Veiling: Veiling 44 sessie 2, dinsdag 19 september 2023

702. Plantenstandaard

Metalen plantenstandaard in vier kleuren op driespant met terracotta bloempotjes, jaren 50.

703. Waterkruik, Afrika

Lederen nomadische waterkruik. Afrika, rond 1900.

704. Telefoon PTT, Ericsson

Telefoon PTT modelnummer T65 De Luxe Orange, met extra meeluister speaker. Fabrikant Ericsson, Zweden. Jaren 70.

705. Beeld, Afrika

Houten gestoken beeld van mannelijke figuur uit de omgeving Kinshasa, Kongo. 20e eeuw.

706. Speelgoed paard

Antiek houten speelgoed paard met metalen verstevigingsplaten, staart van paardenhaar. Einde 19e eeuw.

707. Kunstboeken

Vier Nederlandstalige kunstboeken waaronder het overzichtsboek Malevich betreffende tentoonstelling Stedelijk Museum Amsterdam uit 1989, een kunstboek over Hongaarse schilderkunst tussen 1860-1910, Museum het Paleis uit 1995, kunstboek “Grafische vormgeving in Nederland” uit 1993 en een Pop Art kunstboek, auteur Timan Osterwold uit 2007, uitgeverij Taschen.

708. Cliché stempels en muntstempels

Zes stempels waaronder muntstempels Nederland en België en cliché stempels. Eerste helft 20e eeuw.

709. Tafellaken en servetten

Damasten tafellaken en elf damasten servetten met ingeweven florale rand. Derde kwart 20e eeuw.

710. Inkttekening, Pit van Loo

Oost-Indische inkttekening van een duinlandschap op papier door Pit van Loo (Winsum 1908-1991 Haren). Rechtsonder gesigneerd Pit van Loo en gedateerd 1965.

711. Beelden, Afrika

Twee hardhouten Afrikaanse gestoken beelden van vrouwen met waterkruiken op het hoofd, 20e eeuw.

712. Schilderij

Schilderij in expressionistische stijl van dame in groene jurk, olieverfschilderij op linnen. Duitsland, anoniem, eerste helft 20e eeuw.

713. Schilderij, E. v.d. Reijnst

Schilderij van een boeren theedrinkscene in de keuken. Olieverfschilderij op paneel, linksonder gesigneerd E. v.d. Reijnst en gedateerd 1922.

714. Schilderij, C. v.d. Loe

Schilderij van bloemstilleven met zonnebloemen in vaas. Olieverfschilderij op linnen, rechtsonder gesigneerd C. v.d. Loe. Eerste helft 20ste eeuw.

715. Ets, Cees Bolling

Ets van de Singel met Munttoren te Amsterdam door Cees Bolding (1897-1979). Oplagenummer 95/100, rechtsonder gesigneerd. Uitgegeven door M.J.G. Wiebes te Amsterdam, midden 20e eeuw.

716. Schilderij, J. van Santen

Schilderij van Damsterdiep door J. van Santen. Olieverfschilderij op linnen, linksonder gesigneerd. Midden 20e eeuw.

717. Affiche Van Wijk spoeltjes wol

Reclame affiche van de Leidse wolfabrikant Van Wijk spoeltjes wol. Betreft een groot formaat affiche, tweede kwart 20e eeuw.

718. Kleed

Hand geborduurd kleed met geometrische motieven, 20e eeuw.

719. Prent Brahms

Lithografische prent van de componist Johannes Brahms. Eerste helft 20ste eeuw.

720. Singles

Drie rijkelijk gevulde albums met singles en drieëndertig losse singles. Tweede helft 20e eeuw.

721. Schilderij

Schilderij van een strandgezicht met visserspaar naar Willy Sluiter. Olieverfschilderij op karton, tweede helft 20e eeuw.

722. Tafellakens en servetten

Twee damasten tafellakens met ingeweven floraal patroon, vijf damasten servetten met blokpatroon en twaalf damasten servetten met floraal patroon. Eerste helft 20e eeuw.

723. Schilderij

Schilderij met landschappelijke voorstelling, olieverfschilderij op linnen. Anoniem, tweede helft 20ste eeuw.

724. Schilderij, Joost van Kempen

Schilderij getiteld “Trastevere” door Joost van Kempen (Assen, 1947), olieverfschilderij op linnen. Verso vermelding van de titel. Rechtonder gesigneerd en gedateerd 2000.

725. Schilderij, Jo Rispens

Schilderij van een duinlandschap met zeegezicht en ondergaande zon te Ameland door Jo Rispens (1914-2002). Olieverfschilderij op linnen, vierde kwart 20e eeuw.

726. Schilderij

Olieverfschilderij op linnen naar het schilderij van "The Red Boy" van Sir Thomas Lawrence. Anoniem, 20e eeuw.

9725 CT Groningen