Veiling: Veiling 44 sessie 2, dinsdag 19 september 2023

652. Vlinderstoelen, ontwerp Arne Jacobsen voor Fritz Hansen

Vier pastelzalmkleurige vlinderstoelen van Arne Jacobsen en uitgevoerd door Fritz Hansen. Ontwerp stamt uit 1967, dit model is gefabriceerd in 1991. Made in Denmark.

653. Schilderij, W. Alderliesten

Schilderij van stilleven met schenkkannen en fles door W. Alderliesten. Acrylverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd en gedateerd 2003.

654. Vloerlamp, Amsterdamse School

Smeedijzeren Amsterdamse School vloerlamp uitgevoerd in smeedijzer met koperen schaal, in de stijl van Winkelman en van der Bijl. Midden 20e eeuw.

655. Ammoniet

Fossiel van prehistorische ammoniet (Ammonoidea).

656. Schilderij, Rob van Hemert

Schilderij van een stilleven met Thonet stoel en tafel door Rob van Hemert (1949). Olieverfschilderij op linnen. Verso vermelding informatie, naamsvermelding en datering 1979.

657. Kleurenets, Tjeerd Bottema

Kleurenets van een winterlandschap door Tjeerd Bottema (1884-1978). Linksonder getiteld “Wintergezicht bij Laren”, rechtsonder gesigneerd met potlood. Jaren 30.

658. Schilderij, Simon Gerds

Schilderij met landschappelijke voorstelling van het waddengebied door Simon Gerds (1920-2010). Acrylverf en gemengde techniek, rechtsonder gesigneerd. Laatste kwart 20e eeuw.

659. Vaas, Art Deco

Art Deco gematteerd bruine glazen vaas met gouden banden, aan de onderzijde gemerkt land van herkomst Tchéco-Slovaquie. Jaren 30.

660. Bowlpot en koekjespot

Een kristallen bowlpot en een kristallen koekjespot gedecoreerd met diamantslijpsel en waaierpatroon. Vierde kwart 20e eeuw.

661. Beelden, Italië

Vier polystone beelden op marmeren basement waaronder bustes van Homerus, Hypocrates, Christoffel Columbus door fabrikant G. Rugerri en een staande “De Ziener” gefabriceerd door A. Santini. Aan de onderzijde allen afzonderlijk gemerkt met stickers. Made in Italy, vierde kwart 20e eeuw.

662. Aquarel, Vera Reuvekamp

Aquarel met bloemstilleven getiteld “Stilleven met tafel” door Vera Reuvekamp (1944). Rechtsonder gesigneerd en gedateerd 1988.

663. Aquarel, Vera Reuvekamp

Aquarel van stilleven met bloemen en fruit door Vera Reuvekamp (1944). Rechts in het midden gesigneerd en gedateerd 1988.

664. Tafellamp, ontwerp Heinz Pfaender voor Hillebrand

Metalen tafellamp, ontwerp Heinz Pfaender en gefabriceerd door Leuchtenfabrik Hillebrand. Modelnaam Oslo, Duitsland, jaar van ontwerp 1961.

665. Tekeningen

Twee houtskooltekeningen op geschept papier, een tekening van boerenvrouw op de rug gezien en een tekening van een liggende boer. Eerste helft 20e eeuw.

666. Kandelaren

Drie smeedijzeren kandelaren waarbij twee kandelaren samengevoegd kunnen worden tot een kandelaar met negen pitten. Duitsland, derde kwart 20e eeuw.

667. Pique-fleurs, Doyen

Een paarse persglazen pique-fleurs met metalen rooster op groot formaat van Doyen. België, jaren 30.

668. Tekening, Japan

Japanse ingekleurde tekening van een dansvoorstelling met vrouw en man. Eerste helft 20ste eeuw.

669. Jenevervaatje met bekertjes, Céramique Montoise België

Keramieken jenevervaatje met zes bekertjes uitgevoerd door Céramique Montoise België, voorzien van handbeschilderd floraal polychroom decor. Tweede kwart 20e eeuw.

670. Schaal

Messing gehamerde schaal met geschulpte rand. Aan de onderzijde gemerkt Handwerk Holland en een monogram SP. Midden 20e eeuw.

671. Bierpullen en schenkkan

Drie keramieken objecten: een schenkkan met afbeelding van Paul Kruger van het Franse Sarreguemines, een Westerwald schenkkan grijs-blauw geglazuurd en een Zuid-Duitse 1 liter bierpul met tinnen montuur en metalen deksel, gedecoreerd met bierpul dragende vrouw. 20e eeuw.

672. Reproductie VOC kruik

Aardewerken replica van een Japanse VOC Arita kruik met florale decoratie, 20e eeuw.

673. Kunstboeken

Drie kunstboeken bestaande uit een Engelstalig boek over de kunstenaar Henri Matisse 1869-1954, uitgave Könnemann uit 1994. Een Engelstalig boek betreffende de kunstenaars Christo en Jeannne-Claude, uitgave Museo d’Arte Lugano uit 2006 en een Duitstalig architectuurboek over de Bauhaus door de Technische Hochschule Darmstadt uit 1994.

674. Kunstboeken

Vier kunstboeken bestaande uit een overzichtsboek "Art 32 Basel" uit 2001, een Duitstalig architectuurboek over Zaha Hadid uit 1999, een Engelstalig boek over de muzikant Jim Morrison, auteur Dylan Jones uit 1990 en een Engelstalig architectuurboek “Terra-cotta Skyline” uit 1997.

675. Lot bakeliet

Lot bakeliet met zes bakelieten deurbellen, schakelaars en stop. Tweede kwart 20e eeuw.

676. Dienblad en hangbloempot, Art Deco

Art Deco keramieken hangbloempot met blauw-bruine geometrische patronen en Art Deco keramieken dienblad met gele ster en rand gevat in nikkelen montuur. Jaren 30.

9725 CT Groningen