestoken Birmees krijgershoofd met echt haar. Eerste helft 20ste eeuw.

Vaas, Jan de Graaf

Lichtblauwe cilindrische aardewerken vaas door Jan de Graaf (1948). Aan de onderzijde gemerkt, derde kwart 20e eeuw.

9725 CT Groningen